Má cenu začít nahrávat na iStock?

Re: Má cenu začít nahrávat na iStock?

Příspěvekod Bananaboy » 30. říjen 2015 11:07

Ja používam StockSubmitter a ten si náhľady z videí vytvára sám. Ďaľšia výhoda je, že ten jpg náhľad slúži ako "kontajner" na metadáta, takže k videám nie je nutné vytvárať textové súbory s kľúčovými slovami, názvom a popisom. Proste ich zapíšeš do náhľadu a je v tom prehľad. StockSubmitter je možné použiť aj priamo na nahratie a submit videa. Myslím, že do 33 súborov mesačne je to zadarmo. Píšeš, že máš 50 videí, takže by si sa mohol do tých 33 mesačne zadarmo zmestiť. Ja teda StockSubmitter používam iba na kľúčové slová a nenahrávam ním, takže v otázke nahrávania videí moc neporadím, ale mal by zvládnuť normálne aj submit videí na IStock. Inak na toto fórum chodí pravidelne aj autor StockSubmitteru, takže ak by niečo nefungovalo, tak mu stačí napísať do nasledujúceho vlákna:
http://forum.fotobanky.cz/nastroje-uleh ... -t806.html a on to v ďalšej verzii programu opraví, alebo pomôže ako sa čo má nastaviť aby to fungovalo.
Hodnocení: 0
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +779

Příspěvekod Rastislav13 » 30. říjen 2015 12:27

aha dik stock submiter používam, no tak možno dám ďalší pokus.....
Rastislav13

Reputace: 0

Příspěvekod PandaWild » 30. říjen 2015 12:43

Ale na přijímací test StockSubmitter myslím nefunguje, jen na běžný submit (a tam už náhledy nejsou třeba).
PandaWild

Reputace: +1516

Příspěvekod Bananaboy » 30. říjen 2015 12:59

PandaWild píše:Ale na přijímací test StockSubmitter myslím nefunguje, jen na běžný submit (a tam už náhledy nejsou třeba).

Aha..., tak to som nevedel. Ja ešte na IStocku s videami nie som. No ale náhľady k videám sa zídu hocikedy. Napríklad hlavne kvôli tým kľúčovým slovám. Viem, že sa môžu ukladať aj do normálneho textového súboru s rovnakým názvom ako má video, ale ja som vizuálne založený človek a pomáha mi, keď na prvý pohľad podľa náhľadu vidím o aké video sa jedná, než tam mať v zložke normálne "texťáky". :)

Inak keď sme už pri tých videách na IStocku tak sa spýtam. Berú tam aj .mov s kodekom H.264, alebo sa mám pripraviť na konverziu v prípade, že by som tam chcel nahrávať?
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +779

Příspěvekod Rastislav13 » 30. říjen 2015 13:21

Mám pocit, že nie a to je ten problém, že tie videa v ich kodovaní sú strašne veľké a fakt neviem či to stojí za tu námahu všetko prekodovavať
Rastislav13

Reputace: 0

Příspěvekod PandaWild » 4. listopad 2015 10:45

Zatím se mi přístup s videi docela líbí - je zřejmé, že příjem videí nedělají lidé z iStock, protože tam chybí ta iStock arogance. Zatím mi přijali v podstatě vše bez problémů, až na pár výjimek kde jsem s přijetím ani nepočítal. Teď mi vrátili jedno video k opravě (noviny z Animer) a v několikařádkové poznámce se skoro až omlouvali, že jestli bych mohl přiložit ještě referenční obrázky nebo screenshoty.
PandaWild

Reputace: +1516

Předchozí

Zpět na iStock