Prosím o názor na tvorbu

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

Prosím o názor na tvorbu

Příspěvekod Luca510 » 30. květen 2018 20:46

Ahoj fotobankéři,

chtěla bych Vás poprosit o zhodnocení mého portfolia na Shutterstocku.

https://www.shutterstock.com/g/luca510

Baví mě čmárání v grafických editorech a tak zkouším od března pravidelně přidávat nějaké své výtvory na fotobanky. Zajímalo by mě, jaký máte na mou grafiku názor, zda má cenu něco takového na fotobanky přidávat. Na Shutterstocku se mi prodaly zatím 2 grafiky, přidávám ještě na Dreamstime a Adobe Stock, kde jsou prodeje trochu lepší. Budu ráda za každou radu. Děkuji :).
Hodnocení: 0
Luca510

IP: 107.167.109.1xx

Reputace: 0

Re: Prosím o názor na tvorbu

Příspěvekod castyhost » 30. květen 2018 21:04

mas to hezky

uz se na fotobankach nevyplati zacinat, tak jestli to delat nemusis....
castyhost

IP: 92.240.163.2xx

Příspěvekod Ravennka » 30. květen 2018 21:38

Vypadá to hezky a já si myslím, že pokud Ti stačí "nějaké" kapesné, tak se to určitě vyplatí. Jako ano, hodinová mzda bude lepší někde v supermarketu, ale zase po čase Ti to bude vydělávat, i když na to ani nesáhneš.
Já už několik měsíců nepřidala prakticky nic a *ťuk ťuk* na prodejích se to moc neprojevuje (resp jak na které fb, ale většina jede relativně stejně)...

Jenom ty začátky jsou krušný, ale pokud Tě to baví a jinak by to bylo jenom du šuplíku, tak určitě nahrávat - ale od začátku to chce chytnout dobré návyky - např IPTC do souborů, ať si pak později nekomplikuješ život ;) a jedna rada - krom SS si dej i Adobe Stock - hnedle to bude pěněžně zajímavější 8-)
Ravennka

Reputace: +848

Příspěvekod shalom3 » 30. květen 2018 21:39

Určitě moc hezké ilustrace - to každý neumí. Myslím zejména ty postavičky, zvířátka. Řekla bych, že to právě jde dost na odbyt na Fotolii. Máš svůj styl a jestli se ptáš, zda Tvé obrázky jsou vhodné pro využití ve fotobankách, tak rozhodně ano.
Fotky taky nejsou špatné.
Je ovšem pravda, že v oblasti fotobank je dneska obrovská konkurence. Ale pokud ráda kreslíš a nemáš zatím, kde jinde bys to uplatnila, tak to zkus. Jako takové kapesné to určitě ze začátku bude, ale nějaké větší peníze se už dneska od fotobank sotva dají čekat. Chce to hodně rozšířit portfolio, aby se prodeje rozjely. Malé portfolio je na fotobankách dneska jako jehla v kupce sena.
Budeš-li se grafikou zabývat v širší oblasti, rozhodně ty fotobankové obrázky mohou posloužit jako reference. Přeji hodně zdaru.
shalom3

Reputace: +573

Příspěvekod Bananaboy » 30. květen 2018 22:27

Tu v podstate nie je čo riešiť. Píšeš, že ťa baví čmáranie v grafických editoroch, no a máš to kresliť len tak do šuplíku, tak to môžeš radšej rovno nahrávať na fotobanky. Aj keď to, ako kolegovci vyššie trefne poznamenali, už moc nesype. Stále je to lepšie ako hrdzavým klincom do oka. :lol:

Kvalita ilustrácií je O.K. Je to taký príjemný, fotobankový, vyšší štandard, ktorý nebude mať problém časom si nájsť svoju klientelu.

A za tie zvieratká a šťastné rodinky na pikniku ti na IStocku urvú ruky. ;)
+Marian Hodnocení: +1
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +767

Příspěvekod Dušan » 30. květen 2018 22:32

Máš to hezké. A nenech se odradit tím, že fotobanky nenesou. Těm co fotobanky sypou, se tady objevují spíš sporadicky a už vůbec sem nechodí kňourat. :D :D :D
(Nikoho jsem se nechtěl dotknout :P ;) )
Dušan

Reputace: +4

Příspěvekod castyhost » 30. květen 2018 22:41

homeopatika v kazde odpovedi :-D
nechtel jsem se taky nikoho dotknout

jestli čislovka v nicku tazatelky neni jeji vek, tak muze imho cas a energii vyuzit efektivneji
castyhost

IP: 92.240.163.2xx

Příspěvekod PandaWild » 31. květen 2018 06:55

castyhost píše:...muze imho cas a energii vyuzit efektivneji
Efektivní využití času a energie je to, co člověka baví, ne to z čeho sypou peníze (peníze nejsou cesta k radosti ze života).
+Mickies, +Ravennka, +admin, +joska, +shalom3 Hodnocení: +5
PandaWild

Reputace: +1435

Příspěvekod ivusakzkrabice » 31. květen 2018 07:51

Všimla jsem si jedné věci, že to nedáváš jako vektory a jen jako ilustrace, otázka je, zda tím neztratíš malou část zákazníků.. ale to poradí jiní
Jinak každopádně mě se to líbí moc, chci umět kreslit hrošíka! :) ;)
ivusakzkrabice

Reputace: +213

Příspěvekod admin » 31. květen 2018 08:39

Jestli to děláš protože tě baví kreslit, tak pokračuj a neřeš výdělky a po roce dvou uvidíš, jak jsi se pěkně posunula (pokud budeš kreslit a přidávat pravidelně)

Jestli to děláš kvůli výdělkům, vykašli se na to, udělej si pořádný web s portfoliem a začni se živit jako grafik / ilustrátor
+PandaWild, +shalom3 Hodnocení: +2
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Reputace: +394

Další

Zpět na Posouzení fotografií a ilustrací