Dreamstime chce znovu tax form a nejdou nahrávat fotky

Re: Dreamstime chce znovu tax form a nejdou nahrávat fotky

Příspěvekod Miky » 11. prosinec 2016 09:38

alima007 píše:a co mam zaškrtnout jakožto student?

Snad nechces studentskou slevu? Z dane 0% se uz tezko neco odecita. ;)
+PandaWild, +Ravennka, +Sagi Hodnocení: +3
Miky

Reputace: +97

Příspěvekod alima007 » 11. prosinec 2016 10:05

:D :D :D :D dobre no :D :D :D :D
Hodnocení: 0
alima007

IP: 78.45.67.1xx

Reputace: 0

Příspěvekod golfin » 11. prosinec 2016 13:55

Vyplnil jsem to podle návodu pana Václavka. Zaškrtl jsem poslední možnost no treaty country (30%) - check "no treaty country" if no tax treaty exists between US and your country. Pak se zobrazí ten formulář a v podstatě se schoduje s tím, jak to popsal pan Václavek na svém Webu. Viz: http://petr.vaclavek.com/article/608/navod-danovy-formular-dreamstime-w-8ben
golfin

Reputace: +4

Příspěvekod Sagi » 11. prosinec 2016 15:26

No já si taky myslím, že by se (pro Čechy) mělo zaškrtnout Foreign Tax ID a dát rodné číslo bez lomítka, protože ČR je podle mě treaty country (máme s USA dohodu a zamezení dvojího zdanění). ;)
+Miky Hodnocení: +1
Sagi

Reputace: +24

Příspěvekod Miky » 11. prosinec 2016 15:53

no kdyz nekdo dobrovolne zaskrtne, ze chce aby mu strhavali 30%, tak dobre mu tak..
I kdyz treba to DT nakonec presune do spravnyho suplicku, kdyz uvidi Czech Rep. :D
Miky

Reputace: +97

Příspěvekod Bananaboy » 11. prosinec 2016 16:40

A čo poviete na zaškrtnutie možnosti:

applied for (0%) - check "applied for" in case you applied for an ITIN and are waiting for IRS issuance

Čo to znamená? Nie je tam políčko na ITIN, takže ho asi netreba zadávať a je tam 0%, takže nebudú zrejme žiadnu daň strhávať. Prípadne skúšal to niekto odoslať bez zaškrtnutia niektorej z možností? Prejde to?
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +595

Příspěvekod Návštěvník » 11. prosinec 2016 16:47

Bananaboy píše:A čo poviete na zaškrtnutie možnosti:

applied for (0%) - check "applied for" in case you applied for an ITIN and are waiting for IRS issuance

Čo to znamená? Nie je tam políčko na ITIN, takže ho asi netreba zadávať a je tam 0%, takže nebudú zrejme žiadnu daň strhávať. Prípadne skúšal to niekto odoslať bez zaškrtnutia niektorej z možností? Prejde to?

Tuto možnost jsem zvolil. Přiložený doklad tožnosti je nutností. Pak se otevře W-8BEN a po podepsání to odchází na ověření. Nechám se překvapit.
Návštěvník

IP: 46.135.22xx

Reputace: 0

Příspěvekod PandaWild » 11. prosinec 2016 17:12

Bananaboy píše:A čo poviete na zaškrtnutie možnosti:

- že máš zažádáno o ITIN číslo a čekáš na jeho přidělení
PandaWild

Reputace: +1099

Příspěvekod Bananaboy » 11. prosinec 2016 17:29

Tak to vyzerá, že Dreamstime bude ďalšou fotobankou kde mi budú strhávať 30%. Našťastie z tých biednych 5 dolárov, ktoré tam mesačne mám to nebude veľa. ;) Štve ma akurát to, že odkedy vyhodili toho magora ktorý vyhadzoval pre podobnosť som tam začal znovu nahrávať a berú mi takmer všetko.
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +595

Příspěvekod admin » 12. prosinec 2016 16:13

golfin píše:Vyplnil jsem to podle návodu pana Václavka. Zaškrtl jsem poslední možnost no treaty country (30%) - check "no treaty country" if no tax treaty exists between US and your country. Pak se zobrazí ten formulář a v podstatě se schoduje s tím, jak to popsal pan Václavek na svém Webu. Viz: http://petr.vaclavek.com/article/608/navod-danovy-formular-dreamstime-w-8ben

Zaškrtnutí no treaty country (30%) je špatně - tím jim říkáte, že vám mají strhnout 30 procent, čímž se obíráte o peníze. Já tam teď nic nezaškrtával (ani jednu volbu v té sekci) a prošlo to v pohodě. Uvidíme, jestli mi to nevrátí. Další možnost je zadat tam to rodné číslo a samozřejmě 0 procent.
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz
admin
Site Admin

Reputace: +282

PředchozíDalší

Zpět na Dreamstime