Právě je 18. duben 2024 04:33

News News of O focení

Site map of O focení » Fórum : O focení

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Poraďte mi nejlevnější ještě použitelnej foťák :-)

Poraďte mi nejlevnější ještě použitelnej foťák (kompakt) :-)
Použití: statický fotky plochých obrazů (plátna malých a středních rozměrů) pro Fineart. Případně nějaký jednodušší zátiší nebo produktovky a sem tam housenka nebo slimák na denním světle.
Read more : Poraďte mi nejlevnější ještě použitelnej foťák :-) | Zobrazení : 9929 | Odpovědi : 26


Světla

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat, jaká používáte světla pro focení např. jídla nebo malých věcí doma (na stole)?

Proč se ptám. Pořád se nemůžu dobrat dobrého výsledku, mám 2 blesky, nějaké softboxy k nim ale pořád tam jsou stíny jak podle pravítka. Nedaří se mi to naštelovat, aby to trochu vypadalo, ale pravda je, že tohle je pro mně nové, nemám s tím zkušenosti. Oba blesky používám mimo foťák.

Nemůžu si koupit ateliérová trvalá světla, ...
Read more : Světla | Zobrazení : 10034 | Odpovědi : 21


Vyfocená sousedovic zahrada a dům

Prodávám jednomu klientovi rodinný dům a když jsem fotil výhled z okna, tak je tam vidět část sousedovic domu a jeho zahrada.
Jemu se to nelíbí a polal mi tento mail: tímto Vás žádám, aby jste ze svých stránek odstranil fotografii v galerii pozice č. 23 při prodeji domu v Želči, neboť tímto zasahujete a porušujete mé Soukromí, které je osobní oblast jednotlivce, nebo skupiny - potřeba chránit práva před zveřejňováním! Tímto se dopouštíte, jak ...
Read more : Vyfocená sousedovic zahrada a dům | Zobrazení : 17242 | Odpovědi : 15


Je potřeba model release?

Ahoj :) Dneska u baráku kombajn sklízel obílí :) Tak jsem to šel fotit ale jak jsem přišel dom, koknul jsem na fotky a vidím, že na některých fotkách jde vidět řidič + nápisy atd ale to vyretušuju. :) Řidič není úplně zaostřený :) ...
Read more : Je potřeba model release? | Zobrazení : 6194 | Odpovědi : 14


Jídlo

Ahoj, chci se zeptat jestli je tu někdo kdo fotí jídlo. :) Ja si teď koupil 40mm macro objektiv :) Převáýžně na focení jídla :) Jídlo fotím z ruky (JE TO ŠPATNĚ?), třeba dneska jsem fotil vdolky a na Bigstocku 6 fotek prošlo :) ...
Read more : Jídlo | Zobrazení : 15653 | Odpovědi : 38


Zamítnutí fotek, na kterém je horské kolo

Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s fotografiemi, kde je zachyceno kolo. Všechny fotobanky, až na pixtu mi fotky odmítají,Visible Trademark -- Image contains visible brand names or logos.

Fotografie jsem pečlivě odretušoval, loga na rámu kola, loga na pneumatikách , loga na batohu, mikině, na botách logo adidas, dokonce jsem změnil i barvu rámu kola, ty pruhy jsem totálně změnil a pořád mi ty fotky zamítají. Nepřišel by někdo, prosím na to proč, kde jsem nějaké ...
Read more : Zamítnutí fotek, na kterém je horské kolo | Zobrazení : 3149 | Odpovědi : 6


Výběr kompaktu na kolo.

Již delší dobu odkládám nákup kompaktu na vyjížďky s kolem a na stálé nošení. Uvažoval jsem o Nikonu DL 2485, ale ten nakonec vůbec nebude vyráběn.
Chtěl bych světelný, se 4K videem, stačí menší rozsah zoomu a popřípadě s výklopným displejem.
Máte někdo PANASONIC LUMIX DMC-LX100.
Nesplňuje úplně vše, ale píše se o něm jako o slušném za rozumnou cenu.
Některé fotobanky mají seznam fotoaparátů, které akceptují. Nevíte, kde ten seznam najdu?
Myslím si , ...
Read more : Výběr kompaktu na kolo. | Zobrazení : 10395 | Odpovědi : 26


Kurz pózování pro fotografy - 6.4.2017 živé vysílání zdarma

Dlouho jsem tu nepřidával žádné fotokurzy, tak zase jeden který si podle mě nenechte ujít.

Dnes 6.4. od 18:30 kurz pózování se skvělou modelkou Bárborou Zavadilovou
http://fotorady.cz/zive-vysilani/fotoku ... e-vysilani

Mimochodem na téhle adrese budou ty vysílání už pravidelně, nebudu kvíli nim dělat samostatné stránky, tak si jí asi někam uložte a sledujte co se bude vysílat :)
Read more : Kurz pózování pro fotografy - 6.4.2017 živé vysílání zdarma | Zobrazení : 3103 | Odpovědi : 6


Nevhodné otištění fotografie

Ahoj, momentálně řeším problém s nevhodným textem u mé fotky. Není to nic hrozného, ale vzhledem k tomu, že v popisku není napsáno ani "ilustrační foto", tak je to trošku zavádějící. A většina lidí co netuší, kde se berou fotky v časopisech, knihách atd. si může myslet, že se opravdu jedná o tuhle konkrétní dívku.
Pro objasnění přidávám link:
http://style.iprima.cz/kuriozity/divka- ... e-vytocila

Chtěl jsem poprosit, jestli tu někdo z ...
Read more : Nevhodné otištění fotografie | Zobrazení : 12044 | Odpovědi : 24


Cyberlink PhotoDirector 7 Deluxe - Zdarma

Třeba se bude někomu hodit. PhotoDirector 7

Terms and Conditions

This is a 1-computer lifetime license, for commercial or noncommercial use
You get free updates for same major version
You get free tech support
You must redeem the license key before this offer has ended
May not be resold

Technical Details

Developed by CyberLink
Version is v7. Want latest version? Then get CyberLink PhotoDirector 8
Download size is 264 MB
Supports Windows XP, Vista, 7, ...
Read more : Cyberlink PhotoDirector 7 Deluxe - Zdarma | Zobrazení : 1763 | Odpovědi : 0


 

Přihlásit se  •  Registrovat


Statistiky

Celkem příspěvků 47093 • Celkem témat 1266 • Celkem členů 858