Malá perlička na Dreamstime

Re: Malá perlička na Dreamstime

Příspěvekod Lenka » 16. květen 2014 12:25

DT nahrávač se definitivně zbláznil. Obrázek 5000x5000 px podle něj má vadný formát, protože je menší než 3 Mpx (podotýkám, že se jedná o jpg, technická chyba v obrázku je vyloučená, normálně jsem totéž nahrála na Mostphotos a 123RF, kde chtějí formát mnohem větší než DT). :roll:

Krom toho teda jsem tam včera něco nahrávala, zmizelo to sakum prdum (není to ani v online, ani v unfinished, ani v pending, ani v refused) - nahrála jsem to teda dneska znova a ejhle, pamatuje si kompletní popis. (Nepoužívám IPTC, nemám na to software). Blázinec.
Hodnocení: 0
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +265

Příspěvekod shalom3 » 16. květen 2014 12:54

Začala jsem na základě rady kolegy v této diskusi nahrávat na Dreams výhradně před FTP, napřed nahraji JPG a potom do složky Additional na vzdálený počítač nahraji odpovídající EPS. Všchny soubory se objeví poměrně brzy v administraci Dreamstime. Dále jsem si na základě rad kolegů zde z diskuse koupila program Photostock pro zadávání IPTC (sovpag.com), takže ani nemusím vyplňovat klíčová slova a titulky, když už to mám jednou popsané. Jen ty hloupé kategorie... Skutečně, těch 350 Kč za program se okamžitě vyplácí minimálně na úspoře času.
shalom3

Reputace: +410

Příspěvekod Lenka » 16. květen 2014 13:00

Milá shalom3, 350 korun nemám, i kdybych si dala nohu za krk. Na tento měsíc mám pro mě, partnera a 4 malé děti plus 3 kočky 5000,-Kč hotovosti na jídlo a nezbytnosti včetně vyvezení žumpy, zbytek odešlo na mandatorní výdaje jako je elektrická energie a školní obědy. Můj počítač nic photoshopovýho neakceptuje, neboť pracuje pod Ubuntu, který má mimo jiné tu suprovou výhodu, že je zcela zdarma. Tož tak.
(Na chleba nemáme, tak si kupujeme mouku, olej a kvasnice a děláme si vdolky). :lol:
FTP vyzkouším.
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Příspěvekod Bananaboy » 16. květen 2014 13:13

Tak si Lenko už konečne stiahni ten XnViewMP, ktorý som minule radil na zistenie bitovej hĺbky obrázkov.

1) Je zdarma
2) Je na Ubuntu
3) Zapisuje IPTC
4) Zobrazuje spomínanú bitovú hĺbku a mnoho... mnoho iného.

:lol:
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +595

Příspěvekod Lenka » 16. květen 2014 13:17

Bananaboy: Hele a víš že ho mám staženej? Já jsem totiž dokonce po minulý diskuzi zjistila, že tady je dávno nainstalovanej. Akorát mě nenapadlo hledat v něm IPTC, když jsem ho potřebovala jenom na tu bitovou hloubku. :lol:

Dokonce jsem tam ty IPTC našla, ale zapsat to tam tak, aby se to uložilo, stejně neumím. :-D
Lenka

Příspěvekod Ravennka » 16. květen 2014 13:42

Mě na Dreamstime úplně irituje, že ať tam nahraju cokoliv kdykoliv, tak to schválí snad vždycky v pátek odpoledne :lol:
Ravennka

Reputace: +682

Příspěvekod Bananaboy » 16. květen 2014 13:47

Ravennka píše:Mě na Dreamstime úplně irituje, že ať tam nahraju cokoliv kdykoliv, tak to schválí snad vždycky v pátek odpoledne :lol:

Rob to ako ja. Nahrám.... nechám asi tak mesiac "odležať" v Unfinished files a až potom dám na schválenie. Také staré súbory potom schvália za pár minút, takže si ich môžem načasovať na nejaký presný termín. :lol:
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +595

Příspěvekod Lenka » 16. květen 2014 15:13

Ano, ty mi většinou cíleně za pár minut vyhoděj. :-D
Lenka

Příspěvekod styna » 16. květen 2014 15:13

shalom3 píše:Skutečně, těch 350 Kč za program se okamžitě vyplácí minimálně na úspoře času.

Jj, souhlasím. Prográmek je to perfektní. Jsem s ním maximálně spokojená. Je i ve free verzi. Placená verze má nějaké rozšíření.
styna

Reputace: +48

Příspěvekod Lenka » 16. květen 2014 15:18

Dyť si to užijte, microsofťáci. :-D Až budu (jednou) mít počítač s windowsama, tak tohle bude jedna z věcí, který taky budu používat. Zatím jsem ráda, že mi to tady tak nějak se skřípáním funguje.
Nicméně DT mě štve.

Vzpomněla jsem si tuhle na Pavla jak tady řešil CMYK - nedávno jsem měla kompozičně hezkou fotku ale s aberací, tak jsem to vyřešila převedením do čb. Skoro všude to překousli, ale DT mi to vrátila s tím, že "technický problém: toto není RGB". :-D
Lenka

PředchozíDalší

Zpět na Dreamstime