Právě je 29. březen 2024 06:41

News News of O focení

Site map of O focení » Fórum : O focení

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

označovanie fotiek

Zdravím!

Keďže prispievam do viacerých fotobánk, potrebujem si nejako označiť fotky, aby som vedel v ktorých už sú, a v ktorých nie. Najlepšie by bolo to písať priamo písať do EXIF dát JPG-čka, ale kam?

Do keyword-ov píšem klúčové slová pre fotobanky (inak by to bolo super lebo by sa dali fotky jednoducho odfiltrovať podľa jednotlivých fotobánk).

Adobe bridge mám, ale tam sa na jednu fotku dá dať iba jeden štítok.

Jasné, dá sa to ...
Read more : označovanie fotiek | Zobrazení : 5732 | Odpovědi : 8


Focení v zoo o víkendu

Ahoj, nechtěl by jít někdo fotit o víkendu do pražské ZOO? Nafotit pár zvířátek a postěžovat si na fotobanky.
M.
Read more : Focení v zoo o víkendu | Zobrazení : 2801 | Odpovědi : 1


Dron pro focení

Ahoj lidi,

tak po delší době mám dotaz. Mimochodem je to asi rok, co jsem začal nahrávat na fotobanky a měl jsem představu, že do roka na SS nasázím 2000 fotek, k tomu mi zbývá asi 60 (na istock už ale mám přes 2000). Ale to jsem odbočil.

Zajímá mně, jestli má někdo zkušenost s drony. Začalo mně to trochu zajímat, líbí se mi fotky a vide z vejšky. Legislativu nechme stranou, vím jak to ...
Read more : Dron pro focení | Zobrazení : 38085 | Odpovědi : 33


mirrorless

Zdravím kolektív, aké máte skúsenosti a čo viete odporučiť ako foťák na cesty z výstupom vhodným pre fotobanky. Obzerám Fuji xkovej rady len neviem ako to má z ostrením Mala som 100s a ostrenie bola katastrofa.
Read more : mirrorless | Zobrazení : 7197 | Odpovědi : 10


nejlepší fotomobil pro fotobanky

Zdravím všechny,
vím, že se téma nejlepších fotomobilů řešilo už jinde, ale chtěla bych si jako naprostý laik udělat představu, zda již existuje nějaký mobil - bez ohledu na značku, systém či cenu, který je schopen vyprodukovat fotky technicky dostačující pro fotobanky. Prosila bych nadšence s praktickými zkušenostmi o jejich názor. Jdou někde stáhnout originální fotky z jednotlivých modelů bez úprav?
Děkuji všem, Misa
Read more : nejlepší fotomobil pro fotobanky | Zobrazení : 9266 | Odpovědi : 18


popis neznámých objektů a hmyzu

Ahojte, zkouším fotky a na zahradě se mi podařilo vyfotit nějakou černou vosičku. Identifikovala bych ji jako žlabatku, ale na 100% si tím nejsem jistá. Je tady někdo odborník na hmyz? Nevíte, jestli se to dá někde ověřit?
Read more : popis neznámých objektů a hmyzu | Zobrazení : 2997 | Odpovědi : 2


Poradíte nějaký "dehaze" 8bf plugin?

Ahoj,
dělám v Zoneru 17 a nechce se mi jenom kvůli tomu přecházet na Zoner X nebo a Lightroom... Pěkně to funguje v softwaru Polarr (jestli znáte), ale ten je na komplexní úpravy fotek zase moc jednoduchý a upravovat jpg ve dvou různých programech taky není úplně ono. To co jsem zkoušel mi nefungovalo (Neutralhazer).
Read more : Poradíte nějaký "dehaze" 8bf plugin? | Zobrazení : 2278 | Odpovědi : 0


Ruda.Kiss

Mám dotaz, jaký foťák z těchto dvou, Nikon D7500 a Nikon D7200 je výhodnější pro fotky focený
a použití do foto-banky a to taky v oblasti šumu?
Jak se taky dívat na rozdíl velikosti Mpx pro použití ve foto bankách u těchto zrcadlovek?
Taky se zeptám, chci používat sériové snímání, vadí, že Nikon D7500 nemá náhon na mechanický přenos clony?
Má velký vliv rozdíl Mpx u těchto těl na fotky vložené do fotobanky?
Počítám s ...
Read more : Ruda.Kiss | Zobrazení : 5136 | Odpovědi : 9


Pastelové pozadí

Ahoj, prosím jestli někdo poradí. Fotím dost makro a líbí se mi pastelové tony v pozadí jako jsou například tady - https://www.shutterstock.com/cs/g/laura%20pashkevich. Nechápu ale jak je tam dostat, zkoušel jsem originál barevné foto mapovat na přechod (různé barvy) a různá prolnutí, udělat z původní fotky černobílou verzy a tu stejně obarvovat, vložit nad fotku barevnou vrstvu a různá prolnutí... Ale pořád mi z toho nelezou takto krásné syté barvy. ...
Read more : Pastelové pozadí | Zobrazení : 6764 | Odpovědi : 11


Vícenásobné foto pro odretušování lidí (jak na to?)

Kdysi jsem někde viděl appku snad pro mobil... foťáček si nafotí mnoho fotek a jakmile jich má dost - odretušuje lidi. Resp. přemázne ta místa.

Asi bych to zvládl manuálně, ale nevíte jestli na pc není nějaká aplikace, která by to zvládla sama?
Případně workflow jak na to s nástroji které známe (Gimp apod, Lightroom ap. ) ?
Fotit se bude na Panasonic G80 ten má i podobnou funkci pro složení všech ostrých ploch do ...
Read more : Vícenásobné foto pro odretušování lidí (jak na to?) | Zobrazení : 4730 | Odpovědi : 9


 

Přihlásit se  •  Registrovat


Statistiky

Celkem příspěvků 47062 • Celkem témat 1264 • Celkem členů 858