Ořezy - PS

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Ořezy - PS

Příspěvekod Pavel1 » 2. srpen 2018 10:06

Ahoj, nevíte někdo o nějákém snazším způsobu ořezávání produktových fotografií ve photoshopu než zdlouhavě za pomocí pera?

Je mi jasné, že pero je nejlepší nástroj pro nejpřesnější ořezy, ale v případě fotografie za čistým bílým pozadím, neexistuje nějáký jiný figl? Třeba nějak přes kanály apod..

Když využiju funkci "Vybrat objekt", jedním kliknutím se mi fotografie skutečně ořízne, ale na některých místech je bohužel vybráno i pozadí a to se mi nechce pokaždé opravovat.

Děkuji a přikládám ilustrační fotografii - https://ibb.co/hY58Fe
Hodnocení: 0
Pavel1

IP: 46.167.243.2xx

Reputace: 0

Re: Ořezy - PS

Příspěvekod Anika » 2. srpen 2018 10:31

Pavel1 píše:Ahoj, nevíte někdo o nějákém snazším způsobu ořezávání produktových fotografií ve photoshopu než zdlouhavě za pomocí pera?

Je mi jasné, že pero je nejlepší nástroj pro nejpřesnější ořezy, ale v případě fotografie za čistým bílým pozadím, neexistuje nějáký jiný figl? Třeba nějak přes kanály apod..

Když využiju funkci "Vybrat objekt", jedním kliknutím se mi fotografie skutečně ořízne, ale na některých místech je bohužel vybráno i pozadí a to se mi nechce pokaždé opravovat.

Děkuji a přikládám ilustrační fotografii - https://ibb.co/hY58Fe

Zrovna tohle jde velmi jednoduše - stačí si v nové vrstvě pohrát s úrovněmi (bílou zarážku posunout doleva) tak, aby se pozadí vybělilo. Potom vvybrat to bílé pozadí třeba kouzelnou hůlkou, invertovat výběr a v původní vrstvě pozadí smáznout. Případně si pohrát s ostrostí té hrany. Někdy to nemusí fungovat úplně přesně, když má předmět světlé okraje, může to splývat, ale to už jsou detaily, které se dají doladit i ručně.
Anika

Reputace: +295

Příspěvekod Návštěvník » 2. srpen 2018 12:48

Děkuji, ale je pravda že ne pokaždé se setkám se skoro bílým pozadí, většinou je světle šedé. Při použití této metody je pravda, že výsledek není nejhorší, nicméně je potřeba produkt důkladně kontrolovat a čas od času okraj opravit, což je také dosti zdlouhavé. Navíc když je produkt světlý a pozadí světle šedé, je to děs.

Asi hledám nemožné :-) ale děkuji
Návštěvník

IP: 46.167.243.2xx

Reputace: 0

Příspěvekod PandaWild » 2. srpen 2018 13:07

Použij Kouzelnou hůlku. Toleranci zkusmo nastavit tak, aby to vybralo rozumně velkou část pozadí (u Tvého obrázku je dobrá tolerance 20). Pak přidáváš další oblasti výběru se Shift-. S Alt- můžeš odebírat části výběru. Když se toho změní moc, tak snížit toleranci a pokračovat v přidávání/ubírání vybraných oblastí. Někdy se líp vybírá pozadí, jindy objekt (výběr se pak musí invertovat).

Když dokončíš výběr objektu, přepneš se na rychlou masku Q a štětcem dokoriguješ případné nepřesnosti výběru (X přepíná mezi černou a bílou barvou). Po přepnutí Q zpět odstraníš pozadí. U Tvého obrázku je to práce na pár sekund.

Když to při výběru zatéká moc kam nemá (bílé pozadí splývá s bílým světlem ve skle), objedeš to místo čarou s jinou barvou,tu pak snadno odmažeš. Případně také pak vykorigovat v rychlé masce.

Někdy může být snazší obtáhnout objekt magickým lasem a pak opravit v rychlé masce.

Po výběru se může použít ještě "Zpřesnění výběru", které výběr dotáhne přesněji na hrany, dá se řídit i tolerance rozptylu (zjemnění) přechodu.

parfem.jpg
parfem.jpg (34.17 KiB) Zobrazeno 508 krát
PandaWild

Reputace: +1562

Zpět na O grafice nejen vektorové