nahrávání vektorů + náhled, DS stále hlásí problémy

nahrávání vektorů + náhled, DS stále hlásí problémy

Příspěvekod KulisekTrpaslici » 18. květen 2015 22:14

Ahoj, dobrý den
po tom co jsem se zkamarádila s 123rf, začala jsem nahrávat sem ale DS mi stále hlásí problémy se kterými nevím co dělat.
U .eps i .jpg souborů mi občas napíše "The name of the file must be the image ID." Jak mám napřed vědět jaké ID obrázku DS přiřadí? Resp jak to řešit? některé .jpg mi prošly v pohodě a jiné dělají tohle :/
U všech .eps souborů píše "Image format is Invalid" už jsem zkoušela různá nastavení a typy .eps ale stále mi hlási tuhle chybu

a celkově po odeslání obrázků na ftp server trvá dlouho než se načtou? poslala jsem jich asi 10 (10 + 10) a už tak dvě hodiny čekám až se vše načte, zatím mám nahrané soubory v záložce unfinished pod "Show errors"
už se mi zadařilo asi 5 kousků na DS dát, ale zřejmě jen .jpg jak poznám že se mi to spárovalo s .eps?

Děkuju za nápady a návrhy jak se s DS vypořádat :)
Hodnocení: 0
KulisekTrpaslici

IP: 89.103.178.1xx

Reputace: 0

Re: nahrávání vektorů + náhled, DS stále hlásí problémy

Příspěvekod shalom3 » 19. květen 2015 00:26

Ahoj, máš pravdu, poslední dobou to někdy takhle blbne. Ta chyba u EPS by mohla být tím, že to není uloženo jako EPS10 (příp. 8). Z čeho ty eps exportuješ - z Illustratoru?
Načtení může někdy trvat i déle - v sekci Dashboard je ikona FTP upload a někdy mi tam visely obrázky do druhého dne s poznámkou Not processed yet. Teď koukám, u skoro u všech eps mi tam visí ta hláška "The name of the file must be the image ID."
Bohužel se nemůžeš celkově podívat, co se spárovalo a co ne. Vidíš to až tehdy, když si rozklikneš konkrétní obrázek v Unfinished - dole pod klíčovými slovy tam máš Additional format. Buď je pod tím napsáno např. Additional format uploaded: YES, Encapsulated PostScript, nebo na to prostě musíš kliknout a nalistovat příslušný eps na počítači. Poněkud přiblblé, ale bohužel. Jinak ještě můžeš využít Contributors area, Upload a tam je karta Additional format - to ale až po schválení jpg. Ale ani to není dokonalé, protože tam visí i fotky a všechny ostatní soubory, ke kterým vektory nejsou (bitmapové ilustrace). Stručně řečeno, vylistovávat to ručně je v každém případě frustrující otrava.
shalom3

Reputace: +641

Příspěvekod KulisekTrpaslici » 19. květen 2015 07:15

Mod děkuju za rady, od včera mi DS načetlo celých dalších 9 ilustrací! :D tak si s tím zkusím nějak pohrát
KulisekTrpaslici

IP: 89.103.178.1xx

Reputace: 0

Příspěvekod Anika » 19. květen 2015 10:51

Ta hláška s tím ID je dost zavádějící, znamená to prostě, že se oba soubory musí jmenovat stejně (kromě koncovky). Při nahrávání na ftp se .eps hází do složky additional, .jpg rovnou do kořene. Může to trvat i pár hodin, než se objeví k editace, to spárování někdy zazlobí.
Pokud se to dobře nespáruje, jdou epsy donahrát kdykoli později, i ke schváleným obrázkům v prodeji. Schvaluje se to zvlášť, .epsy se obvykle objeví o pár dní později než jpg.
Anika

Reputace: +298

Příspěvekod shalom3 » 19. květen 2015 11:18

Anika: Já toto všechno dodržuji, ale stejně se tam ta hláška občas objeví. Přičítám to spíš nějakým technickým problémům. Poslední dobou nahrávám sice jpg i eps přes FTP, nicméně, u některých obrázků se pak esp nepřiřadí a je nutné ho nalistovat ručně při editaci obrázku, pak se to chytne bez problémů.
shalom3

Příspěvekod Anika » 19. květen 2015 11:41

To asi jo, možná to chce počkat dýl, teď jsem to tam měla nahrané dva dny, než jsem se k tomu dostala, a spárovalo se všechno ok až na jeden :evil:
Anika

Reputace: +298

Příspěvekod shalom3 » 19. květen 2015 13:58

DS je vůbec taková trochu želví fotobanka, i když teď už aspoň schvalování je o něco kratší.
shalom3

Zpět na Dreamstime