Pokles prodejů na Fotolii od půlky července

Pokles prodejů na Fotolii od půlky července

Příspěvekod admin » 26. srpen 2014 19:08

Nevím co se stalo, ale od druhého červencového týdne mi notně poklesly příjmy na Fotolii - mrkněte na přiložený graf (červeně jsou výdělky, zeleně jsou počty prodaných obrázků a modře počty zobrazených obrázků, graf obsahuje týdení data od 26/07/2013 do 26/07/2014) - jde tam docela dost dobře vidět propad mezí 27. a 28. týdnem. Do té doby jsem měl celkem stoupající tendenci, kvalita a množství nahrávaných obrázků zůstala zachována. A přitom se jedná o osobní propad - alespoň podle toho, jak mi ve stejné době poklesl relative rank.

Osobně to odhaduji na změnu vyhledávacího algoritmu, který nyní více podporuje jiná kritéria (ale netuším jaká). Třeba se někomu ve stejné době změnily prodeje přesně opačně :)
Přílohy
fotolia-statistiky.jpg
fotolia-statistiky.jpg (64.78 KiB) Zobrazeno 1566 krát
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz
admin
Site Admin

Reputace: +318

Re: Pokles prodejů na Fotolii od půlky července

Příspěvekod Lenka » 26. srpen 2014 19:29

Tak já mám zatím na Fotolii celé slavné 4 prodeje a to v 19. týdnu, 26. týdnu, 33. týdnu a 35. týdnu. Jestli to o něčem vypovídá, tak snad jen o tom, že se blíží Mikuláš, protože přesně ten se teď prodal. :lol:
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +268

Příspěvekod knutt » 26. srpen 2014 19:53

Tak to já jsem ten opačný případ-v červenci nárust o 56%/zvedli se prodeje za kredity M,L,XL,subscription je zhruba stejné/.V srpnu první týden bída ale potom prodeje vyletěli zase nahoru.
knutt

IP: 81.200.57.1xx

Reputace: 0

Příspěvekod IM_foto » 27. srpen 2014 07:02

U sebe ten vykyv vidim jen v poctu zobrazenych obrazku....jinak mi to jde od vanoc dopr*** furt... :D
(barvy mam stejne jako ty, at v tom neni gulas).
Přílohy
GRF.jpg
GRF.jpg (142.58 KiB) Zobrazeno 1471 krát
IM_foto

Reputace: +49

Příspěvekod admin » 27. srpen 2014 08:04

IM_foto píše:U sebe ten vykyv vidim jen v poctu zobrazenych obrazku....jinak mi to jde od vanoc dopr*** furt...
(barvy mam stejne jako ty, at v tom neni gulas).

No ale koukám, že jsi se z toho propadu po vánocích na rozdíl ode mě vyhrabal :)
admin
Site Admin

Příspěvekod libor2 » 27. srpen 2014 16:27

ja mam jen mirny pokles. Nahraval jsem pravidelne. Oproti SS ten pokles je fakt mirny.
libor2

Reputace: +24

Příspěvekod mp82 » 27. srpen 2014 18:15

taktéž zaznamenávám pokles. červenec ještě dobrý, ale srpen "skoro" 50% propad oproti červenci, taktéž zaznamenaný propad 7d rank. portfolio vektory
mp82

IP: 93.91.49.1xx

Příspěvekod admin » 27. srpen 2014 19:44

Něco málo spekulací o propadu se píše na MicrostockGroup - http://www.microstockgroup.com/fotolia- ... lia-(chart) vypadá to na změnu řadícího algoritmu. No uvidíme, jak se to bude vyvíjet.
admin
Site Admin

Příspěvekod pižla » 28. srpen 2014 10:33

Já mám s Fotolií naprosto opačnou zkušenost-od začátku prázdnin stoupající tendence-na FT mám cca 1600 ilustrací a osud jsem na výplatu dosáhla tak jednou za 3 měsíce. Před prázdninama jsem zaznamenala růst prodejů, tak jsem se trochu víc opřela do nahrávání-vždy, když nahraju větší počet nových ilustrací, zastaví se mi tak na 5 dní úplně prodej-jako by celé portfolio při schvalování zmizelo k nějakému kontrolorovi či co. Ale posledních pár týdnů se zvedly prodeje opravdu rapidně-pro porovnání: v uplynulých letech jsem mívala třeba 4 prodeje týdně, někdy se povedlo pár prodejů za den a pak zas dlouho nic, teď mám už cca měsíc pravidelně denně minimálně 4 prodeje, ale včera jich třeba bylo 10 za den:-) možná mají nějaké nové artnerské programy, v tom se příliš neorientuju-raději tvořím než studuju tyhle věci... co se týká vyhledávacího algoritmu, všimla jsem si, že když prodám vícekrát jednu ilustraci, prodává se pak už pořád minimálně jednou denně, takže nejspíš popoleze někam na přednější pozice, kde je snadněji k nalezení a možná se mi poprvé za mou "kariéru" na této fotobance povede schrastit 50 kreditů za měsíc, což by byl naprostý rekord!
pižla

IP: 85.71.220xx

Příspěvekod mp82 » 28. srpen 2014 14:06

tak když jsem si to hodil do grafu, tak vidím celkový dlouhodobý propad :(
barvy také stejně

Obrázek
mp82

IP: 178.255.168.xx