Prodej Exluzivních práv

Diskuse o serverech, kde lze prodávat fotografie/ilustrace, ale nejsou to fotobanky (například Fler, Zazzle, CafePress) nebo o prodeji přes vlastní web

Prodej Exluzivních práv

Příspěvekod Lukas Flekal » 5. září 2014 10:05

Zdravím,

vím, že podobný dotaz sem asi nepatří, ale nevím kam jinam se obrátit.

Oslovil mě jeden klient z Německa, jestli bych pro něj nenakreslil pár ilustrací, ilustrace budou exluzivně pro něj čemuž odpovídá i cena. S první várkou a fakturou potřebuji dodat i licenční dohodu ve které bude, že tyto illustrace nemůžu jinde komerčně využít a že klient s nimi může nakládat dle uvážení.

Máte s něčím podobným zkušenosti? Můžete mi poradit co všechno by měl dokument obsahovat popřípadě doporučit nějakou šablonu (prosím v AJ) něco jsem našel ale většinou to mělo 10 stran a přišlo mi tam plno věcí zbytečných.

Předem díky.
Hodnocení: 0
Lukas Flekal

Reputace: 0

Re: Prodej Exluzivních práv

Příspěvekod Lenka » 5. září 2014 14:30

No a nestálo by to už za to, aby takovou smlouvu sestavil právník? Měl bys to jako šablonu.... Jinak na několika fotobankách se nabízí exkluzivita ať už výtvarníka nebo jednotlivých obrázků, co to zkopírovat z jejich pravidel a trochu upravit?
Hodnocení: 0
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +277

Zpět na Nefotobanky - přímý prodej