Právě je 29. březen 2024 00:34

News News of O focení

Site map of O focení » Fórum : O focení

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Poradíte se stativem?

Zjišťuji, že budu potřebovat pořídit na své focení dubánků stativ - zatím jsem to dával z ruky, ale občas to tak úplně nevyšlo a když jsem potřeboval větší hloubku ostrosti, tak vyšší iso už mi tam trochu vadilo.

Takže budu rád, když mi poradíte, na co kouknout - upřednostňoval bych něco malého skladného (nosím to do lesa se spoustou dalších propriet). Opravdu nepotřebuji nic vysokého, protože naprostá většin snímků je focená tak max. půl metru ...
Read more : Poradíte se stativem? | Zobrazení : 16680 | Odpovědi : 19


Notebook - varianty

Dobrý den,
prosím vás chtěl bych se vás optat na různé možnosti v koupě notebooku. Ano, potřebuji notebook, Ne stolní počítač, protože můj stávájící život je jedno velké přemistování z bodu A do bodu B. Chtěl bych obměnit svůj stávající notebook, který už rapidně nestíhá za nějaký, který by mi vydržel dalších pár let. Hlavní smysl by měl umět zvládnout všechny možnosti úpravy fotek v raw a také zvládnout upravit krátké full HD video. Něco ...
Read more : Notebook - varianty | Zobrazení : 19230 | Odpovědi : 21


Focení v Indonésii

Ahoj všem,

po Novém roce mám v plánu vycestovat do Indonésie. V plánu mám hlavně navštívit nedotčenou přírodu ostrovů Lombok a Komodo. Hlavním cílem je fotit hlavně faunu a taky východy slunce na vrcholu sopek.

V současné době mám Mirorless Sony a6300 se základním objektivem (18-55mm - f3.5-5.6). Pro tuto příležitost mám v plánu dokoupit nějaký lepší objektiv, rád bych nějaký s lepším zoomem. Můj budget je 1000 euro. Uměl by mi uměl poradit? ...
Read more : Focení v Indonésii | Zobrazení : 8983 | Odpovědi : 9


Panasonic G7 a G70

Ahojte. Aký je rozdiel medzi Panasonic G7 a G70?
Ďakujem
Read more : Panasonic G7 a G70 | Zobrazení : 6449 | Odpovědi : 1


Použití zakoupeného pozadí pro focení

Doma jsem náhodou vyhrabal pozadí, které jsem před nějakou dobou koupil. Je to realistická (foto) textura dřeva a kamene vytisknutá na papírové desce. Na fotkách to nevypadá špatně.
Napadlo mě použít ho na pozadí u fotek pro fotobanky, ale pak jsem se zarazil. Jak to je v tomhle případě s autorskými právy? Ono je to tisknuté samozřejmě z něčí fotky a nerad bych si zadělal na problémy. Řekl bych, že jeho použití pro fotobanky je ...
Read more : Použití zakoupeného pozadí pro focení | Zobrazení : 7841 | Odpovědi : 6


TOP fotky a jejich výdělek

Poslední dobou řeším jak naložit se svými nejlepšími fotkami. Mám pár, možná pár desítek opravdu kvalitních fotek, které nechci degradovat tím, že je budu nabízet na normálních fotobankách ke stažení za pár centů. Ale na druhou stranu bych chtěl, aby mi něco vydělaly. Jedná se z 99% o krajinu. Takže ke komerčním účelům pro fotobanky ne příliš vhodné. Ledaže by někdo hledal fotku k danému místu pro svůj katalog zájezdů. Ale i tak minimální zisk. ...
Read more : TOP fotky a jejich výdělek | Zobrazení : 18825 | Odpovědi : 15


150 ročná foto rekvizita na predaj.

Rozhodol som sa predať moju srdcovku. Len vážnym záujemcom, ktorí vedia s tým to drahokamom naložiť.

https://foto.bazos.sk/inzerat/97393577/ ... ek6Dg6v678
Read more : 150 ročná foto rekvizita na predaj. | Zobrazení : 8617 | Odpovědi : 9


Reklamace objektivu?

Ahoj, chci se zeptat. Dostal jsem nový objektiv Sigma 17-50 2.8 a občas při automatickém ostření je slyšet pískavý zvuk. Je to většinou po zapnutí a dělá to jen občas. Třeba jednou a pak několik ostření za sebou je bez problémů. Je to důvod k reklamaci nebo se motorek rozběhá a bude to OK? Máte někdo podobnou zkušenost. Díky
Read more : Reklamace objektivu? | Zobrazení : 7323 | Odpovědi : 7


Gradienty a banding v PS

Poslední dobou mám fakt vážný problém s gradienty v Photoshopu CC (poslední a legální verze).

Postup:
1) Udělám tmavé pozadí, většinou černé nebo hodně tmavě šedé, modré atd.
2) V další vrstvě použiju kruhový gradient - světlejší barva do průhledné
3) Vznikne brutální - ale fakt brutální - banding (příloha je ještě docela ok, bývá i hůř)

Starší verze PS tohle nedělaly, běžně jsem gradienty používal v CS4/5/6 a nebyl to problém. Obvykle zveřejňované postupy ...
Read more : Gradienty a banding v PS | Zobrazení : 5982 | Odpovědi : 4


Magic Lantern

Ahoj, prosím nezkoušel někdo náhodou nainstalovat Magic Lantern na Canon EOS 1200D? Uvažuji že bych ho zkusil ale mám trochu strach. Na Youtube už je spoustu videí že to funguje a na stránkách už je ze sprna nová verze kde je napsaných 8 úspěšných testů. Kdyby náhodou díky za každý postřeh.
Read more : Magic Lantern | Zobrazení : 11526 | Odpovědi : 13


 

Přihlásit se  •  Registrovat


Statistiky

Celkem příspěvků 47062 • Celkem témat 1264 • Celkem členů 858