Affinity Designer pro Win final

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Re: Affinity Designer pro Win final

Příspěvekod admin » 19. listopad 2016 11:36

Ještě mě napadlo, jestli není cesta vytvořit v Affinity vektorový SVG a ten potom nějakým online konvertorem převést na EPS: https://www.google.cz/search?q=online+svg+to+eps
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Reputace: +437

Příspěvekod shalom3 » 19. listopad 2016 14:20

Neboj Petře, i toto jsem v rámci svého betatestování zkoumala. Ale je těch online konvertorů poměrně dost, takže zatím jsem nekápla na žádný, který by v oněch případech nevytvořil bitmapy. Vidím to celkem skepticky, ale možná se na něco kápne, třeba časem.
Případně, jestli někdo tady používá nějaké instalované konvertory, které umí svg -> eps, není problém v affinity designeru vytvořit nějaký soubor pro testování.
shalom3

Reputace: +624

Příspěvekod YoloRaven » 19. listopad 2016 14:26

Postřehli jste někdo nějaká pro a proti vs. Illustrátoru? Vidím rozdíl a výhodu jen v ceně, ale to mi je jedno když mám licenci na CS6.
YoloRaven

Reputace: 0

Příspěvekod shalom3 » 19. listopad 2016 15:15

Výhodu bych za sebe viděla v tom, že ovládání je opravdu jednoduché a to oproti všem vektorovým programům, se kterými jsem měla tu čest. Nevýhodou samozřejmě je, že tam chybí řada různých vychytávek, jak jsem napsala výše.
Cena je ovšem zcela bezkonkurenční. Samozřejmě grafik, který dělá ve velkém a grafika ho živí, si může dovolit klidně platit desetitisíce za Adobe. To ale není případ někoho, kdo si grafikou jen přivydělává. Takže to může být dobré řešení pro někoho, kdo chce zkusit fotobanky a neinvestovat do toho velké peníze. Omezení je v tom, že buď se musí obejít v tvorbě bez gradientů a průhlednosti, nebo musí exportovat do SVG a následně přeuložit obrázek pomocí nějakého staršího AI do epsu (tedy v podstatě příležitost pro toho, komu se nechce do Adobe za předplatné).
shalom3

Příspěvekod YoloRaven » 19. listopad 2016 15:23

Jasný, takže pro stálé designéry žádný přínos... Uvidíme s následujícími updaty co vymyslí :) Alespoň jak říkáš, krásná ceny pro začínající grafiky a nebo ty co pracují v cracknutých verzích. :)

Děkuji za odpověď :)
YoloRaven

Příspěvekod shalom3 » 19. listopad 2016 16:39

Cracknutý - jak se to vezme. Já jsem během života nakoupila různé SW a pak jsem zjistila, že mi nevyhovují, tak zůstaly prostě bohužel v podstatě ležet nebo jsem je využila jen velmi příležitostně. Tu a tam se mi podaří přece jen nějaké využití objevit - např. PowerPoint jsem oprášila a používám pro tvorbu animací ;)
shalom3

Příspěvekod shalom3 » 19. listopad 2016 16:58

Nicméně, právě jsem odzkoušela, že existuje ještě jeden způsob, jak se zbavit bitmapování v případě gradientů a snížení opacity. Z affinity designeru exportuji od svg a dále použiji inkscape s instalovaným pluginem http://primandras.hu/inkscape-ai-compat ... -exporter/ a uložím do formátu EPS - AI compatible.
Snažila jsem se na Affinity fóru tvůrce přesvědčit, aby vymysleli podobný plugin, ale nějak na to nechtěli slyšet.
shalom3

Příspěvekod sentio2 » 20. listopad 2016 10:03

@shalom prosím (když tedy odmyslíme problematický export do eps) má AD oproti Inkscape tedy důvod proč utratit tu tisícovku?
sentio2

IP: 213.226.245.xx

Příspěvekod shalom3 » 20. listopad 2016 11:58

Mně připadá právě ovládání programu jako důvod si ten program koupit, tedy jsem ho zakoupila. Je nyní v akci, pak by měl stát snad o 10 dolarů více. Dávají k tomu ještě jakési dodatkové balíčky, z těch jsem ale odvázaná nebyla. Jsou v nich různé ikony, štětce (z těch jsou některé prezentované jako vektorové, nicméně po exportu z nich byly čistokrevné bitmapy). Svůj vlastní štětec si tam moc nejde vytvořit - mají tam nějakou chybu, což jsem jim včera psala na fórum. Nicméně se dá předpokládat, že tam budou postupně doplňovat další funkcionality.
shalom3

Příspěvekod golfin » 20. listopad 2016 12:19

Už jsem si zabrousil k tomuto projektu. Zatím si myslím, že není na takové úrovni, kdy by se dal nahradit za adobe photoshop nebo illustrator. Nicméně, pokud tvůrci vydrží ten obrovský tlak adobe, mají šanci se vyrovnat a dát tím konečně alternativu. Otázka je, zda to chtějí. I když to v podstatě píší na svých stránkách, vaše reakce tomu neodpovídají. Jako první chybu vidím zapnutí aero templatu ve windowsech. Jako druhou vaše zkušennosti s gradienty a transparentností. A jako třetí jakousi neochotu naslouchat potenciálnímu zákazníkovi, viz příspěvek Paní Shalom o pluginech. Dále tam vnímám škodu, kdy si nemůžete vytvořit vlastní brushe. Ale to se vše může změnit. Pokud autoři chtějí úroveň adobe, musí jim dát vše co má adobe a ještě trochu navíc. Tak nezbývá, než fandit a doufat v lepší časy *usmál se*.
golfin

Reputace: +4

PředchozíDalší

Zpět na O grafice nejen vektorové