Reference image needed

Reference image needed

Příspěvekod Ravennka » 16. srpen 2013 22:32

Prosím, pomoc :mrgreen:

Na Bigstocku mi odmítli tyto obrázky
http://eu.fotolia.com/id/54729997
http://eu.fotolia.com/id/54729999
http://eu.fotolia.com/id/54729994

s odůvodněním: "reference image needed"

Problém je, že to jsou dělané věci z hlavy (a poslední je potuněná věc z jednoho tutorialu) ... co s tím?
Jediné, co mne tak napadlo, je, si to načrtnout na papír a naskenovat to. Nebo jestli má někdo nějaký lepší nápad / zkušenost...? =)

Díky ;)
Hodnocení: 0
Ravennka

Reputace: +682

Re: Reference image needed

Příspěvekod alena h. » 17. srpen 2013 07:58

.. na Bigstocku nevím,
tam neuploaduju -
ale jinde s tím taky bojuju.

Původně jsem se všemožně snažila vysvětlovat, že zdroje nemám - protože maluju z hlavy - a občas dokonce ani neskicuju - ale nikam to nikdy nevedlo.

Takže jsem nakonec - přesně jak říkáš - začala pro fotobanky zpětně ´vyrábět důkazy´- skici - které jsem začala posílat vždycky rovnou s obrázkem (buď jen jako *jpg referenci, a nebo v rámci property release - u komplexnejších věcí).

Takhle mi pak ilustrace bez problémů vždycky prošly.
Je to pitomost - a nic to nedokazuje - ale fotobanky takhle fungují.
Třeba na iStocku dokonce chtěli referenci i pro obyčejnou prostou liniovou kresbu jablka ...

Fotobankám v těchto případech ve skutečnosti nejde o to, jestli je obrázek opravdu originální nebo ne - ale spíš o to, že si jen ´kryjí zadek´ - preventivně - pro případ, že by snad původ obrázku v budoucnu mohl někdo případně zpochybnit .. z jakéhokoli důvodu.
Skicu/referenci požadují vždycky, když jim obrázek něco připomíná ..
a nebo taky třeba když se jim obrázek zdá ´moc dokonalý´
:)
alena h.

IP: 94.112.57.xx

Reputace: 0

Příspěvekod Ravennka » 17. srpen 2013 16:23

Díky za zkušenost. To je fakt ironie =))

A nejvtipnější je, že u těch 8bitů to bude na papír víc práce než v Ai... :roll:
Ravennka

Příspěvekod Sisa » 17. srpen 2013 16:35

Dělala jsem takhle písma a vánoční krajinku. Když mi zahlásili, že chtějí předlohu, málem jsem spadla ze židle. No nic, musela jsem ji dodatečně dokreslit na papír a bylo to v pohodě. Teď když dělám abecedy, nebo ornamenty, nahážu je na A4, vytisknu a obkreslím na papír a tím si vyrobím "jako předlohu" kterou v případě nutnosti nahraju. Ne vždy si skicuju, takže taky jedu z hlavy ale poučená z minula, udělám si skice z hotového díla. Vždy jsem poslala jen kresbu tužkou a stačilo to.
Sisa

IP: 78.45.159.xx

Reputace: 0

Příspěvekod Bananaboy » 18. září 2013 08:19

Keď som sa na jar zaregistroval na Bigstock a nahral tam prvých cca 200 ilustrácií, tak mi ich vzali všetky, ale tuším tam v poslednej dobe prijali na miesto editora nejakého snaživého blbečka. Teraz keď postupne nahrávam ďalšie ilustrácie, tak mi z každej dávky vyhodia tak 3-5 ilustácií s dôvodom "Reference image needed".

Chcel by som sa spýtať skúsenejších Bigstockárov.
Ak mi niekedy v budúcnosti ponúknu Bridge to Bigstock, tak mi dorovnajú portfólio zo Shutterstocku vrátane tých (na Bigstocku) vyhodených ilustrácií? Alebo dorovnajú len ostatné a vyhodené ostanú aj naďalej vyhodené?
Pretože už sa mi tie vyhodené ilustrácie začínajú pekne hromadiť a nechce sa mi ku každej kresliť falošný, referenčný obrázok. No a to nemám na Bigstocku ešte ani polovicu svojho portfólia, takže vyhodených ilustrácií bude ešte hodne. :(
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +597

Příspěvekod Ravennka » 19. duben 2014 02:21

Dotaz, když mi vyhodili na SS a Bigstocku tohle http://eu.fotolia.com/id/63833912 s
Reference image needed, tak je jasné, že nahraju fotku. Otázkou je, nebudou chtít k tomu i MR? Ať mi to případně nevyhodí ještě jednou úplně zbytečně =))
Ravennka

Příspěvekod PandaWild » 19. duben 2014 07:27

To asi ne, podle siluety není ta osoba rozpoznatelná, jen chtějí potvrdit že ta vzorová fotka je Tvá a že jsi ji nestáhla někde z internetu. ... Zatím jsem měl referenční fotku jen na DreamsTime, kde jim stačilo při resubmission připsat do poznámky link na fotku a napsané že je to má fotka, nevím ale jak na jiných bankách.
PandaWild

Reputace: +1100

Příspěvekod Miky » 19. duben 2014 09:16

Bananaboy píše:Chcel by som sa spýtať skúsenejších Bigstockárov.
Ak mi niekedy v budúcnosti ponúknu Bridge to Bigstock, tak mi dorovnajú portfólio zo Shutterstocku vrátane tých (na Bigstocku) vyhodených ilustrácií? Alebo dorovnajú len ostatné a vyhodené ostanú aj naďalej vyhodené?

To bych neresil. Bridge to Bigstock ti asi SS nenabidnou, uz jsem nekolikrat cetl, ze pred nejakou dobou byl program zastaven(nebo aspon castecne - pro dalsi kontributory).
Miky

Reputace: +97

Příspěvekod Ravennka » 20. duben 2014 01:37

A ještě jeden dotaz :D

Chtějí po mne ref. image pro tohle: http://eu.fotolia.com/id/63740400 což jsem samozřejmě napsala rukou na talbetu... dočetla jsem se na shutter fóru (myslím), že někomu stačilo to submitnout znovu s poznámkou, že to psal na tabletu (resp on něco kreslil) a nemá k tomu žádný ref image... tak jsem to prubla, znovu poslala s touto poznámkou a opět mi to vyhodili. Znamená to, že neumí číst a mám to ještě za nějaký čas zkusit, a nebo že si to opravdu musím vytisknout a obtáhnout? :D Protože dvakrát to obdobně už asi nenapíšu, aby mi to znova nevyhodili, že ref image nesouhlasí :lol:
Ravennka

Příspěvekod PandaWild » 20. duben 2014 06:51

To jako i s tím vysvětlením vyhodili že chtějí ref. obrázek? :shock: Nechápu, to mi nepřipadá být na jinou možnost než to po čase zkusit znovu. Teda on by se ref. dal vyrobit - zrastrovat to. zinvertovat a ve Photoshopu přidat trochu fotošumu, ale nepřipadá mi to na správný postup.
PandaWild

Reputace: +1100

Další

Zpět na Bigstock