Fotolia-Intellectual Property/Release Issue

Fotolia-Intellectual Property/Release Issue

Příspěvekod strany » 7. září 2013 17:46

Thank you for submitting your file for review. Unfortunately, it has not been accepted due to one or more of these release issues:

A model or property release was not attached.
When a photograph, vector or video file includes people or property, you must submit a signed release authorizing the usage of the file for resale.

There is a problem with the model/property release you submitted.
The release doesn't contain a signature, is not in JPEG or PDF format, or was illegible.

Your file contains elements likely protected by patent or intellectual property laws.
You did not provide documentation to show permission to reproduce this subject. If you have obtained permission, please present this documentation by writing a brief description in the comment field.

In order to protect photographers, Fotolia is very strict with intellectual property issues. Your image has not been refused, but simply placed on hold until further information is received from you.

You may download a copy of the Fotolia model and property release by logging into your account and navigating to the My Files > My Releases section.

To change the model release, navigate to the My Files > Manage My Files section.

Best Regards,

Team Fotolia
Tohle mi napsali na tento obrázek,celkem netuším co po mě chtěj,když jsem autor,podpis modelu asi těžko :D ,nebo můj podpis jako že jsem autor,nevíte někdo.
http://postimg.org/image/qvg47z5b1/
Hodnocení: 0
strany

Reputace: 0

Re: Fotolia-Intellectual Property/Release Issue

Příspěvekod admin » 8. září 2013 08:50

POtřebují Property Release, protože to vypadá jako umělecké dílo a oni musí vědět, zda máte práva toto dílo prodávat na fotobance.
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Reputace: +464

Příspěvekod strany » 8. září 2013 11:43

Díky moc za odpověd a odkaz..
strany

Reputace: 0

Příspěvekod Bananaboy » 8. říjen 2015 18:34

Vedeli by ste mi prosím povedať, čo je na tejto ilustrácii v neporiadku?
http://www.shutterstock.com/pic-2666245 ... vg2b4Q-1-4
Na ostatných fotobankách mi ju normálne zobrali, ale z Fotolie mi zrovna prišiel e-mail, že ju zamietli kvôli "Intellectual Property Issues"
Mám sa začať báť nejakých problémov na ostatných fotobankách? Alebo to len nejaký přizdisráčik vyhodil preventívne, lebo si nebol istý, či to je košer, alebo nie? Nemeckých vlajok so štátnym znakom je predsa na fotobankách habadej a nikomu nevadia.
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +806

Příspěvekod Ravennka » 8. říjen 2015 18:39

Zkus tu ikonu vlevo dole prohnat googlem, jestli to není nějak logo =) a nebo na to koukal jenom letmo a viděl něco, co tam není - mi se na úplně první pohled zdálo, že je to recyklační logo..

OT - ta Tvá velryba (v portfoliu) je úžasná!
Ravennka

Reputace: +894

Příspěvekod PandaWild » 8. říjen 2015 18:47

No nevím, může se znak ze státní vlajky přesně 1:1 obkreslit? :shock: To se mi nějak nezdá. To bych spíš tohle viděl jako důvod.
PandaWild

Reputace: +1562

Příspěvekod PandaWild » 8. říjen 2015 18:54

A vlastně dokonce jak koukám, to není oficiální znak ze současné vlajky, ale neoficiální verze z roku 1928 kterou někdo vytvořil, což je možná i horší než obkreslit současnou oficiální verzi. .. no nebo nevím, domněnka. :-) Asi bych si moc netroufal očekávat, že přesné kopie státních symbolů (=uměleckých děl) půjdou dávat do fotobank.
PandaWild

Příspěvekod Ravennka » 8. říjen 2015 19:15

A není to náhodou stejné jako prodej vlajky? To taky jenom obšlehneš (v lepším případě zrekonstruuješ podle návodu).. a ty prodávat běžně jdou.
Ravennka

Příspěvekod PandaWild » 8. říjen 2015 19:21

Není stejné, protože prodej vlajky je komerční využití, ale prodej grafiky na fotobance je prodej licence (např. ke komerčnímu využití) poskytovaný námi jako autory, má to mnohem přísnější pravidla než jen běžné komerční/nekomerční využití. Vlastně - prodej licence není "využití".
PandaWild

Příspěvekod Ravennka » 8. říjen 2015 19:26

Já myslela prodej mnou nakreslené vlajky na fotobance... =) Že vlastně prodej vlajky, případně vlajky + státní znak, že by to neměl být teoreticky rozdíl... (to teoreticky je asi hodně podstatné slovo, ale nějak si nedokážu představit žalobce v takovém případě)
Ravennka

Další

Zpět na Fotolia