123rf, provize 18 dolarů

Re: 123rf, provize 18 dolarů

Příspěvekod Hana » 2. září 2014 21:03

Tak to gratulka k rozšířené licenci, já zaznemanala jen pár prodejů na Fotolii, když jsem začínala a nevěděla jsem, že jsi můžeš nastavit cenu EL na vyšší provizi při nahrávání(stahovali všichni v EL jak diví, v momentě kdy jsem zvedla cenu pro stažení v EL licenci, tak od té doby nula, nula hovno nic). No kecám někdo se chytl. Jinak když koukneš na ty ceny těch licencí na začátku (myslím tím ten nejnižší level tak ta odchylka mezi EL a normálním stažením je minimální)
Hodnocení: 0
Hana

Reputace: +1

Příspěvekod Petr66 » 2. září 2014 22:17

Taková provize mi dneska udělala obrovskou radost. Jindy vydělám 5 korun za prodej, dneska celkem 370. Nedávno jsem se domluvil s pár lidma na focení portrétů a podepíšou mi i model release. Tak jsem zvědavý, jestli mi vůbec nějakou fotografii schválí a jestli bude aspoň nějaký prodej. :)
Jinak mě napadlo jedno kreativní focení, které bych rád někdy zrealizoval. Bylo by to v kostýmech filmových hrdinů, nápad nebudu říkat, konkurence je všude. :D Když použiji oblek Batmana nebo Supermana atd.. aby mi nékdo zase nenadával, že neznám nic o fotobankách.. jako editorial ty fotky mohu použít? Tehdy jsem četl, že se nesmí prodávat třeba osvětlená eiffelovka a podobné blbosti. Ale jinak loga všech firem nebo když budu fotit v náhražkách těch kostýmů z filmu, také to teda můžu použít jako editorial?
Petr66

IP: 2a00:1028:96cc:6926:7db2:ed89:5172:7fxx

Reputace: 0

Příspěvekod Lenka » 3. září 2014 08:09

Omg, no to teda nevim, snad jo, ale aby se zas neozvali filmaři. Tohle bych teda vůbec nezkoušela - a co třeba použít něco "na motivy" - jako že třeba tam dáš barvy, který toho supermana připomínaj, ale vynecháš logo, to by nešlo? Pokud je to postavený na tom brandu, tak se obávám, že kostýmovou aranžovanou scénu ti ani jako editorial nevezmou - ledaže bys napsal, že je to záznam z divadelního představení - a oni ti poděkujou a hned se budou soudit s producentem toho divadla o tantiémy... :lol:
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +277

Příspěvekod PandaWild » 3. září 2014 08:44

Editorial znamená záznam nějaké události jako nezávislý zpravodaj, ne jako tvůrce. Na některých fotobankách výslovně upozorňují, že domácí studiová fotka proto nemůže nikdy být editorial.
PandaWild

Reputace: +1581

Příspěvekod Lenka » 3. září 2014 08:55

Tak na 123RF považujou za editorial i ledacos, co se jim zdá komerčně nepoužitelný, mě tak například nepochopitelně zařadili nějakou fotku rozkvetlýho keře. Takže bych nevylučovala, že i tohle by mohlo prolézt... kdyby se někdo dobře vyspal.... Oni orientálci mají trochu jiné uvažování a fakt je, že když se ti lidé oblíknou do těch kostýmů a vyfotil jsi to, tak se to de facto stalo.... :lol:
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +277

Příspěvekod Ala » 3. září 2014 09:22

Môžeš dať ohadzovanie tortou. Je to ako reportáž, aj študiovú fotku.
Ala

IP: 78.99.16.xx

Reputace: 0

Příspěvekod PandaWild » 3. září 2014 13:23

Nebo se zbavit editorialu malou korekcí fotek :-)
Obrázek
PandaWild

Reputace: +1581

Předchozí

Zpět na 123rf