Právě je 28. březen 2024 22:01

News News of O focení

Site map of O focení » Fórum : O focení

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

SD Karty

Dobrý den,
prosím vás chtěl bych se vás zeptat mám takový problém, normálně jsem fotil na 32g SD kartu od značky SanDisk, vzhledem k tomu, ale že jsem dostal nějaké větší zakázky tak jsem zakoupil 128g SanDisk a po pár týdnech používání s ní mám problémy. Pořád mi píše, že ji musím naformátovat a neukázalo fotky a někdy se soubory normálně načetly do počítače (používám čtečku, co je zabudovaná v ntb) nebo jsem použil takové ...
Read more : SD Karty | Zobrazení : 4301 | Odpovědi : 14


Analog

Máte někdo zkušenost s nahráváním naskenovaných negativů, pozitivů na fotobankách? Může to mít nějakou přidanou hodnotu?
Read more : Analog | Zobrazení : 7147 | Odpovědi : 8


nákup na E-Infinity

Dobrý den,
chci se zeptat zda má někdo zkušenosti s nákupem techniky na E-Infinity. Vyplatí se? A odkud kupovaná technika je posílána. Děkuji.
Read more : nákup na E-Infinity | Zobrazení : 2820 | Odpovědi : 0


Lightroom

Prosím vás pro ty co pracuji s Lightroom. V posledním týdnu se mi děje divná věc s presetama... Najednou se mi ukazuje pouze část presetů a nemám tam zbytek. Přitom na mobilu je mám a v deskopové verzi ne. Poprvé jak se mi to stalo, tak mi stačilo restartovat notebook a vše bylo ok. Teď jsem restartoval počítač, lightroom, vymazal presety a nahrál je zpět a stejně mi to vždy dalo jen půlku, nechápu co ...
Read more : Lightroom | Zobrazení : 3970 | Odpovědi : 1


Prodám svůj milovaný DELL Latitude 5285

Prodávám svůj milovaný notebook Dell Latitude 5285, musel jsem bohužel kvůli častému střihu 4k videa přejít na přenosnou pracovní stanici s dedikovanou grafikou. Tak pokud by se vám někomu hodil snadno přenosný stroj s hodně slušným výkonem, dokonalý hlavně pro fotografy, grafiky ať už ty co chtějí retušovat/malovat v ruce a vidět pod perem obraz nebo ty co potřebují být hodně v terénu, nechtějí se nechat limitovat výkonem a je pro ně podstatná váha a ...
Read more : Prodám svůj milovaný DELL Latitude 5285 | Zobrazení : 5350 | Odpovědi : 0


Tisk fotografií

Ahoj, prosím o nějaké tipy na kvalitní dodavatele tisku fotek. Klasické i větší rozměry, fotoknihy. Zvlášť mě zajímá tisk na trochu tvrdší papír, než je klasický fotopapír, aby fotky nebyly do oblouku, ale rovně, když se drží v ruce (třeba rozměr cca A5). Díky.
Read more : Tisk fotografií | Zobrazení : 7752 | Odpovědi : 8


Micro 4/3

Ahojte,
V žiadnom prípade vám nechcem konkurovať do fotenia na fotobanky. Kedysi som robil vektory teraz robím motion grafiku. Pred pol rokom som kúpil Panasonic G80 chcel som skúsiť robiť nejaké videá na YT, lenže z toho "zišlo" , tak sa pomaličky aspoň učím fotiť. Telo som kúpil so setovým objektívom 12-60mm F3.5-5.6 ASPH POWER O.I.S. Viete mi poradiť nejaký širokáč s bokehom? Uvažujem o
https://www.film-technika.com/micro-4-3 ... icro-4-3-/

Podľa ...
Read more : Micro 4/3 | Zobrazení : 7650 | Odpovědi : 6


Začiatky s /IR/ Infrared photography

Dobrý deň,

ako úplný začiatočník s touto zaujímavou perspektívou fotky by som začal s vybavením čo už mám. A či je vhodný na tento druh fotenia?

- statív
- Hoya Infračervený filter R72
- Nikon D 7500 /bez vybratého filtra/ test s ovládačom /Tv/ - fialové svetlo :x
- Objektív : AF-S 18–140mm G ED VR DX
- pekné slnečné počasie a zelené lúky ešte +/- 3 ...
Read more : Začiatky s /IR/ Infrared photography | Zobrazení : 12726 | Odpovědi : 10


Nikon fototechnika na prodej

Měním systém a tak prodávám svou Nikon výbavu. Třeba se tu někomu může něco hodit http://duben.org/tvorba/fotografovani/f ... -na-prodej
Read more : Nikon fototechnika na prodej | Zobrazení : 13810 | Odpovědi : 11


Kalendáře?

Ahoj, nedoporučíte mi někdo, kde by mi za rozumný peníz vytiskli kvalitně kalendáře, aby se to stihlo jako dárky k Vánocům? Leta jsem nechával tisknout na Losfotos.cz/Barevný rok, ale poslední dva roky už s nimi nejsem příliš spokojený.
Read more : Kalendáře? | Zobrazení : 6596 | Odpovědi : 2


 

Přihlásit se  •  Registrovat


Statistiky

Celkem příspěvků 47061 • Celkem témat 1264 • Celkem členů 858