Výdělky na iStock

Re: Výdělky na iStock

Příspěvekod SynchR » 4. únor 2016 12:01

Kdyz je tu ta debata, ví někdo z vás jak dám private lightbox na public, nemůžu to najít :?
Hodnocení: 0
SynchR

Reputace: +6

Příspěvekod Petr.8 » 4. únor 2016 12:42

Ravennka píše:Já tomu rozumím, že až mě jednou vezmou s vektory, tak nebude možnost je nahrát, ale asi mě pro to hlava nebolí... co když se mi nepodaří tam na vektory protlačit nikdy?! Protože "téma stále nebude dost zajímavé"... :?
kdyz je to jpg, nechapu k cemu jim nektere veci jsou, protoze nektere jpg veci jsou temer nepouzitelne. Ja teda zkusim nahrat vsechno a uvidim. Snad se zvednou vydelky :)
Petr.8

IP: 90.179.26.xx

Reputace: 0

Příspěvekod PandaWild » 4. únor 2016 14:02

shalom3 píše:...a u řady klíčových slov ještě další možnosti jejich zpřesnění, jako třeba u slova blue - navy blue, blue background...Tím se zabýváš také?..
iStock používá "chytrý" způsob s vlastním slovníkem. Musíš vybrat, který význam je ten správný. Takže vybereš, že výrazu "modré pozadí" odpovídá nejblíž jejich význam "zelený kaktus". Kupec když hledá, tak se mu to také přeloží a díky tomu by ten obrázek mohl najít. Ale nenajde, protože editor ten obrázek vyhodí, protože tam není žádný zelený kaktus (a ještě tě zabanuje). Když to slovo v jejich nabídce není, tak se nedá použít. Spousta slov se slučuje do stejného významu, čímž se počet výsledných slov významně redukuje na pár výrazů odpovídajících slovní zásobě 2-letého mluvněte.
PandaWild

Reputace: +1452

Příspěvekod shalom3 » 4. únor 2016 14:14

Jo, Pando, tak to jsi tomu dal zase vynikající korunu. :D Možná by to jen chtělo ještě také upřesnit:
" odpovídajících slovní zásobě 2-letého mluvněte"
- lidské dítě
- mentálně postižený jedinec X(zde zakřížkovat)
- jiný tvor z naší planety
- jiný tvor z mimozemské civilizace (vyhozeno editorem, protože mimozemská civilizace nebyla prokázána)
shalom3

Reputace: +576

Příspěvekod sedmicka7a » 4. únor 2016 15:51

PandaWild píše:iStock používá "chytrý" způsob s vlastním slovníkem. Musíš vybrat, který význam je ten správný. Takže vybereš, že výrazu "modré pozadí" odpovídá nejblíž jejich význam "zelený kaktus".

Já ten výběr posledních pár měsíců nechávám na Stocksubmitteru :D a editorech a zbyde tam většinou tak max. 10 KW . Takže to vypadá jako bych já mluvila o koze a editor o voze :D . A Žádný upozornění mi naštěstí zatím nepřišlo :lol: .

Dřív jsem na Istock odesílala zvlášť a ve Stocksub. to jen okeywordovala a pak to nastrkala do DeepMEta, ale přestalo mě to bavit :D
http://www.megapixel.cz/foto/106527
http://www.shutterstock.com/gallery-2703055p1.html
sedmicka7a

Reputace: +69

Příspěvekod Ravennka » 4. únor 2016 15:55

shalom> jenom si to odklikám v Deepmeta a pak na to už dlabu, ať si to žije vlastním životem ;)
Ravennka

Reputace: +855

Příspěvekod Kuliparek » 9. únor 2016 15:26

Takže mi přišel mail, že mi pustili 3 vektory, takže doma začnu uploadovat...
Předem se zeptám.. Má to cenu? jestli to nečte keywordy z jpgu, tak si nejsem jist, jestli si chci udělat tu práci s 1400 vektorama... :-D
Kuliparek

Reputace: +34

Příspěvekod ahas » 9. únor 2016 15:35

sedmicka7a píše:
PandaWild píše:iStock používá "chytrý" způsob s vlastním slovníkem. Musíš vybrat, který význam je ten správný. Takže vybereš, že výrazu "modré pozadí" odpovídá nejblíž jejich význam "zelený kaktus".

Já ten výběr posledních pár měsíců nechávám na Stocksubmitteru :D a editorech a zbyde tam většinou tak max. 10 KW . Takže to vypadá jako bych já mluvila o koze a editor o voze :D . A Žádný upozornění mi naštěstí zatím nepřišlo :lol: .

Dřív jsem na Istock odesílala zvlášť a ve Stocksub. to jen okeywordovala a pak to nastrkala do DeepMEta, ale přestalo mě to bavit :D

V StockSubmitteru se da editovat KW jenom pro IS, casu navic kolem 30 vterin, ale vetsina KW se zachova.
ahas

Reputace: +17

Příspěvekod Anika » 9. únor 2016 15:47

Kuliparek píše:Takže mi přišel mail, že mi pustili 3 vektory, takže doma začnu uploadovat...
Předem se zeptám.. Má to cenu? jestli to nečte keywordy z jpgu, tak si nejsem jist, jestli si chci udělat tu práci s 1400 vektorama... :-D

Istock čte kw z jpegu, akorát se tam ještě dále upřesňují významy. Cenu to má :) .
+Kuliparek Hodnocení: +1
Anika

Reputace: +280

Příspěvekod Kuliparek » 9. únor 2016 18:17

Tak jsem tam.. To jako vážně se dá uploadovt jen po jednom? Nebo vidím blbě :-D
Kuliparek

Reputace: +34

PředchozíDalší

Zpět na iStock