Fler, Zazzle, Trika...

Diskuse o serverech, kde lze prodávat fotografie/ilustrace, ale nejsou to fotobanky (například Fler, Zazzle, CafePress) nebo o prodeji přes vlastní web

Fler, Zazzle, Trika...

Příspěvekod Janis » 10. duben 2013 08:05

Ahoj,
zkoušeli jste někdo prodávat na Fleru, udělat obchod na Zazzle nebo rozjet vlastní web / eshop se svou grafikou? Ať už se jedná přímo o prodej grafiky a nebo potisků na produktech. Stojí to za to?
Hodnocení: 0
Janis

Reputace: +2

Re: Fler, Zazzle, Trika...

Příspěvekod Bananaboy » 10. duben 2013 11:42

Fler je strata času. Len vám tam všetci vaše veci srdiečkujú a píšu aké sú krásne a nádherné, ale že by ich napadlo si aj niečo kúpiť, tak to nie. Výsledok? Som na Fleri asi 2 a pol roka a mám tam presne 0 predaných vecí. Zato srdiečok mám aj na rozdávanie :D

Celkom perspektívna vyzerá byť FineArt America. Mám tam dva predaje. Každý za 30 USD. A to tam mám maličké portfólio asi len okolo 30 obrázkov. Viacej vecí som tam nedal preto, lebo som mal starý, len 2 megapixelový foťák a tam sa robia hlavne printy na papier a plátno čiže je väčšia šanca predať veci s vysokým rozlíšením. Teraz mám nový 16 megapixel, tak tam trochu rozšírim portfólio a uvidím. Pri poriadnom portfóliu by mohla byť FineArtAmerica celkom zaujímavá.

Na Zazzle zatiaľ nie som. Už som dvakrát dosť vážne uvažoval, že sa tam zaregistrujem, ale zakaždým z toho nejako zišlo. Ale možno raz... keď budem mať viac času. Ktovie? Celkom by ma bavilo predávať všelijaké hrníčky a serepetičky s mojou grafikou.
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +767

Příspěvekod Hamin » 10. duben 2013 13:26

Koukal jsem na ten FineArt America a vypadá to, že je zde hodně specifické zaměření na spíše umělecké ztvárnění fotografií. Zde bych se asi s typickými RF fotkami nečapal co ?.. :?:
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin

Reputace: +80

Příspěvekod Bananaboy » 10. duben 2013 13:55

Áno, FineArtAmerica je už trochu viac o umení. Je dosť málo pravdepodobné, že si niekto zavesí na stenu print usmiatych businessmanov, alebo izolované kurča na paprike. :lol:
Ale možno je to práve šanca predať tam fotky, ktoré na fotobankách nejdú. Napríklad romantické západy slnka, kvetinky vo váze, domáci mazlíčkovia a pod.

Zaujímavé je, že hoci sa jedná o americkú firmu s prevažne americkou klientelou, ja som tam predal čiste Česko-Slovenské témy. Prvý predaj bola fotka Pražských Hradčian a druhý moja olejomaľba Jánošíka.
Bananaboy

Příspěvekod maran » 10. duben 2013 16:05

Ahoj Bananaboy - mrkol som ten FineArtAmerica - prosim Ta kde v profile svojho konta najdem nastavenie vyplacania ziskov, zatial som to nenasiel ani som sa nedocital akym stylom sa zisky prevadzaju, ci paypal, alebo sek ... Vdaka za odpoved
maran

IP: 178.40.118.xx

Reputace: 0

Příspěvekod Bananaboy » 11. duben 2013 05:46

Ahoj. Hore pri logu, kde máš svoje meno keď si prihlásený klikni na "Behind the scenes" a na stránke, ktorá sa ti otvorí úplne dolu máš "Accounting". Tam nájdeš všetko potrebné o uskutočnených predajoch. Konkrétne to vyplácanie ziskov nájdeš pod položkou "Payment Information". Dá sa vybrať medzi šekom a PayPalom.
Bananaboy

Příspěvekod Artush » 11. duben 2013 07:57

fineartamerica
prodáváte tam i fotky co máte na fotobankách, nebo chtějí exklusivitu?
Artush

Reputace: +2

Příspěvekod maran » 11. duben 2013 08:19

... Vďaka medzičasom som to našiel ... a aj teba ,)
maran

IP: 178.40.118.xx

Příspěvekod Bananaboy » 11. duben 2013 08:22

Ja na FineArtAmerica predávam fotky svojich obrazov navyše prehnaté cez software Dynamic Auto Painter, ktorý zvýši rozlíšenie a hodí taký maľovaný "look" a viditeľné ťahy štetcom. To by som na klasickej fotobanke nepredal. Zrejme by otravovali s property release a po tom netúžim.
Pokiaľ viem, tak FAA nevyžaduje exkluzivitu, ale lepšie bude preštudovať si ich pravidlá.
Bananaboy

Příspěvekod Zdenka1967 » 11. duben 2013 12:17

Teď jsem se dívala na stránky Fine art america (neumím anglicky, takže orientace nic moc... :? ) a nenašla jsem jejich pravidla... Když jsem se dívala po nějakých diskusích, našla jsem info z roku 2012, že snad se za vedení portfolia od určitého počtu obrázků platí!? Nějakých 30 USD za rok. Což sice není hrůza, pokud prodáváte, ale pokud ne... Nevíte tedy někdo něco bližšího o této fotobance? Já právě maluji v Painteru a možná jsem konečně narazila na fotobanku, která by byla zaměřená jako já...
Zdenka1967

Další

Zpět na Nefotobanky - přímý prodej