Právě je 28. březen 2024 11:18

News News of O videu a jeho tvorbě

Site map of O videu a jeho tvorbě » Fórum : O videu a jeho tvorbě

Video (footage) dnes patří mezi další formát, který se na fotobankách prodává. Tato diskuze je věnovaná jeho tvorbě, různým formátům a možnostem prodeje.

Notebook pro střih videa (4K) - důležité parametry

Hoy lidi,
tož jako novopečený majitel Panasonic G80, jsem v pondělí natočil pár videí v 4K. Super!
Nicméně už vůbec není super, že můj kompjůtr totálně nezvládá. Mám postarší i7 U verzi, SSD disk, 8GB RAM ...
VLC mi to nepřehraje plynule a to ani nemluvím o střihu...

1) Co pro střih 4K videa je důležité? RAM, CPU, disk?
2) Pomůže střihu grafická karta (Stříhám v Resolve DaVinci)?

Uvažuji o novém počítači už nějaký čas, ...
Read more : Notebook pro střih videa (4K) - důležité parametry | Zobrazení : 7236 | Odpovědi : 5


Panasonic G80 či GX80 či úplně něco jiného? (pro video/foto

Mám možnost pořídit nové železí. Nakonec nejčastšji natáčím, sem tam produktové foto, pak 1x za rok na divočejčí dovolené foto/video.

Rozpočet do 25oooKč.
Panasonoc G80 se set obj. 12-60 se mi zatím jeví jako nejlepší volba.
Měl byste někdo jiný názor?

Dosavadně mám největší problém s ostřením.
Read more : Panasonic G80 či GX80 či úplně něco jiného? (pro video/foto | Zobrazení : 8037 | Odpovědi : 9


Videoblocks - Nabídka, která se neodmítá?

Přišel mi email od Storyblocks,(Videoblocks), který pravděpodobně už máte taky, nebo ho brzy dostanete.

Ve zkratce o co se jedná:
1. Nabízí odkup animací za určitou cenu, (mě nabízí $3000 za 100 videí), někomu jistě víc nebo míň, podle kvality
2. Zůstavá možnost, dále tyto videa prodávat na jiných fotobankách (budou prodány jako neexkluzivní)
3. Tyto prodané animace či videa budou staženy z Videoblocks (nebudou se tam dále prodávat), ale Videoblocks je může dále prodávat ...
Read more : Videoblocks - Nabídka, která se neodmítá? | Zobrazení : 14032 | Odpovědi : 15


3d stereoskopická videa

Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli někdo děláte také stereoskopická 3d videa. Pokud ano, ráda uvítám jakoukoli další informaci - kam nahrávat, zda je zájem, jaký SW pro tvorbu...atd.
Read more : 3d stereoskopická videa | Zobrazení : 10868 | Odpovědi : 15


Externí mikrofon k foťáku

Natáčel jsem nějaké video se zvukem na bezzrcadlovce Sony NEX-7 a ten zvuk byl strašný. Tak jsem vyštrachal nějaký externí mikrofon k počítači a bylo to ještě horší (no jo plastový šméčko za stovku). Tak jsem se chtěl zeptat, zda máte nějaké doporučení na koupi externího mikrofonu k foťáku, protože ty ceny se pohybují od pár stovek do 30 tisíc.

Jo a k čemu to potřebuji - chtěl jsem nahrát dceru, jak si listuje dubánčí ...
Read more : Externí mikrofon k foťáku | Zobrazení : 23506 | Odpovědi : 38


Photoshop na video

Ahoj lidi,

zjistil jsem, že Photoshop CC umí editovat video. Nevím, jestli to víte, já to ještě minulý týden nevěděl. Zdá se, že výsledky jsou velmi slušné, funguje camera raw na video, umí to odstranit šum, vyrovnat úrovně atd. Problém je v tom, že třeba proti iMovie nebo OpenShot to trváááááá ale fakt trvá. Myslím že 2 minutové video se zpracovávalo více než 30 minut, iMovie má hotovo za 30 sekund (ale v podstatě to ...
Read more : Photoshop na video | Zobrazení : 3831 | Odpovědi : 4


Cílová skupina pro videa? Témata? Zpracování?

Hoy lidi,
pomalu ale jistě se rozhoupávám k videotvorbě. A zatímco v technice mám víceméně jasno, stále tápu ve využití videí.
U mnohých fotek si dokážu představit, jak by to šlo použít na webové stránce, podnikovým časopise... Dle toho to i pak popisuji a přiřazuji do kategorií...
Vím, že to je dost zeširoka, ale tušíte KDO, CO vlastně potřebuje? (když to není na zakázku)
Plánuji si hrát se zeleným plátnem a propojení reálného videa s ...
Read more : Cílová skupina pro videa? Témata? Zpracování? | Zobrazení : 9277 | Odpovědi : 14


Timelapse

Ahoj vážení :)
Dnes bych od vás potřeboval vážně poradit :) Příští měsíc letím na dovolenou k moři, a jelikož mám moc rád letadla, říkal jsem si, že si koupím takovej ten stojan, kterej nalepíte na na sklo a na druhej konec našroubujete kameru. A natočil bych si úplně celý let, a potom to v programu zrychlit třeba na ...
Read more : Timelapse | Zobrazení : 20931 | Odpovědi : 19


Nějaký free video editor na mac

Zase já.

Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nemá tip na dobrý videoeditor pro Mac. Je tam iMovie, já vím, jenže ten zmetek neumí vyexportovat video s 50 FPS (prostě nikon natáčí neprokládané videa v rychlosti 50 FPS, prokládané 60 FPS nebo jak to je). A je to škoda, protože jinak se mi s tím pracuje dobře. Chci jen odstranit zvuk a ostatní zachovat a iMovie mi to hned překonvertuje na 24 FPS.

Nevíte někdo ...
Read more : Nějaký free video editor na mac | Zobrazení : 4037 | Odpovědi : 5


Jeden záběr nebo více sestříhaných?

Zdravím, chtěl bych se zkušenějších videobankéřů zeptat, zda je lepší nahrávat více videí s jedním záběrem nebo nastříhané video s více záběry. Například videa se zvířaty: dát jedno video slona, další tygra nebo sestříhat víc zvířat do jednoho videa (případně třeba jedno zvíře z více úhlů)?
Díky za odpověď
Read more : Jeden záběr nebo více sestříhaných? | Zobrazení : 2843 | Odpovědi : 1


 

Přihlásit se  •  Registrovat


Statistiky

Celkem příspěvků 47056 • Celkem témat 1264 • Celkem členů 858