Počet prohlédnutí v závislosti na čase

Počet prohlédnutí v závislosti na čase

Příspěvekod Tulda » 12. květen 2016 11:27

Zdravím,

chtěl bych se podělit s ostatními o svoji zkušenost. Když jsem loni v létě nahrál na DS sérii fotek, dnes se mi u nich zobrazuje řádově jednotky až desítky prohlédnutí. Od zimy nahrávám už pravidelně, ale prakticky u všech těchto nahraných fotek většinou nemám ani jedno prohlédnutí. Čemu by se to dalo přisuzovat?
Hodnocení: 0
Tulda

IP: 78.45.91.xx

Reputace: 0

Re: Počet prohlédnutí v závislosti na čase

Příspěvekod admin » 12. květen 2016 12:39

Podle mě hlavně nárůstu konkurence - denně přibude na fotobance několik desítek tisíc nových fotek. Takže pokud fotka není ničím výjimečná, tak rychle zapadne.
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Reputace: +483

Příspěvekod Host » 12. květen 2016 13:05

Tohle moc hezky dokumentuje stav microstock trhu. Místo prodejů budeme sledovat počty prohlédnutí... ;)
Host

IP: 193.86.92.1xx

Příspěvekod Lenka » 12. květen 2016 14:23

Je otázka, jak se "prohlédnutí" počítá. Vzhledem k tomu, že člověk do algoritmu zpravidla nevidí, asi nemá smysl to řešit. U některých fotobank mám u konkrétních obrázků více prodejů než shlédnutí, což je nonsens. Jinde zas vyplývá, že prohlédnutí se počítá z náhledu na portfólio. Ale spousta kupujících jde přímo na obrázek a portfólio vůbec nevidí, natož např. profil. Podle mě je to hausnumero, aby tam něco bylo, když kupující jde, vypadá hezky, když je tam hodně nic neříkajících čísel. Osobně se řídím jen finanční zpětnou vazbou. :-)
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +279

Příspěvekod Návštěvník » 12. květen 2016 19:49

admin píše:Podle mě hlavně nárůstu konkurence - denně přibude na fotobance několik desítek tisíc nových fotek. Takže pokud fotka není ničím výjimečná, tak rychle zapadne.

Blbosť, sa rok sa nemohla konkurencia zdvihnúť 20-násobne. Určite sa menil spôsob počítania views. A po týchto dvoch vetách som si naozaj nemohol nespomenúť na toto https://www.youtube.com/watch?v=h2y4Q-5i5HQ
+Lenka, +hypotekyfidler.cz Hodnocení: +2
Návštěvník

IP: 151.236.224.2xx

Zpět na Dreamstime