Jak monetizovat portfolio mimo fotobanky

Diskuse o serverech, kde lze prodávat fotografie/ilustrace, ale nejsou to fotobanky (například Fler, Zazzle, CafePress) nebo o prodeji přes vlastní web

Jak monetizovat portfolio mimo fotobanky

Příspěvekod ypres.bass » 2. duben 2014 12:33

Ahoj, fotím sport (florbal, basket, lakros, hokejbal, +plochá dráha ještě nezačala) dávám to na web+na vlastní stránku na FB. Jenomže mám problém s tím, že bych potřeboval aby to začalo aspoň maličko vydělávat. Zatím z určitých důvodů nechávám fotky volně ke stažení (s podpisem), takže nemám problém ani s tím ty fotky prodat za 15kč/ks a podobně.
Zkoušel jsem oslovit noviny - ani jedny ani neodepsaly
Tématické weby o spolupráci zájem mají, ale max za backlink
Kluby a svazy si rády fotku použijí, ale když by měli pustit chlup, tak se radši obejdou.
Tím že to dávám na web a FB nezabráním aby si to lidi stahovali jen tak (600x800 jim bohatě stačí)
Na PPC mi nikdo nekliká
Flattr je u nás nepoužívaný
Do fotobank to moc vhodné není - zatím jsem vybral z celého portfolia za 6let 5rojálek a 7editoriálů - navíc s tím tempem schvalování je to ještě marnější

Máte pro mne prosím někdo nějakou radu?
Hodnocení: 0
ypres.bass

IP: 89.102.220.xx

Reputace: 0

Re: Jak monetizovat portfolio mimo fotobanky

Příspěvekod PandaWild » 2. duben 2014 12:42

Pokud by Ti stačil zisk $0.45 za fotku, tak by se dal použít Clashot - bez schvalování (zaměření by bylo OK), fotky jsou hned k dispozici a zajišťují jejich prodej za $1, stačilo by jen na Tvých stránkách zveřejňovat link na Tvé portfolio (ale určitě by byly i prodeje jinam než na český trh). Jen je nebezpečí že by lidem mohl stačit náhled s vodoznakem Clashot, tak asi Ti to až tak moc neřeší.
Hodnocení: 0
PandaWild

Reputace: +1524

Zpět na Nefotobanky - přímý prodej