Právě je 28. březen 2024 09:12

News News of O videu a jeho tvorbě

Site map of O videu a jeho tvorbě » Fórum : O videu a jeho tvorbě

Video (footage) dnes patří mezi další formát, který se na fotobankách prodává. Tato diskuze je věnovaná jeho tvorbě, různým formátům a možnostem prodeje.

Počet fps ve videu?

Zdravím, chtěl bych ze zeptat zda máte zkušenosti jaký frame rate u videa se vám prodává nejlépe (30/25/24 fps) ?

díky
Read more : Počet fps ve videu? | Zobrazení : 6006 | Odpovědi : 0


Pal nebo NTSC

V jakém formátu točíte a nahráváte do fotobank videa?
Pal nebo NTSC?
Osobně používám dlouhodobě PAL 25 fps.
Zajímalo by mne zda jste někdo zkoušel nahrávat oba formáty a jak se to projevilo na prodejích.
Zjednodušeně je PAL pro Evropu a NTSC pro USA.
Podstatný je samozřejmě obsah ;)
Read more : Pal nebo NTSC | Zobrazení : 6727 | Odpovědi : 1


Editace 4K videa v premiere cc - HW

Ahoj,

aktuálně jsem přešel v editaci videa na 4K a jsem dost nemile překvapeny odezvou adobe premiere cc.
Video i při nastaveni náhledu na 1/8 rozlišení není plynulé a editovat něco s efekty je dost náročné na nervy, asi jako před x lety při přechodu z SD na HD...

Můj HW: intel i7-8700K, 32GB RAM, SSD samsung 850 PRO + SSD samsung 960 EVO, GPU radeon RX 560.
PC mám cca jeden rok a nečekal ...
Read more : Editace 4K videa v premiere cc - HW | Zobrazení : 16190 | Odpovědi : 12


sekání

Dobrý den,
prosím vás chtěl bych se zeptat.. Natáčím si nějaká videa na svůj foták canon 77d a když si je pak snažím přehrávat v počítači.. Tak třeba 10s jedou a najednou 3s sekání a zase 10s jede.. nevím čím to je.. že to video není proste celou dobu přirozené. Čím to může být? dám příklad. Natočím si vodopád a on poteče a zničehonic sek sek a zase teče... Nechápu..
Read more : sekání | Zobrazení : 15897 | Odpovědi : 10


zpomaleni videa - timelapse

Mam asi 100 fotek a zkousel jsem z toho vytvořit video. Bylo to dobre, ale rad bych to video zpomalil, takze jsem si rikal, ze bych potreboval vytvorit dalsi fotky mezi fotkami.
Neznáte nejakou aplikaci, ktera by dokaza mezi kazdymi dvema fotkama vytvorit jeste dalsi 2 nebo 3 fotky, ktere by simulovali postupny prechod mezi fotkami a vypadalo to stale realne?
Ty fotky bych pak zase vlozil do video editoru a udelal si z toho ...
Read more : zpomaleni videa - timelapse | Zobrazení : 8221 | Odpovědi : 2


Jak zařadit-popsat foto/video s použitím značkového výrobku?

Čauky: Netušíte někdo jakým způsobem se dá popsat a zařadit do kategorie, například značkový výrobek s logem - etiketou, (konkrétně se jedná o značkový alkohol - etikety na lahvi v baru - mrazáku aj.) tak aby to na různých fotobankách přijali? Proč se ptám před nějakým časem na SS byl někde popsán postup jak takovéto fotky/videa popsat a kde co zatrhnout, aby byli přijaty, netuším jak je to u ostatních fotobank AS, IS, Pond5. Jedna ...
Read more : Jak zařadit-popsat foto/video s použitím značkového výrobku? | Zobrazení : 7213 | Odpovědi : 0


konverze AVCHD

Ahojte, dá se nějak rozumně nastavit převod AVCHD formátu do mov, aby to braly fotobanky?
Zkoušela jsem převod do MOV s kodekem Motion JPEG (velikost stoupla 4-násobně a dochází k mírnému kostičkování) nebo MP4 s kodekem MPEG-4 kdy je kvalita otřesná
Doteď jsem používala k propojení videí VirtualDub a pro převod do mov XMedia Recode...
Read more : konverze AVCHD | Zobrazení : 17534 | Odpovědi : 13


Video render - formát, kodek, kvalita - nejlepší varianta?

Tak už několik hodin pročítám (h)různá vlákna zde... mohl bych se jen optat, jestli jsem došel ke správným závěrům?

1) pro FB nejlepší mov formát ?
2) kodek H.264, nebo PhotoJPEG? Nebo úplně něco jiného?
2.1) A jaká kvalita(Kb/s) u H.264, komprese(u PhotoJPEG) se Vám osvědčila?
3) frame rate - 25?
4) rozsekání na menší rozlišení si FB udělají samy?
5) další nutné/dobré nastavení?

Stříhám v Davinci Resolve, natáčím na Pana G80. Nový nouťas 4K ...
Read more : Video render - formát, kodek, kvalita - nejlepší varianta? | Zobrazení : 18469 | Odpovědi : 15


Bigstockphoto & video upload - FTP jde to? Formát?

Hoy,
jde přes ftp nahrát video pro Bigstockphoto? Nahrávám mp4. Nejde mi to přes FTP, soubor se mi nezobrazí ani v FTP logu. A mimochodem mi to neprojde ani přes web (špatná přípona souboru). Nemohu najít žádné informace, vyjma jedné stránky, kde o formátu není ani slovo...
Máte prosím nějaké informace? A jaký formát používáte, aby to fungovalo na všechny FB?

Díky moc
za pomoc

Váňa
Read more : Bigstockphoto & video upload - FTP jde to? Formát? | Zobrazení : 5684 | Odpovědi : 2


360 stupňové video

Mohl by mi někdo vysvětlit na jakém principu může fungovat 360 stupňové video? Viz.: dnešní odkaz na GOOGLE

https://www.youtube.com/watch?v=BEePFpC ... e=youtu.be
Read more : 360 stupňové video | Zobrazení : 17415 | Odpovědi : 18


 

Přihlásit se  •  Registrovat


Statistiky

Celkem příspěvků 47055 • Celkem témat 1264 • Celkem členů 858