súvis darovania obrázkov a zvýšenia predajnosti

súvis darovania obrázkov a zvýšenia predajnosti

Příspěvekod rena » 26. červenec 2015 14:21

Už sa to tu v obmedzenej miere riešilo...ale stále som sa nedozvedela dosť.
Zaujímali by ma vaše konkrétne skúsenosti s darovaním obrázkov, koľko zvyknete dať na voľný odber, ako často....a o koľko sa tým zvýšili vaše príjmy?
Resp. možno s tým máte niekto negatívne skúsenosti, darovali ste veľa obrázkov a výnos žiaden ?
Ja som na 123rf pár mesiacov a tržby sú zatiaľ minimálne, ani darovanie zatiaľ nepomohlo, tak by ma zaujímalo ako sú na tom ostatní....
Hodnocení: 0
rena

Reputace: 0

Re: súvis darovania obrázkov a zvýšenia predajnosti

Příspěvekod Bananaboy » 26. červenec 2015 14:46

Neviem ako kde, ale na 123RF je donate u mňa prepadák. Polovicu júna a celý júl som dával poctivo obrázky do free sekcie a absolútne to nezdvihlo príjmy ani o trošku. Práve naopak. Zarobil som menej ako bez darovania obrázkov zadarmo. Neviem či je to tým letom a prázdninami, alebo čo. Proste si všetci posťahovali malé obrázky zadarmo a na kúpenie väčších, platených rozmerov sa každý vykašlal. :(
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +834

Příspěvekod PandaWild » 26. červenec 2015 15:09

Donate sice funguje, ale - 1) až při velkých objemech a 2) teď je slabý (dovolenkový) měsíc a udržení běžných příjmů naopak znamená zvýšení, jinak by to šlo dolů.
PandaWild

Reputace: +1606

Příspěvekod shalom3 » 26. červenec 2015 15:37

Nemohu to jednoznačně potvrdit, protože jsem zkusila teprve asi 2x donate, ale je fakt, že moje prodeje se přece jen zvýšily, i když jsou prázdniny. Může to samozřejmě být i náhoda, to se ověří, až to zkusím vícekrát. Zatím jsem do toho také nedala extrémně velké množství obrázků, asi vždy cca 20 ks.
shalom3

Reputace: +662

Příspěvekod Bananaboy » 26. červenec 2015 17:16

PandaWild píše:2) teď je slabý (dovolenkový) měsíc a udržení běžných příjmů naopak znamená zvýšení, jinak by to šlo dolů.

Práveže už som na 123RF štvrté leto a ešte ani raz som tam nemal letný prepad v predajoch. Vždy som mal zárobky z letných mesiacov zruba rovnaké, ako z iných mesiacov roka (samozrejme okrem predvianočnej sezóny).
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +834

Příspěvekod rena » 26. červenec 2015 19:43

no čo sa týka poklesov tržieb v tomto dovolenkovom mesiaci zaznamenala som ich len na shuttertocku, ale možno to ešte dotiahne do konca mesiaca....ostatné fotobanky vynášajú rovnako alebo mierne viac v náväznosti na to, že tam mám viac fotiek ako minulý mesiac.
rena

Reputace: 0

Příspěvekod sedmicka7a » 26. červenec 2015 19:44

Já dávám každý den sedm obrázků na 10 dní + asi pět jich tam mám na dobu 90 dní a výše. A na výdělcích to znát je :) , jsou obrázky které se prodají pokaždé, když se blíží expirace, tak se to nějak snažím promíchat, aby každý den takový obrázek byl, ale zatím se mi to ještě nepodařilo :/.
http://www.megapixel.cz/foto/106527
http://www.shutterstock.com/gallery-2703055p1.html
sedmicka7a

Reputace: +69

Zpět na 123rf