Fotolia-Intellectual Property/Release Issue

Re: Fotolia-Intellectual Property/Release Issue

Příspěvekod Bananaboy » 8. říjen 2015 19:44

Ravennka píše:Zkus tu ikonu vlevo dole prohnat googlem, jestli to není nějak logo =) a nebo na to koukal jenom letmo a viděl něco, co tam není - mi se na úplně první pohled zdálo, že je to recyklační logo..

V tých "logách" dolu nie je určite problém. Tie mám aj na iných obaloch kníh a brali ich aj na Fotolii.

Ravennka píše:OT - ta Tvá velryba (v portfoliu) je úžasná!

Ďakujem. ;) Mám ešte jednu jej recykláciu ako pláva v mori a v pozadí sú oblaky a slnko na oblohe. Tú som ešte nenahral.

--------------------------------------------------------------------------------------

Pando, práveže tento symbol je v súčasnosti oficiálne využívaný na civilných vlajkách. Celkovo vlajky a štátne znaky sú snáď najprefláknutejšia vec na fotobankách. Tie má v portfóliu skoro každý. Nikdy s tým nebol ani najmenší problém. Nemecký štátny znak je na všetkých fotobankách úplne v pohode a na moje prekvapenie aj vrátane Fotolie viz. https://www.fotolia.com/search?k=german ... ms&filters Viac by som to videl na prílišnú opatrnosť editora.
Hodnocení: 0
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +767

Příspěvekod PandaWild » 8. říjen 2015 19:46

V požadavcích ShutterStocku jsem vlajky nenašel, tak nevím jak moc je to špatně. Když se dívám na ShutterStock, tak např. německá vlajka je tam skoro vždy jen 3 pruhy, bez toho znaku. Ty pruhy je jasné že jsou ok, to je jen předpis a žádné umělecké vyjádření. Ale ten orel je už docela dost umělecká kresba.

Nebo když se dívám na Fotolii na vlajky, tak skoro vždy to jsou jednoduché vlajky např. jen z pruhů nebo jen jednoduché grafické prvky. Zažalovat snad nemůže nikdo, když je autor už dlouho po smrti. A nejspíš na Fotolii to občas projde a občas ne, podle editora co k tomu sedne. Ale domnívám se, že taková složitější umělecká kresba už bude u některých editorů vyvolávat pochybnosti o intelektuálním vlastníctví.

Bylo by nejspíš v pořádku, kdyby to nebyla přesná kopie, ale nová kresba která by jen vypadala jako ten znak - kdo si to nepamatuje přesně tak by v tom viděl ten znak, ale když si to někdo porovná tak uvidí že to je jiné.

... jen domněnky, možná byl důvod úplně jiný :-)
--------------
Bananaboy - ok, tak nevím. Jo možná to je přehnaná opatrnost editora a u jiného to projde.
PandaWild

Reputace: +1447

Příspěvekod Bananaboy » 8. říjen 2015 19:54

PandaWild píše:Bananaboy - ok, tak nevím. Jo možná to je přehnaná opatrnost editora a u jiného to projde.

Nejdem im to tam dávať opakovane nasilu. Myslím, že na Fotolii ani nie je možný resubmit. Mám ale ešte jednu inú nemeckú vlajku so znakom a uvidím, či tá prejde.
Bananaboy

Příspěvekod Bananaboy » 8. říjen 2015 20:27

Na 123RF mi zase statočne vyhadzujú všetky ilustrácie s krížom. Pritom schválne nie je červený ale zelený!
Vyhodili túto základnú ilustráciu plus všetky od nej odvodené a zrecyklované. Tu už človek vážne nebude mať čoskoro čo kresliť. :(
Bananaboy

Příspěvekod PandaWild » 8. říjen 2015 20:44

Myslím že tam nejde jen o vzhled, ale i o použití. Znak plus je jen obyčejný znak plus, ale Ty jsi tam napsal "or medical cross symbol" a v tom případě pro tohle použití by se to mohlo chápat jako porušení, protože kromě barvy je tomu podobný, tedy i slovně to ten význam vyjadřuje.
PandaWild

Reputace: +1447

Příspěvekod shalom3 » 8. říjen 2015 20:47

Bananaboy: Taky mám pocit, že za chvíli bude problém něco kreslit. Začíná to být dost přemrštěné. Největší prča je, když si člověk udělá nějaký naprosto abstraktní vektorový štětec a oni chtějí PR, to se mi stalo už minimálně 2x. Na Istocku zase neprošla z hlavy kreslená silueta ženy v róbě - to snad dokáže každý průměrný kreslíř, který si projde nějakou literaturu o proporcích lidského těla...ach jo.
shalom3

Reputace: +575

Příspěvekod patrikslezak » 8. říjen 2015 20:50

Včera mi vyhodili na fotolii 17 snímků, kde je vyfocen grafický tablet z důvodu Image Declined - Intellectual Property Issues, všechny loga wacom jsem pečlivě vyretušoval,
na shutterstocku prošli všechny http://www.shutterstock.com/g/patriksle ... technology
záhadou je mi, že fotolie mi 4 snímky toho samého tabletu přijala https://eu.fotolia.com/search?serie=92928066

Nevím jak tomu rozumět? Je možné, že jeden inspektor to schválí a druhý si není jisty, zda to neporušuje nějaká autorská práva a radši to zamítne ?
patrikslezak

Reputace: +11

Příspěvekod Bananaboy » 8. říjen 2015 20:52

PandaWild píše:Myslím že tam nejde jen o vzhled, ale i o použití. Znak plus je jen obyčejný znak plus, ale Ty jsi tam napsal "or medical cross symbol" a v tom případě pro tohle použití by se to mohlo chápat jako porušení, protože kromě barvy je tomu podobný, tedy i slovně to ten význam vyjadřuje.

Ja viem, ale zase je to len opatrnosť a zastrašovanie zo strany fotobanky, keď všetci dobre vieme, že na fotobankách sú státisíce "medical cross" symbolov úplne legálne v iných farbách.
Napríklad: http://www.shutterstock.com/cat.mhtml?l ... er=&color=
Bananaboy

Příspěvekod Ravennka » 8. říjen 2015 20:53

Na 123 mi vyhodili tohle http://www.shutterstock.com/pic-2729655 ... ersex.html a doteď nemám tušení čí že je to logo =)
Ravennka

Reputace: +853

Příspěvekod Bananaboy » 8. říjen 2015 21:06

Patrikslezak tie tablety sú už tiež poriadne na hrane. Logo síce nemajú, ale ten design je dosť špecifický pre Wacom tablety.
Bananaboy

Předchozí

Zpět na Fotolia