Právě je 28. březen 2024 11:40

News News of O focení

Site map of O focení » Fórum : O focení

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Úprava fotografií pro fotobanky

Přeji hezký den a prosím zkušenější fotografy o názor. Potýkám se s tím, jestli při úpravách nechat fotografie v "přírodních", přirozených barvách, nebo jim dát nějaký filtr, nebo barevný závoj, který do fotky dodá větší nádech emocí a nálady.
Když je nechám "přírodní", tak si je samozřejmě kupující může upravit podle svých potřeb. Pokud je už já někam "posunu", tak to sice kupujícího v úpravách limituje, ale zase by ho třeba přirozená fotka nezaujala a ...
Read more : Úprava fotografií pro fotobanky | Zobrazení : 5499 | Odpovědi : 7


Základy focení

Ahoj, na CanStocku mi vyházeli dost fotek (což asi není nic neobvyklého), ale řekl jsem si že se z toho zkusím poučit, než nadávat že to jsou blbci, a tak jsem hledal na netu weby, kde by byly rady, tutoriály, nastavení foťáku atd. Něco jsem našel (např. Fotorádce nebo i pár videí na YT) ale chtěl jsem se zeptat sleduje tady někdo stránky které by se tomuto věnovaly. Prostě nějaký zajímavý odkaz, kde by se ...
Read more : Základy focení | Zobrazení : 14685 | Odpovědi : 24


Monopod - má smysl?

Čau,

chci se zeptat, používáte někdo monopod? Má smysl něco takovýho pořídit?

Nedávno jsem si koupil dlouhý objektiv (150-600mm) a je to vážně docela váha, už jsem kvůli tomu měl týden rameno mimo provoz.

Nemám s tím žádnou zkušenost a stativ se mi pokaždý brát nechce. Máte někdo zkušenosti? A pokud ano, hloupý dotaz - dává se na tu tyč nějaká hlava nebo se tam foťák našroubuje jen tak?
Read more : Monopod - má smysl? | Zobrazení : 7623 | Odpovědi : 17


Nikon x Canon

Chtěla bych se zeptat na váš názor, kterou značku z těchto dvou. Problém je, že neumím specifikovat svoje požadavky, nároky a očekávání. Ne že bych nevěděla co chci fotit, problém je že všechno. Od psů běhajících po zahradě, přes jídlo, portréty, panoramata, fotit venku, uvnitř, kontrast, noční.... a aby fotky lezly bez šumu, světlé a ostré. A kdybyste si toho ještě nevšimli, jsem od přírody skromná. :lol: ...
Read more : Nikon x Canon | Zobrazení : 21041 | Odpovědi : 36


Kde prodat zrdcadlovku

Ahoj, chtěl bych prodat svoji plnoformátovou zrcadlovku Nikon D700, která mě předtím, než jsem předloni přešel na D810, provázela po mých fotobankéřských toulkách, a jak tak koukám, moc není kde. Kdysi jsem prodával svoje vybavení docela pohodově na Aukru nebo na Paladixu, ale jak tak teď po pár letech koukám, z Aukra zmizeli zákazníci, je tam přetlak nabídky. A na Paladixu obdobně. Nemáte někdo doporučení, kde by se dal prodat aparát ještě za ucházející cenu?
Read more : Kde prodat zrdcadlovku | Zobrazení : 7140 | Odpovědi : 15


Záchrana dat z karty

Včera jsem vyndával čtečku s kartou z USB a nějak jsem si to v ten okamžik rozmyslel a nechal ji napůl zasunutou. Od té doby data na ní nepřečtu (ani ve foťáku, ani ve čtečkách). Windowsy navrhují naformátovat. Mám tam ale nezazálohované fotky z posledního focení (asi hodina práce), tak mě napadlo, zda máte nějaký osvědčený způsob záchrany dat, že bych tomu dal třeba i šanci, ale jak říkám, ty data naštěstí nejsou až tak ...
Read more : Záchrana dat z karty | Zobrazení : 4016 | Odpovědi : 5


Canon EF 70-200mm f/2,8L USM

Ahojky všichni,
můj osobní Ježíšek uvažuje o objektivu Canon EF 70-200mm f/2,8L USM. Je tu někdo, kdo s ním má osobní zkušenost? Mám kvalitní 24-105 a potřebuji větší teleobjektiv pro fullframe. A co zoom CANON EF 28-300 mm f/3,5-5,6 L IS USM, je dostatečně kvalitní?
Díky za info,
Katka
Read more : Canon EF 70-200mm f/2,8L USM | Zobrazení : 2672 | Odpovědi : 4


Zvířata - obory, ohrady, ZOO

Ahoj,

nemáte někdo nějaký tip, kde fotit zvířata? Třeba nějaká obora, ohrada, malá zoo atd.

V Mladé Boleslavi na Radouči žijí syslové, dají se prý dobře fotit, nevím jak v zimě - http://www.mb-net.cz/sysli-na-radouci/gs-9745

Šumavské safari - http://www.npsumava.cz/cz/1388/903/clan ... --projekt/

V Oboře Žleby žijí bílí jeleni.

Znáte někdo další?
Read more : Zvířata - obory, ohrady, ZOO | Zobrazení : 9933 | Odpovědi : 24


Nikon D500

Ahoj,

mate nekdo d500? Premyslim o nakupu, ale chtel bych slyset nazor nekoho, kdo to pouziva :)

Dekuju
Read more : Nikon D500 | Zobrazení : 11484 | Odpovědi : 21


Údržba fototechniky

Budu si muset nechat provést údržbu fototechniky, takové to "vyčistit a seřídit", protože po těch letech bez údržby je to už místy znát.
Ale mám dilema - jelikož je dobré si nechat seřídiš tělo s objektivy, tak je lepší si dát první zaservisovat tělo nebo objektivy? Přesněji (a to je dost amatérská otázka), šteluje se optika k tělu nebo tělo k optice?
Read more : Údržba fototechniky | Zobrazení : 2038 | Odpovědi : 2


 

Přihlásit se  •  Registrovat


Statistiky

Celkem příspěvků 47056 • Celkem témat 1264 • Celkem členů 858