Fotolia - conceptual category

Fotolia - conceptual category

Příspěvekod shalom3 » 22. listopad 2014 22:01

Zdravím, chci se pozeptat, zda používáte při popisování obrázků ve Fotolii tzv. Conceptual category a pokud ano, zda to má nějaký podstatný význam. Kreslím totiž převážně různé abstraktní obrázky a vcelku mi dělá problém je do té kategorie zařazovat - případně prosím o návrh, kam je zařadit.
Hodnocení: 0
shalom3

Reputace: +430

Re: Fotolia - conceptual category

Příspěvekod PandaWild » 22. listopad 2014 22:47

Většinou jsem koncepční kategorie už vzdal a nevyplňuju (ani u abstraktních), ale přece jen tam jsou některé které v těch prvních chybí - svátky, příroda, vesmír, zvířata. Jen doufám že všichni hledají podle slov a ne podle kategorií a že jsou tedy zbytečné, ale to asi neověříme.
PandaWild

Reputace: +1146

Příspěvekod Lenka » 23. listopad 2014 06:18

Když to jde, použiju všechny katagorie, tedy i toto. Abstraktní věci se při troše představivosti dají naroubovat na emotion, lifestyle (celebration-holiday), wellfare (tuším se to tak jmenuje) - soul - meditation/relaxation, přípatně technology-internet-concept, internet generation, technology-computer-computer at home. Projdi si ty podkategorie, něco najdeš kde to nebude vyloženě jako pěst na oko. Zatím mi nikdy nevrátili obrázek kvůli zařazení do kategorie (narozdíl od Bigstock, kde to děsně řešej).
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +268

Příspěvekod shalom3 » 23. listopad 2014 19:15

Díky za obě odpovědi. Já si říkám, že i to zařazování do kategorií může mít určitý význam, i když (jak říká Panda) to nelze prakticky ověřit. Když vezmeme v potaz, že někteří lidé (jako já :) ) mají menší či mizivou slovní zásobu v AJ, sáhnou tedy spíše pro procházení kategorií. To částečně vyplývá i z těch přehledů, které ukáží buď klíčové slovo nebo N/A nebo NONE (zřejmě právě ty přístupy přes kategorie).
shalom3

Reputace: +430

Zpět na Fotolia