Právě je 28. březen 2024 12:57

News News of O focení

Site map of O focení » Fórum : O focení

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

sotware pro úpravu fotek

Zdravím,
prosím vás uvažuji o nějakém lepším programu pro úpravu fotek než je můj v windows 10 :D. Ale co se tak koukám tak adobe photoshop už snad nejde koupit normálně jen přes tu službu cloud na 1 rok nebo se pletu? Četl jsem tu různé diskuze, ale vše je staré 2-3 roky a stránky už jsou offline. Navíc se blíží Vánoce, tak uvažuji, že si ...
Read more : sotware pro úpravu fotek | Zobrazení : 22624 | Odpovědi : 40


Hromadné úpravy fotek

Zdravím, mám dotaz hlavně na fotografy....

Fotografové, co nefotí na fotobanky když nafotí serii fotek - např. západu slunce, tak doma vyberou tu nej a tu pak z RAWu upraví a prezentují např. na svých stránkách.

Ale jaký způsobem postupujete, když těch fotek je plno - pro fotobanky se hodí celá řada fotek z podobného místa a daného západu slunce...

Díky moc za odpovědi
Read more : Hromadné úpravy fotek | Zobrazení : 2636 | Odpovědi : 4


Trvalé LED světlo

Zdravím,
uvažuji o koupi pořádného trvalého světla o teplotě chromatičnosti 5500 K pro malý domácí ateliér (drobná zátiší, žádné modely či pohyb). Našla jsem od Fomei https://www.fomei.com/produkty-fomei-le ... ail-245855
Má zde, prosím, někdo praktickou zkušenost s tímto typem světla?
Nechci žádné polotovary z Bauhausu či Číny, beru to i jako investici, která chvíli vydrží.
Děkuji za případné typy.
Petula
Read more : Trvalé LED světlo | Zobrazení : 25091 | Odpovědi : 23


Čištění čipu zrcadlovky

Ahoj,
mám dotaz, na svém foťáku jsem při větších clonových číslech viděl 2 tečky. Zkusil jsem vyčistit čip sám a musel jsem foťák odnést do servisu. Bohužel dnes mi volali že se jim nedaří jednu skvrnu vyčistit a ať to pošlu do servisu v Praze. Psal jsem do Prahy a tam napsali že pokud není nečistota pod IR filterm tak vyčištění není problém. Přijde mi, že to technik tady (v ČB) moc neumí. Přemýšlím že ...
Read more : Čištění čipu zrcadlovky | Zobrazení : 20388 | Odpovědi : 42


EXIF

Ahoj, potřebovala bych poradit. Nechci mazat celý EXIF, ale potřebovala bych změnit informace o ISO. Můžete někdo poradit jak na to? Díky
Read more : EXIF | Zobrazení : 3421 | Odpovědi : 7


Fotoaparát

Dobrý den,
prosím vás začínám se věnovat focení, ale chybí mi kvalitní přístroj. Zatím fotím jen kompaktem (hodně levným kompaktem, navíc půjčeným), ale chtěl bych více zainvestovat. Rád bych se věnoval focení macra, přírody a po případně zvířat. Už jsem byl rozhodnut pro zrcadlovku, ale hodně příspěvků jsem teď četl o bezzrcadlovce a právě proto, že jsem nikdy neměl zrcadlovku, nebude vadit že nebudu mít hledáček, protože jsem ho nikdy nepoužíval. Rád bych se vás ...
Read more : Fotoaparát | Zobrazení : 143180 | Odpovědi : 384


Nabídka focení na zajímavých lokalitách

Kamarád a kolega fotograf se teď bude nadlouho věnovat čerstvě narozeným dvojčatům a tak můžu roli parťáka nabídnout někomu jinému

Jezdíme ve dvou autem, jí se a spí kde se zrovna zastaví, pěší treky kolem, hlavně se fotí. Rozpočet bývá hubený, ve všední dny je na lokacích volněji.

Pár starších i nových destinací, které jsme plánovali navštívit a poznat
ČeskoSaské Švýcarsko
Slovenské hory
Německý Balt
okolí Koenigsee, Německo
okolí Neuschwanstein, Německo
okolí Flachau, Rakousko
okolí ...
Read more : Nabídka focení na zajímavých lokalitách | Zobrazení : 8288 | Odpovědi : 5


Prosím o názor k těmto mobilům s foťákem....

Sháním použitelný mobil kolem 5 tis. Prosím o názor k těmto mobilům:

Huawei P8 Lite (zatím u mě vede)
Honor P8 (nemá stabilizaci obrazu videa, celoskleněný :? )
Prestigio Muze D3 (zamítnuto)
Samsung Galaxy S5 (prý se seká)
Huawei Y6 II (špatné parametry pro focení, video průběžně nezaostřuje)

Jde mi spíš o mobil s foťákem pro nefotobankové focení, občasné focení spíš jako inspirace pro vekt. kresbu, ale ...
Read more : Prosím o názor k těmto mobilům s foťákem.... | Zobrazení : 47829 | Odpovědi : 41


Affinity Photo

Pro začátek bych se ráda zeptala, zda se někomu v tomto programu nějak smysluplně daří využívat nástroje k hromadné úpravě fotografií. Tj. presety, případně makra. Pokaždé, když se o to pokusím, mám dojem, že sleduju souboj prehistorických ještěrů. Aplikace presetu pro každou záložku zvlášť v Develop Persona, abych pak zjistila, že se mi nepřeneslo nastavení bílé (prý na tom pracují..), nutnost spouštět nahrávání makra ve Photo Persona, když chci změny pak někam přenést a pak ...
Read more : Affinity Photo | Zobrazení : 2817 | Odpovědi : 4


Velikost fotek

Ahoj, chci se zeptat jak moc zmenšujete (popř. jestli vůbec) fotky než je přidáte. Foťák mi fotí rozměr 5100x3400 (cca) = 18 Mpx. Do teď jsem zmenšoval delší stranu vždy na 4000x2666 = cca 9 Mpx. Přemýšlím že bych zmenšoval ještě více aby byly fotky ostřejší a nebyl vidět některé neduhy. Přeci jen fotím na koleni, takže víc strávím u postprocesu než samotným focením. Každopádně je lepší mít fotky velké nebo prostě 4 Mpx které ...
Read more : Velikost fotek | Zobrazení : 7352 | Odpovědi : 14


 

Přihlásit se  •  Registrovat


Statistiky

Celkem příspěvků 47056 • Celkem témat 1264 • Celkem členů 858