Název a klíčová slova

Re: Název a klíčová slova

Příspěvekod artus » 14. srpen 2015 21:52

mne teda na SS nevyletelo kvôli kw alebo kategórii ešte nič. A to som si niekedy všimol až dodatočne, že som pridal úplne nezmyselné kw, lebo som to kopíroval a neupravil. Všeobecne som sa s problémom pri kw stretol len na iStock pri prvých obrázkoch a keď som pochopil, o čo ide, tak problém nemám ani tam. Ale z hľadiska keywordingu ju hodnotím najhoršie...strašná pakáreň, ale dá sa na to zvyknúť.

thor83: na cestovanie a dovolenku treba používať vacation, ak je taká možnosť :)
Hodnocení: 0
artus

Reputace: +18

Příspěvekod majo4688 » 14. srpen 2015 23:48

ja dávam holiday kategoriu na každú fotku z dovolenky a ešte som si nevšimol, že by im vadila kategoria. Za to na 123rf som si všimol, že niekedy mi k fotke pribudnú kľúčové slová, ktoré som tam vôbec nezadával :D
majo4688

Reputace: +3

Příspěvekod Lenka » 15. srpen 2015 10:44

Na 123 rf mi ze začátku hodně vyhazovali za klíčový slova, ta hláška je "minimal commercial value", šlo kw upravit a potom to prolezlo. Časem jsem se naučila klíčovat tak, že mi z tohohle důvodu vyhoděj jednou za čas jen úplnou pi*ovinu, u který sama nevím, co to je, nebo když se někdo fakt blbě vyspí.

U nich nehrozí, že by jim vadil kw spam, ale vadí jim, když jsou kw příliš obecná a běžná, v kombinaci s běžnou fotkou, nevím kolik kw je u nich max, myslím, že nejvíc co jsem dala dohromady bylo 120, takže toho využít a tak půlku dát long-tajl, neobvyklý slova, různý varianty (angl./amer./pidgin atd., latina taky není problém, u oblastních svátků projdou i výrazy německé a podobně). Třířádkovej název je v pohodě, podobně jako u Ss, akorát že nemusí bejt až tak moc k věci, projdou i poetická vyjádření. :lol:

Samozřejmě má smysl se s tím takhle patlat u věcí, na kterejch záleží, ne u "vycpávky" (u 123rf stojí za to mít hodně nafouklý portfolio s hodně pestrým rozsahem témat).

Ale někdo má třeba úplně jinou zkušenost, taky se pořád učím. :)
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +279

Příspěvekod PandaWild » 15. srpen 2015 10:56

Lenka píše:Na 123 rf mi ze začátku hodně vyhazovali za klíčový slova, ta hláška je "minimal commercial value", šlo kw upravit a potom to prolezlo....
Vzhledem k tolerantnosti 123RF je možné, že by to prolezlo napodruhé i bez oprav, že to nemuselo být kvůli kw.
PandaWild

Reputace: +1609

Příspěvekod Lenka » 15. srpen 2015 11:21

Bez oprav by se to bylo nepřesunulo ze zamítnutých do pending. Jako vždy u 123rf jsem na to přišla zcela náhodou... :lol:
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +279

Předchozí

Zpět na 123rf