Právě je 18. červen 2018 02:45

News News of Diskusní fórum o fotobankách

Site map of Diskusní fórum o fotobankách » Fórum : Diskusní fórum o fotobankách

Fórum o prodeji (ale i nákupu) fotografií a ilustrací v zahraničních fotobankách

Displate

Chcete viac? Myslím, že pár ľudí na tomto fóre sa najde, ktorým by to vyhovovalo https://displate.com/invitation-a20da48 ... 4d6d?uc=ar
Read more : Displate | Zobrazení : 76 | Odpovědi : 2 | Fórum : Všeobecná fotobanková diskuse

render using lightroom or open anyway

Ahoj, delal jsem fotky v Ligtroom a potom jsem je chtěl upravit v Photoshopu, ale já blbec jsem dal že to okno už mi nemá vyskakovat a místo render using lightroom jsem dal Open Anyway a vůbec se mi to nechce objevit v photoshopu. Nevíte někdo jak bych to vyskakovací okno mohl vrátit nebo přenastavit na render using lightroom? Díky moc :)
Read more : render using lightroom or open anyway | Zobrazení : 34 | Odpovědi : 0 | Fórum : Diskuse pro nováčky

Kam s tím...? (úložiště, zálohy)

Čau lidi,

řeším teď, kam dávat fotky. Mám už plný dva 1TB disky (na jednom fotky, druhý jako záloha) + videa na dalším 1TB disku a teď už mi místo došlo.

Jak to řešíte? Kam zálohujete? Já jsem zkoušel data posílat do Amazonu S3, ale je to pomalý, já bych to tam cpal asi 2 měsíce a nevím, jak bych řešil čistky (u sebe občas něco smažu - projíždím starší soubory, na amazonu bych musel ...
Read more : Kam s tím...? (úložiště, zálohy) | Zobrazení : 168 | Odpovědi : 2 | Fórum : Všeobecná fotobanková diskuse

Property release

Potrebujem property release, keď fotím nejaké pamiatky, hrady a zámky ako exteriér? Kedy je v takomto prípade property release potrebný?
Read more : Property release | Zobrazení : 112 | Odpovědi : 1 | Fórum : Diskuse pro nováčky

Podpora prodeje na fotobankách

Ahoj,

zajímalo by mě, jestli řešíte nějakou podporu prodeje (např. zvěřejňováním linků na portfolio a podobně) a nebo jestli spoléháte na "náhodu" že někdo fotky prostě v tom množství najde? Případně nějaké tipy? :-) Děkuji
Read more : Podpora prodeje na fotobankách | Zobrazení : 348 | Odpovědi : 4 | Fórum : Všeobecná fotobanková diskuse

Jak si nezrasit oči?

Dobrý den,
doufám, že jsem nepřehlídla nějakou už existující diskusi na toto téma:
Nemáte prosím nějaké vychytávky, jak si při upravování fotek na PC několik hodin denně nezrasit zrak? (nastavení PC, osvětlení místnosti, cvičení na oči apod.)
Dělala jsem před tím několik let v korporátu a nevadilo mi 8 hodin denně koukat do počítače (Word, Excel, SAP apod.), ale tam se člověk na ten obraz zřejmě zdaleka tolik nesoustřeďuje, jako když ladí fotku nebo retušuje. ...
Read more : Jak si nezrasit oči? | Zobrazení : 539 | Odpovědi : 24 | Fórum : Všeobecná fotobanková diskuse

iStock a ITPC title a country (exiftool)

Hélp... Ač mi to všude funguje na jedničku, tak při uploadu na iStock se mi nevyplní Title.
používám nástroj EXIFTOOL a používám -title i -Caption-Abstract - i tak se to nevyplní (pouze description)
+ lze vyplnit i country???

Váňa
Read more : iStock a ITPC title a country (exiftool) | Zobrazení : 239 | Odpovědi : 2 | Fórum : iStock

Osoba identifikovaná k DPH i u Pond5?

Dobrý den,
osoba identifikovaná k DPH už se tu různě diskutovala hl. v souvislosti s Alamy, např. tady http://forum.fotobanky.cz/macrostock-fo ... 90-10.html. Nedávno jsem se (kvůli Alamy) zaregistrovala jako osoba identifikovaná k DPH, FÚ registraci potvrdil a za květen budu podávat první souhrnné hlášení, to je ok.
Ale teď jsem přesáhla limit pro výplatu u Pond5. Divila jsem se mimo jiné, že u Pond nejde vyplnit W-8BEN, když jsou v ...
Read more : Osoba identifikovaná k DPH i u Pond5? | Zobrazení : 474 | Odpovědi : 8 | Fórum : Všeobecná fotobanková diskuse

Ruda.Kiss

Mám dotaz, jaký foťák z těchto dvou, Nikon D7500 a Nikon D7200 je výhodnější pro fotky focený
a použití do foto-banky a to taky v oblasti šumu?
Jak se taky dívat na rozdíl velikosti Mpx pro použití ve foto bankách u těchto zrcadlovek?
Taky se zeptám, chci používat sériové snímání, vadí, že Nikon D7500 nemá náhon na mechanický přenos clony?
Má velký vliv rozdíl Mpx u těchto těl na fotky vložené do fotobanky?
Počítám s ...
Read more : Ruda.Kiss | Zobrazení : 527 | Odpovědi : 9 | Fórum : O focení

Stabilizátor snímače

Má vliv absence Stabilizátoru snímače na šum u Nikonu, například u Nikon D7500?
Díky Ruda
Read more : Stabilizátor snímače | Zobrazení : 179 | Odpovědi : 3 | Fórum : Diskuse pro nováčky

Přihlásit se  •  Registrovat

Statistiky

Celkem příspěvků 56215 • Celkem témat 2630 • Celkem členů 822