Právě je 29. březen 2024 13:18

News News of O focení

Site map of O focení » Fórum : O focení

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Nastavení monitoru

Zdravím komunitu, dělám pouze fotky, nepoužíváte někdo externí kalibrační sondu,kterou se dá nakalibrovat monitor. Mám sondu spyder 4, nevím než začnu kalibrovat, jakou nastavit barevnou teplotu v kelvinech, mám stařičké EIzo L795 a druhý monitor IBM L170 , mám dvě možnosti 5000K nebo 6500K, nevíte co je lepší pro fotky na fotobanky, co bude mít věrnější barvy ?
Read more : Nastavení monitoru | Zobrazení : 1989 | Odpovědi : 2


Rada s foťákem

Ahoj,
chtěl bych se zeptat. K Vánocům jsem si koupil Canon IXUS 180 (https://www.alza.cz/canon-ixus-180-modr ... d=18843129). Levnější foťák už se skoro nedá koupit. :) S fotobankami jsem začínal a nevěděl jestli u toho zůstanu takže to mělo být jen na momentky a vytištění v 13x9, což by víčeméně stačilo. Samozřejmě že mi většinu fotek teď z FB vrací.
Vzhledem k tomu ...
Read more : Rada s foťákem | Zobrazení : 17076 | Odpovědi : 46


DxO Optics 9.0 elite zdarma

Recenze.zde. Program ke stažení zde. Licence pro 2 počítače, možno používat i pro komerční tvorbu.
Read more : DxO Optics 9.0 elite zdarma | Zobrazení : 4291 | Odpovědi : 8


Foto Jídla - aparát a příslušenství

Ahoj,

jsem téměř absolutní fotoamatér (vím co je ISO, clona, čas expozice a tam v podstatě končím :)).
Jdu si pro radu jaký pořídit foťák a případné příslušenství pro fotografování jídla. Fotografie budou primárně pro foodblog, ale pokud se začnou dařit lépe, tak určitě skončí i na fotobankách.
V současnosti fotíme starým kompaktem Canon PowerShot SX120 IS a není to žádná sláva ...
Read more : Foto Jídla - aparát a příslušenství | Zobrazení : 7211 | Odpovědi : 17


Ohnostroj hned na fotobanky

Ahoj, zajima me jestli by bylo dobre pokud byl ohnostroj driv treba 18:00 a mam to nafocene jestli je to dobre rychle jen vylepsit a dat to na fotobanky.. :) Nebo jestli je jedno ze stim pockam napr 7 dni :)
Read more : Ohnostroj hned na fotobanky | Zobrazení : 3128 | Odpovědi : 6


Mohu dat na fotobanku lidi "kteri nejdou videt"

Ahoj chci se zeptat jestli smím dát na fotobanku např. západ slunce a siulety postav :) a také se chci zeptat když mám fotku zvířete na pláži a vzadu jsou v BOKEHU lidi jestli mi to fotobanka přijme nebo ne. :) Děkuji za odpověď
Read more : Mohu dat na fotobanku lidi "kteri nejdou videt" | Zobrazení : 1925 | Odpovědi : 2


Klíčování a fotka

Ahoj,
možná je to hloupá otázka ale,
chtěl bych se zeptat zda jde "naklíčovat fotka" třeba když bude zelený pozadí tak jak to jde s videem?
Jestli třeba Zoner Photo nebo jiný program to umí.
Díky
Read more : Klíčování a fotka | Zobrazení : 3473 | Odpovědi : 6


Produktová fotografie

Dobrý den,
chci začít s produktovou fotografií a následně snímky prodávat na fotobance. Na Shutterstock již pár fotek mám. Zaujalo mě focení produktů, nicméně to v amatérských podmínkách moc nešlo. Chtěl bych požádat, co si myslíte o tomto setu: http://www.foto-eshop.cz/www-foto-eshop ... ELEMENTRIX . Zajímalo by mě jestli je kvalitní, vhodný na produkty a případně i zkušenosti nebo jestli je lepší zvolit něco jiného.
Děkuji za odpovědi .
Read more : Produktová fotografie | Zobrazení : 5093 | Odpovědi : 10


Tipy na mobilní aplikace pro fotografy

Před nějakou dobou sliboval článek o mobilních aplikacích které používám pro focení a věci okolo něj. No vida a sotva se rok s rokem sešel ... zkrátka tady je ten článek http://fotorady.cz/software/tipy-na-mob ... -fotografy co jsem o něm kdysi na nějakém fotobankovém srazu mluvil :)

Budu případně rád za další náměty a tipy, ať už tady ve fóru nebo v komentáři ...
Read more : Tipy na mobilní aplikace pro fotografy | Zobrazení : 5085 | Odpovědi : 11


Chce někdo přejít na FF? Canon 6D na prodej

Někde tu bylo inzertní vlákno, ale nemohu ho najít. Dovolím si tedy zde.

Prodávám svou zrcadlovku Canon 6D kupovanou letos na jaře. Nacvakáno cca 5000 fotek, video jen zkušebně, čili skoro nic. Bez známek použití jako nová. Mám k ní dvě orig. baterie, kartu 16GB a dálkovou spoušť. Nabízím za 34.000,- komplet. Nabídka je omezená do 16.11.

Pak ještě prodávám objektiv Canon EF 70-200 f4 L IS USM. Kupovaný 9/2015, ještě rok v záruce. Taktéž ...
Read more : Chce někdo přejít na FF? Canon 6D na prodej | Zobrazení : 2032 | Odpovědi : 2


 

Přihlásit se  •  Registrovat


Statistiky

Celkem příspěvků 47062 • Celkem témat 1264 • Celkem členů 858