Royalty Adjustments

Royalty Adjustments

Příspěvekod weyo » 1. prosinec 2015 10:55

Ahojte. Prišiel mi mail s istocku, ale moja angličtina je tak dokonala ako google translator :-) Chcem sa opytať čo je to za informaciu a či to prišlo viacerým, a či je tu dobrá duša ktora by podala k tomuto vysvetlenie. Dakujem :-)

Hello, WEYO!

On October 30, 2015 we announced that we had increased the per-download royalty rate for our recently released small 10 and 25 download limit monthly subscriptions.

As noted in the original announcement we will be making admin adjustments to your account in the amount of $5.04.

This adjustment represents the difference between the subscription rate for 25 or less DL/month and the subscription rate for more than 25 DL/month from August 25 to October 31, 2015. Please note that you can view your adjustment amounts at any time on your "Stats csv", located on your “Stats" tab.

Sincerely,
The iStock Team
Hodnocení: 0
weyo

Reputace: +102

Re: Royalty Adjustments

Příspěvekod Anika » 1. prosinec 2015 11:00

Jo, mě to přišlo včera, jde o nějaké dorovnání vzhledem ke změně cen subscriptions (?). Mě tam vypočítali 2.88, ale nevím, jestli mi je strhnou nebo přidají :lol:
Anika

Reputace: +280

Příspěvekod Neznamy » 1. prosinec 2015 11:05

weyo píše:Ahojte. Prišiel mi mail s istocku, ale moja angličtina je tak dokonala ako google translator :-) Chcem sa opytať čo je to za informaciu a či to prišlo viacerým, a či je tu dobrá duša ktora by podala k tomuto vysvetlenie. Dakujem :-)

Navazuje to na mail který posílali Oct 30: iStock | Small Monthly Subscriptions - Royalty Update.

Jestli to správně chápu, tak to co poslali teď je částka, kterou ti na základě zvýšení provizí (avizovanou Oct 30) přičtou na iStock účet.
Neznamy

IP: 88.208.91.xx

Reputace: 0

Příspěvekod weyo » 1. prosinec 2015 11:35

ešte raz vdaka :-)
weyo

Reputace: +102

Zpět na iStock