Microstock Keyword Tool

Ať už to jsou služby pro hromadný upload, nastavování IPTC nebo generování seznamu klíčových slov

Microstock Keyword Tool

Příspěvekod Miles » 29. březen 2015 21:28

Ahoj, víte někdo jak funguje nástroj Microstock Keyword Tool ? Výběr obrázku je evidentně ze Sutterstock, ale seřazené nejsou ani podle oblíbenosti, ani podle relevance, alespoň mně se to zobrazuje rozdílně. Klíčová slova se nabízejí od největšího do nejmenšího, ale nikde není popis, co to znamená.
Hodnocení: 0
Petr
Miles

Reputace: +7

Re: Microstock Keyword Tool

Příspěvekod shalom3 » 29. březen 2015 21:54

Občas tento nástroj používám, protože mi připadá, že je to rychlé a pohodlné. Obrázky jsou ze SS, to je jasné. Předpokládám, že to funguje tak, že z vybraných obrázků to vycucne všechna klíčová slova a co se týká té velikosti písma, tak to přiřazuje asi podle vyhledávanosti. To jsem si jen tak odvodila od konstrukce některých webů, které mají takový bloček se slovy a ta nejvyhledávanější jsou největšími písmeny. Ale samozřejmě to je jen má teorie, může to být i jinak, člověk "do střev" různých stránek až tak moc nevidí.
shalom3

Reputace: +624

Příspěvekod Miles » 30. březen 2015 15:24

To je možné, že je to vyhledávanost, ale škoda, že to tam nikde nemají napsané. Na druhé straně vyhledávanost v SS asi nebude veřejná a nebo je vyhledávanost počadí klíčových slov. Už to tady někde bylo probíráno, že SS mění pořadí.

Ještě jsem mezi tím zjistil, že výpis obrázků na dané jlíčové slovo je na každém PC (IP) trochu jiný. Přizpůsobují to uživateli. Podobně pracuje Google.
Petr
Miles

Příspěvekod shalom3 » 30. březen 2015 16:38

SS zveřejňuje údaje o vyhledávanosti klíčových slov, je to k vidění např z administrace pomocí Insights , Popular images (ty obrázky snad ještě nebyly aktualizované, ale ta záložka Top 100 Searches se čas od času mění).
To, že obrázky se ukazují z každé IP adresy jiné, zřejmě není ani přizpůsobení uživateli, jako spíše náhodné zobrazování (nejspíš to slouží k tomu, aby se všechny obrázky postupně trochu "provětraly", ale roli může hrát i to, že v každé vteřině přibývají nové).
shalom3

Reputace: +624

Příspěvekod Miles » 31. březen 2015 07:32

Statistika tam je, ale jen 100 slov. Nástroj používá tisíce až desetitisíce slov. Asi budu stále používat nástroj v SS administraci. Jen zkusím zadat více různých dotazů a potom odstranit duplicity.
Petr
Miles

Příspěvekod Pitju » 31. březen 2015 13:07

Miles píše:.....

Ještě jsem mezi tím zjistil, že výpis obrázků na dané jlíčové slovo je na každém PC (IP) trochu jiný. Přizpůsobují to uživateli. Podobně pracuje Google.
Ahoj. Toto je pre mňa prekvpujúce. Odkiaľ si čerpal info?
Pitju

Reputace: +24

Příspěvekod Miles » 31. březen 2015 15:23

Pitju píše:
Miles píše:.....

Ahoj. Toto je pre mňa prekvpujúce. Odkiaľ si čerpal info?

Napsal jsem si klíčové slovo. Potom jsem to poslal kamarádovi, on zadal stejné slovo a poslal mně screenshot. Můžeme to vyzkoušet tady. Navrhni klíčové slovo, které často hledáš, pokud to často nevyhledávám já, tak budou rozdílné výsledky. Třeba na Googlu stačí, když jseš přihlášenej do účtu, a máš jiný výsledky, než odhlášenej.
Petr
Miles

Zpět na Nástroje ulehčující prodej ve fotobankách