MicrostockTools - uvítám tipy a připomínky

Ať už to jsou služby pro hromadný upload, nastavování IPTC nebo generování seznamu klíčových slov

MicrostockTools - uvítám tipy a připomínky

Příspěvekod duben » 21. prosinec 2014 12:53

Rozhodl jsem se dávat online nástroje a postupy, které mi urychlují práci s přípravou obrázků pro fotobanky. Nakonec jsem pro to udělal samostatný web http://microstocktools.com/

Momentálně jsou tam první dvě věci

Keyword list deduplicator - pro snažší vytvoření seznamu klíčových slov. Kdo používá pro správu fotek Adobe Bridge s klíčovými slovy to možná tolik nevyužije, ale ostatní a zvláště ti co zpracovávají videa to asi dost uvítají. Mě to tedy šetří práci hodně. Časem udělám nějaký postup na web, ale v principu mám ke každé obecné věci na fotkách seznamy klíčových slov. Takže třeba pro dortík s kávou mám zvlášť dort a zvlášť kafe, ovšem pak se duplikují slova jako kavárna, relax ... atd. Takže sloučím dva seznamy, deduplikuju je a v XnView uložím kombinace pro danou sérii. Rovnou je tam kontrola počtu kw. Časem ještě zvažuju doprogramovat kontrolu překlepů dle anglického slovníku. Snad se to bude hodit nejenom mě.

A druhá věc je ke stažení Excel sheet pro sledování měsíčních statistik, už jsem to tu před časem sliboval a konečně se dostal k tomu to udělat tak aby to vypadalo hezky.

Budu rád za připomínky a případně za tipy jaké nástroje vám chybí, nebo co podle vás nefunguje tak dobře jak byste potřebovali a pokud to bude rozumné rád to tam přidám.

Jen tak tak jsem to stihl dodělat ještě před vánoci, tak je to takový malý vánoční dárek pro vás pro všechny :)
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.inlineaerobic.cz | www.cwapa.net | www.slevanek.cz
duben

Reputace: +138

Re: MicrostockTools - uvítám tipy a připomínky

Příspěvekod duben » 1. březen 2015 09:38

Měl jsem chybku v Excel statistikách u přepočtu kurzu měny (dolar o jednu pozici vedle ve výpočtu), opravené verze je na webu.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.inlineaerobic.cz | www.cwapa.net | www.slevanek.cz
duben

Reputace: +138

Zpět na Nástroje ulehčující prodej ve fotobankách