Všetko predplatné

Všetko predplatné

Příspěvekod majo4688 » 17. září 2015 22:54

Normálne už len krútim hlavou, ked mi chodia maily s názvom file sold (subscription). Z posledných 30 predaných fotiek sa mi predalo asi tak 27 za 25-centové predplatné, zvyšok boli veľkosti XS a S. Pritom spočiatku (ešte tak 2 mesiace dozadu) som mával aspoň polovicu predajov za kredity, veľkosti M či L som predal aj viac krát do týždňa. Nie je to náhodou tak, že v skutočnosti sa predáva často aj za kredity, len fotolia radšej vyplatí contributorovi napr. za veľkosť L 0,25 namiesto 1,60 (pri najnižšom ranku) a o**** ho tým skoro o všetky peniaze ?
Hodnocení: 0
majo4688

Reputace: +3

Re: Všetko predplatné

Příspěvekod Wampa » 18. září 2015 09:12

Ja mam 90 percent predaje za predplatne len sem tam za credity. Myslim ze je to OK to by si asi nedovolili si myslim. Je riziko ze niekdo by to mohol skusit otestovat a kupit si svoju fotku a cakat ako mu vyplatia proviziu.
http://royaltyfreestockphoto.blogspot.sk/
Adobe Photoshop CC, Lightroom, Sony Vegas Movie Studio Platinum, Daz Studio, Vue 2015, Nikon D7100, Nikon D5500, Nikon D750
Wampa

Reputace: +12

Příspěvekod Bananaboy » 18. září 2015 09:51

Zvykaj si. S tou Fotoliou to máme podobné asi všetci. Ja tam mám za posledný mesiac len 2 predaje za kredity. S fotobankami je to každým rokom horšie. Bojujú medzi sebou, kto bude mať nižšie ceny, aby si udržali zákazníkov. Fotobanky dbali na autorov možno v časoch, keď mali ešte malé databázy. Teraz keď majú mnoho miliónové databázy obrázkov, sú im prednejšie potreby zákazníkov. A zákazníci sú tak vyčúraní, že za tými nižšími cenami idú aj do pekla. A to nie je len Fotolia. DepositPhotos tiež teraz zlacňoval a v poslednom čase sa mi nepáči ani 123RF. Počet predajov je tam síce plus-mínus rovnaký, ale z toho istého počtu je menší zárobok, lebo tam už nik nechce nakupovať tie drahšie licencie. Pozri sa ako dopadli fotobanky s Fair Trade politikou, kde si môžeš nastaviť cenu ako sám chceš a dostaneš 50%. Pond5 predáva mesačne smiešnych 0,72% ilustrácií a GL Stock Images je už takmer úplne kaput. Nejakým zázrakom som tam mal včera predaj po 4 mesiacoch!
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +792

Příspěvekod Ravennka » 18. září 2015 10:40

Na druhou stranu, já mám sice většinu prodejů za předplatné, ale ta cena se hodně různí kus od kusu - 1,65; 0,5823; 0,5948; občas i něco přes 2 eura... jsou tam poměrně velké rozdíly. Většinou je snad už lepší vidět v notifikacích to subs, než sold za kredity, kde poslední týden - 14 dní mám většinou XS prodej za méně než základní subs. Ale samo sem tam se najde i nějaký příjemný bonus za prodej XXL za kredity =) (bohužel to ale není moc často).
Ale v globále si nemůžu na Foto stěžovat, přeskočil jí sice iStock, ale je s véééééélkým odstupem na 3. místě před dalším v pořadí.
Ravennka

Reputace: +891

Příspěvekod majo4688 » 18. září 2015 12:03

Problém je, že som to tak nemával, práve preto sa s tým nechcem zmieriť :) Tiež som mával rôzne subs., aj za 1 euro, ale to je už tiež minulosť. Dobrý nápad wampa, asi to skúsim :D

Prikladám grafy za posledné 2 mesiace, kde v prvom grafe je vidieť moje denné počty stiahnutých fotografii a v druhom grafe sú denné zisky. Pekne vidno, ako sa počet stiahnutí drží na podobnej úrovni, ale zisky zrazu výrazne poklesli.
fotoliy2.png
fotoliy2.png (224.68 KiB) Zobrazeno 813 krát
majo4688

Reputace: +3

Zpět na Fotolia