Právě je 28. březen 2024 20:19

News News of O videu a jeho tvorbě

Site map of O videu a jeho tvorbě » Fórum : O videu a jeho tvorbě

Video (footage) dnes patří mezi další formát, který se na fotobankách prodává. Tato diskuze je věnovaná jeho tvorbě, různým formátům a možnostem prodeje.

slideshow video

Poradí někdo jak z fotek vytvořit jednoduše slideshow v jakém programu nejlépe gratis. Jde mi o to nasypat cca 100 fotek a nechat to přechroupat tak aby každá fotka byla 2 sekundy a mezitím nějaký stejný přechod .... do videa které pak otitulkuji a ozvučím. Ručně to dělat mi přijde velmi zdlouhavé
Read more : slideshow video | Zobrazení : 853 | Odpovědi : 10


Stop motion studio

Ahojte, poradíte, prosím, jestli jde použít stop motion studio pro komerční účely? Nemohu to najít. Díky za odpověď předem.
Read more : Stop motion studio | Zobrazení : 1034 | Odpovědi : 0


spojení videa různé FPS - dotaz na Pandu :)

Ahoj, měl bych takový dotaz - asi primárně na Pandu - myslím, že to tu kdysi už nějak řešil, ale nedohledal jsem.

Potřebuji spojit více videí s různým FPS ( 24 + 25 + 30 a někde i ty 29,97 apod. )
Ve výsledku mi jde o to, aby video po renderu bylo co nejpříjemnější na pohled a minimalizovat takové to cukání. Bude to primárně pro youtube. Zpracovávám v premiere.

Existuje na to nějaké pravidlo? ...
Read more : spojení videa různé FPS - dotaz na Pandu :) | Zobrazení : 1807 | Odpovědi : 5


Odmítání videí Shutterstockem (ostatní je přijímají)

Dobrý den,
prosím nemáte někdo zkušenost s odmítáním videa Shutterstockem z důvodu:

"Noise / Artifacts: Content contains noise, film grain, compression artifacts, pixelation, and/or posterization that detracts from the main subject."

Pro fotobanky už pár let fotím, fotky mi prakticky nikdy neodmítají (a když už někdy ano, tak z důvodu "similar content"). S videi víceméně začínám.
Před pár lety jsem nahrála několik málo videí udělaných ještě na Canon EOS 80D a jen oříznutých v XMedia ...
Read more : Odmítání videí Shutterstockem (ostatní je přijímají) | Zobrazení : 9435 | Odpovědi : 18


Po aktualizaci apky GoPro zmizelo nastavení protune

Nedávno jsem vzal do ruky svoje GoPra HERO 7 a HERO 4 a zjistil jsem, že nemůžu nastavit protune z aplikace GoPro Quick. Myslel jsem že jsem ÚB ale nakonec jsem zjistil, že to z apky odebrali vývojáři GoPro viz info níže.
https://gopro.com/en/us/news/gopro-app- ... re-updates

Udělal jsem návod, jak to vyřešit instalací starší aplikace GoPro podporující Protune a trvalým vypnutím aktualizací.
https://www.artushfoto.eu/Blog/n-ZFC7Hf ... th-Protune ...
Read more : Po aktualizaci apky GoPro zmizelo nastavení protune | Zobrazení : 6370 | Odpovědi : 0


Export z fotoaparátu

Dobrý deň,

Win 10. Nahrávam video pomocou Panasonic G80 do AVCHD 1080 50p a snažím sa ho exportovať pomocou Adobe Media Encoder 2020 do MOV Apple ProRes 422. V Export Settings Summary mám 50 fps avšak Encoder to vyexportuje aj tak do 25 fps a ja tých 50fps potrebujem pre timeremapping v Ae. Prečo sa to deje? Vedeli by ste mi nejako pomôcť? Ďakujem
Read more : Export z fotoaparátu | Zobrazení : 9238 | Odpovědi : 0


Editorial video

Ahoj,

mám tu nějaký záběry z cest, jsou tam i lidé a tak. Kdyby to byla fotka, udělal bych z toho editorial. U videí jsem ale nic takového nenašel, funguje to taky tak?

Díky
Read more : Editorial video | Zobrazení : 6633 | Odpovědi : 3


OpenToonz (opensource animační nástroj)

Zakládám s dovolením toto téma, protože jsem tu na fóru zmínku o tomto úžasném programu nenašel.
https://opentoonz.github.io/e/
OpenToonz je robustní nástroj na tvorbu 2d animace (celých filmů). Je to konkurence Toonboom,Moho atp. jen za mnohem lepší cenu.. zadarmo i pro komerci (opensource). Zatím jej zkouším a má snad vše co je na tvorbu 2d animace třeba.(ik,cutout,meshdeform,shadery,nody,efekty, animace v animaci ;) ,bitmap i vektor, načítá svg,skript.. je toho ...
Read more : OpenToonz (opensource animační nástroj) | Zobrazení : 5637 | Odpovědi : 0


Adobe After Effects CC19 render pre agentúry

Dobrý deň
Praďte prosím ako priamo z Ae CC19 alebo Encodera CC19 renderovať priamo pre agentúry Quicktime/Photo JPEG. V Ae CC17 mi to šlo. Ďakujem
Read more : Adobe After Effects CC19 render pre agentúry | Zobrazení : 6508 | Odpovědi : 2


V jakém programu upravujete videa?

Trochu si teď hraju s videem a zajímalo by mě, v čem ho upravujete. Hned mě napadlo Adobe After Effects (ale nemám předplatné), VirtualDub (no, tam mi zase chybí kodeky). Nějaké další tipy na osvědčené aplikace pro editaci videa? Potřebuji jen trochu sestříhat, případně přidat zvukovou stopu na pozadí, nějaký úvodní slajd a titulky...
Read more : V jakém programu upravujete videa? | Zobrazení : 30182 | Odpovědi : 29


 

Přihlásit se  •  Registrovat


Statistiky

Celkem příspěvků 47061 • Celkem témat 1264 • Celkem členů 858