Sell Rights licence

Sell Rights licence

Příspěvekod vooku » 16. září 2015 08:47

Ahoj,

než začnu, tak se rychle představím: Jsem stážista ve studiu profiKOMIKS, kde jsme se rozhodli pro fotobankový experiment, připravuji (na fotobanky) poměrně složité ilustrace postaviček, různě se smějí, mávají, rozčilují, smutní apod. Žádný jednoduchý flat design, spíše ve stylu klasických disneyovských celovečeráků. Imho tam takových ilustrací je míň, než by mohlo být, tak se to snad bude prodávat.

Teď ontopic: Co si myslíte o Sell Rights licenci na Dreamstime? Když jsem tu zběžně projížděl fórum, tak jsem narazil na to, že ji lidé deaktivují. Prodal jste ji vůbec někdy někdo? Chápu, že fotobanky jsou dlouhodobá záležitost, ale zároveň hádám, že většina příspěvků na cenu týhle licence ani omylem nedosáhne. Nebo jo?
Hodnocení: 0
vooku

Reputace: 0

Re: Sell Rights licence

Příspěvekod admin » 16. září 2015 09:01

Problém s tou licencí je, že se zavazuješ, že ten obrázek stáhneš během 48 hodin z ostatních fotobank, což je v reálu nereálné - i když to hned deaktivuješ tak na některých fotobankách, zejména partnerských, kde se ta ilustrace přeprodává, to klidně může trvat půl roku.
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Reputace: +483

Příspěvekod Neznamy » 16. září 2015 09:02

SR-EL nedoporučuju mít aktivované, pokud nejsi na Dreamstime exkluzivně. Po prodeji SR-EL licence má autor 72 hodin na odstranění prodané ilustrace ze všech prodejních kanálů, což reálně není možné - než se smazání snímků dostane ke všem partnerským prodejcům, může to trvat podstatně déle než 72h.

Když se podívám na vaše práce, myslím si, že profiKOMIKS má velký potenciál se na fotobankách dobře uchytit.
Neznamy

IP: 88.208.91.xx

Příspěvekod vooku » 16. září 2015 09:13

Ok, to zní jako dost nosnej argument.

Neznamy píše:Když se podívám na vaše práce, myslím si, že profiKOMIKS má velký potenciál se na fotobankách dobře uchytit.

díky!
vooku

Příspěvekod PandaWild » 16. září 2015 10:55

U některých svých věcí jsem uvažoval o SR-EL, ale pak jsem si spočítal že se to nevyplatí (a to ani kdyby o to dodatečně někdo požádal). Z prodejní ceny se dostane jen polovina. To za co se to prodá na všech fotobankách dohromady za několik let může mnohanásobně převýšit to, co by za to mohl SR-EL kupec dát jednorázově (a v praxi se mi to potvrdilo, nikdy jsem nelitoval že jsem nezkusil SR-EL). Z dobré ilustrace se dají dělat mnohanásobné recyklace a tím se její výnos znásobuje, to by při prodeji práv nešlo dělat. Koncepce SR-EL má stejně zádrhel v tom, že se nedá zpětně zabránit používání už prodaných věcí a tím to pro zákazníka není už tak moc zajímavé.
PandaWild

Reputace: +1609

Zpět na Dreamstime