Právě je 28. březen 2024 19:56

News News of Všeobecná fotobanková diskuse

Site map of Všeobecná fotobanková diskuse » Fórum : Všeobecná fotobanková diskuse

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Externý HDD sa neuspáva.

Prosím vás, potreboval by som pomôcť s externým diskom.

Mám doma asi 8 ročný externý disk ADATA HV610 (1TB) na zálohovanie. Keďže už je plný, tak som si pred dvomi dňami kúpil nový disk tiež od značky ADATA, ale novší model HV620S s vyššou kapacitou 2TB.

V čom je problém?

Zatiaľ čo ten starý disk sa vždy keď ho nepoužívam, po pár minútach uspí (zhasne modrá LED-ka), ten nový sa neuspáva, LED-ka stále svieti a ...
Read more : Externý HDD sa neuspáva. | Zobrazení : 4074 | Odpovědi : 9


HW a SW

Ahoj, takova trochu technicka otazka/zamysleni.

Posledni dobou se mi zda, ze se mi zpomaluje prace s photoshopem / illustratorem a ostatnimi adobe produkuty (cc cloud vse aktualizovane).

Mysleno vetsi soubory 1GB+ s vrstvami a smadrt objekty / vice boardu v psd / vektory s vetsim mnozstvim bodu apod. Prijde mi ze drive slo vse lepe - reakce na efekt transformace apod. Nekde je tam opravdu zasek a pocitani i pri minimalnim zasahu. Pozorujete nekdo neco ...
Read more : HW a SW | Zobrazení : 6542 | Odpovědi : 10


Licence pro použití na webu s velkou návštěvností

Zdravím, rád bych požádal o radu. Řeším nákup vektorové grafiky pro účely použití na stránce webu s velkou návštěvností (stránka může mít řádově vyšší desítky tisíc návštěv ročně). Jedná se o mapu ČR, do které potřebuji zaznačit pobočky a výdejní místa. Nejsem si jistý, zda mi bude stačit standardní licence, nebo bych měl raději koupit rozšířenou (řeším Adobe Stock / Shutterstock). Vztahuje se na použití webu omezení na 500 000 zásahů (kopií) u standardní licence, ...
Read more : Licence pro použití na webu s velkou návštěvností | Zobrazení : 4241 | Odpovědi : 5


Problémy po kalibraci

Dobrý den,
prosím nesetkali jste se někdo s podobným problémem po kalibraci displeje?

Mám notebook Dell Inspiron 5770, Windows10, externí monitor nemám a ani nechci v nejbližší době pořizovat. Foťák mám posledních pár měsíců Sony A7r III. Raw fotky zpracovávám v Capture One, exportuji TIFF 16 bit, ty zpracovávám v Photoshopu a z něj ukládám JPG v nejvyšší kvalitě.

Nechala jsem si před pár dny konečně udělat kalibraci displeje (sondou Eye-One GretagMacbeth), ale od té ...
Read more : Problémy po kalibraci | Zobrazení : 9430 | Odpovědi : 15


Licence ke grafickým programům

Zdravím,
rád bych se poradil ohledně licencí. Když do fotobanky ukládám fotky upravné ve Photoshopu, vektorové obrázky nakreslné v Adobe Ilustrátoru... je nutné pro programy vlastnit "firemní licenci" a nebo stačí pouze "licence pro jenotlivce".
Díky za každou informaci.
Read more : Licence ke grafickým programům | Zobrazení : 3166 | Odpovědi : 5


Fotobanky jako vedlejší OSVC

Dnes jsem cetl tenhle clanek na podnikatel.cz tak treba to nekdo zkusi:
https://www.podnikatel.cz/clanky/finta- ... -rok-2020/
Read more : Fotobanky jako vedlejší OSVC | Zobrazení : 2370 | Odpovědi : 0


Daňový formulář

Dobrý den, už nějaký čas bojuju s daňovými formuláři u vícero fotobank. Můj problém tkví v tom, že žiju již nějakou dobu v Německu, ale stále mám trvalý pobyt v ČR. Když ale zadám pravdivě do formuláře „trvalý pobyt v ČR“ a poštovní adresu Německo, je formulář zamítnut, z důvodu neshody adres ve formuláři a v profilu. V profilu mám obě adresy (poštovní a trvalý pobyt) uvedeny stejně. Zkráceně řečeno, jsem daňový rezident Německa, ale ...
Read more : Daňový formulář | Zobrazení : 2248 | Odpovědi : 0


Karta Payoneer

Ahojte, ako je to s platobnou kartou Payoneer? Vyčítal som nejaký 3 percentný poplatok pri platbe, ale teraz neviem či ja platím ten poplatok alebo obchodník? dakujem
Read more : Karta Payoneer | Zobrazení : 2315 | Odpovědi : 0


nový monitor

Ahoj, chtěl bych vybrat nový monitor na práci.

Celkem se mi libí https://www.mironet.cz/3752quot-dell-u3821dw-ultrasharp-stribrna-led-3840x1600-ips-219-5ms-10001-300cdm2-hdmidpusb-c-3ynbd+dp464997/

Jen si nejsem jistý v pár bodech:

- nemá 4K, dell má jeste bratricka 40" s nejakym 5k rozlisenim (chtel bych sirsi plochu) ale nevim jestli je to koukatelne v 1:1, nechci pouzivat zadne meritka apod. Jaké máte PPI / rozliseni ku uhlopricce na monitorech pri praci aby to bylo unosne bez zvetsovani meritka?

- barevne prostory - moc casto je neresim, ...
Read more : nový monitor | Zobrazení : 3926 | Odpovědi : 7


Pořadí fotobank 2020

Zdravím,
rok 2020 je u konce a tak proč neukázat, jak nám dopadlo pořadí výdělků. A že to byl rok plný změn..pro mě změn k horšímu :D

1. Adobe 35,21%
2. SS 31,61%
3. Istock 23,14%
4. Dreamstime 3,45%
5. 123rf 1,52%
6. Bigstock 1,22%
7. Deposit. 1,1%
8. Cantstock 0,81%
9. Vectorstock 0,31%
10. Pond5 0,23%
11. Alamy 0,17%

První velký úpadek byl na Istocku ...
Read more : Pořadí fotobank 2020 | Zobrazení : 10117 | Odpovědi : 21


 

Přihlásit se  •  Registrovat


Statistiky

Celkem příspěvků 47061 • Celkem témat 1264 • Celkem členů 858