Bigstock další fotobanka v češtině!!

Bigstock další fotobanka v češtině!!

Příspěvekod strany » 13. září 2013 11:45

Zdravím všechny,Bigstock je další fotobankou v češtině...hurá,hurá,hurá :D :D
Hodnocení: 0
strany

Reputace: 0

Re: Bigstock další fotobanka v češtině!!

Příspěvekod Hamin » 13. září 2013 12:21

To je pěkné. Kdyby se tak ale zvedli prodeje :(
Ale koukám, že klíčová slova zůstala v angličtině. To na SS jsou přeložená klíčová slova do češtiny jiný masakr :D
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin

Reputace: +69

Příspěvekod strany » 13. září 2013 13:31

Já věřím,že se Bigstock zase zvedne,přidali další jazyk a to ledasco napovídá,mám dojem,že chtějí zase nahoru,no a ty klíčová slova,to mi vůbec nevadí.. :P
strany

Příspěvekod Bananaboy » 13. září 2013 14:19

Hamin píše:Ale koukám, že klíčová slova zůstala v angličtině. To na SS jsou přeložená klíčová slova do češtiny jiný masakr :D

Našťastie. :D Ak by ten preklad dopadol podobne ako na Shutterstocku, tak by na mňa za tie "black pussies" ktoré mám v portfóliu už dočista poslali mravnostnú políciu. :lol: :lol:

Inak Bigstock je hodne divná fotobanka. Minulý mesiac som tam mal vzhľadom na veľkosť portfólia celkom slušný zárobok, čo ma dosť navnadilo a začal som tam viac uploadovať. Tento mesiac je už skoro v polovici a zatiaľ ani ťuk. :(
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +597

Příspěvekod jareso » 14. září 2013 13:18

strany píše: ... no a ty klíčová slova,to mi vůbec nevadí.. :P

Ale externým vyhľadávačom to vadí. ;)
Respektíve im to vlastne ani tak moc nevadí, skôr naopak, ale ... ide o to, že práve tie názvy, popisky a kľúčové slová obrázkov preložené v konkrétnom jazyku hrajú nemalú rolu na zabezpečení prílevu novej kúpnej sily do fotobanky z externých vyhľadávačov. Treba si uvedomiť, že väčšina kupcov fotografií hľadá v externých vyhľadávačoch (Google, Seznam, Bing, Yandex, atď.) obrázky na základe približného opisu toho čo sa snažia nájsť a to väčšinou vo svojej rodnej reči! Preto pokiaľ fotobanka preložila svoje užívateľské rozhranie do češtiny nepochybne tým zlepšila užívateľský komfort svojich návštevníkov z ČR, SR, avšak bez preloženia názvov, popisiek a kľúčových slov všetkých obrázkov v nej obsiahnutých to prílevu lokálnej kúpnej sily z externých vyhľadávačov moc nepomôže.

Inak, to že strojový preklad je často krát otrasný, tak to je zase druhá vec. Ono to zatiaľ, ale ani moc inak nejde. Pri strojovom preklade miliónov obrázkov sa tam nejaké chyby zákonite vlúdia vždy a to aj pri najlepšej snahe. Myslím si, že problém s nevhodnými kľúčovými slovami pri strojovom preklade by z veľkej časti mohli fotobanky vyriešiť tak, že by vôbec neprekladali "potencionálne pohoršujúce" slová a slovné spojenia.
Online portfolio: www.jareso.com | Twitter: www.twitter.com/jareso
jareso

Reputace: +10

Příspěvekod Ala » 14. září 2013 13:29

Stačí keď nebudete kresliť pohoršujúce druhy ako sú mačky, papagáje. Na Shutterstocku medzi najhladanejšími obrázkami bol penis. Boli tam rôzne fotky väčšinou decentné. To schvalujú bez problémov.
Ala

IP: 78.99.73.1xx

Příspěvekod Ala » 14. září 2013 13:41

Bolo to v zozname najhladanejších tém. Shutterstock chce vyhovieť zákazníkom ale radšej vyberú iba slušnejšie fotky, aby sa nečervenali. Keď chcú fotografi robiť prieskum je to náročné pri takých témach.
Ala

Příspěvekod Bananaboy » 14. září 2013 14:13

Ala píše:Stačí keď nebudete kresliť pohoršujúce druhy ako sú mačky, papagáje.

Neviem ako idú na odbyt papagáje, ale mačky sa predávajú vynikajúco. Najlepšie zo všetkých zvieracích tém. Na Fotolii je obrázok čiernej mačky dokonca moja úplne najpredávanejšia ilustrácia. Myslím, že tá dobrá predajnosť za trochu hanby rozhodne stojí. :lol: A okrem toho ja sa hanbiť vôbec nemusím. To nech sa radšej hanbia na Shutterstocku za to, že majú taký nevychovaný a vulgárny prekladač. :lol: :lol:
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +597

Příspěvekod Ala » 16. září 2013 07:39

Bananaboy: Ty si o tom písal. Je to vtipné. Neviem či to treba riešiť.
Ala

Příspěvekod weyo » 19. leden 2015 21:57

Pozdravujem..poradí mi niekto ,ked pri vyplnaní danového profilu hned pod menom je kolonka šeky k výplate: čo tam napísať? Nechcú mi koli tomu schváliť danovú registráciu.Dakujem
weyo

Reputace: +86

Další

Zpět na Bigstock