Affinity Designer pro Win final

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Re: Affinity Designer pro Win final

Příspěvekod PandaWild » 20. listopad 2016 12:37

...plus požadavek na DirectX 11 bez kterého to nejede (vyžaduje hw podporu grafické karty). Na dojem působí Affinity mnohem přívětivěji a bohatěji než Inkscape. Pokud dodělají nedostatky (především export EPS), mohou být vážným konkurentem. Jen bude asi s exportem trochu potíž, protože např. používají vlastní typy gradientů, které jsou do AI10 nekonvertovatelné.
+sentio Hodnocení: +1
PandaWild

Reputace: +1447

Příspěvekod shalom3 » 20. listopad 2016 14:00

Myslím si, že ten export bez bitmap by měl být řešitelný - pro gradienty a pro rovnoměrnou celoplošnou průhlednost minimálně. Když to zvládne ten plugin pro inkscape (vždyť včera jsem to vyzkoušela s obrázkem vytvořeným v Affinity, exportovaným do SVG a následně přes inkscape do eps), tak nějaké řešení určitě musí být. Nic se přitom nerasterizovalo.
Horší to je s různými jinými typy průhlednosti - lineární, eliptická, nebo průhlednost aplikovaná u síťové výplně (ta v Aff však chybí). S tím jsem to musela vzdát i v Corelu, kde mohu bez rasterizace využít jen procentuální celoplošnou průhlednost.
shalom3

Reputace: +575

Příspěvekod sentio » 20. listopad 2016 17:57

Nu tak si teď hraju s AD a vidím to na koupi... ještě jsem tam moc nepochopil fill tool, ale vidím to spíš na problém sedící na židli než v programu...
ještě 2 dotazy než kliknu na buy
Beta free verze - jaké má limity oproti koupené verzi ?
A případně nebylo by lepší koupit Serif DrawPlus X8 (za 20 liber) ? http://www.serif.com/drawplus/ sice už to zařízli, ale prý v AD chybí některé věci co v X8 jsou ...
Hodnocení: 0
sentio

Reputace: +34

Příspěvekod shalom3 » 20. listopad 2016 18:14

Řekla bych, že viditelně se první placená verze od poslední bety neliší. Do placené jsem šla tedy spíš proto, že bude updatována, chybky se určitě ještě nějaké vyskytovat budou.
S tím DrawPlus nemám zkušenosti, chvilku jsem sice zkoušela jejich nějakou Start verzi zdarma, ale řada funkcionalit tam byla nepřístupná, takže to nedokážu kompetentně vyhodnotit. Spíš předpokládám, že ty funkce, co tam jsou navíc, budou perspektivně přesunuty do AD. Zřejmě nebude ani možnost upgradu z DrawPlus na AD.
shalom3

Příspěvekod Bananaboy » 20. listopad 2016 19:24

sentio píše:ještě 2 dotazy než kliknu na buy
Beta free verze - jaké má limity oproti koupené verzi ?
A případně nebylo by lepší koupit Serif DrawPlus X8 (za 20 liber) ? http://www.serif.com/drawplus/ sice už to zařízli, ale prý v AD chybí některé věci co v X8 jsou ...

Beta free ti prestane fungovať keď si oni zmyslia. Ja som si nainštaloval už dve Bety od nich a obidve mám už nefunkčné. Ak si nepotrpíš na nejaké novinky a vychytávky, tak DrawPlus je dobrá voľba a ušetríš 20 libier. Už je to síce pár rokov čo som DrawPlus používal (bola to vtedy tuším verzia X5), ale príde mi to takmer to samé ako Affinity Designer.
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +767

Příspěvekod sentio » 21. listopad 2016 11:03

koupeno!
velmi děkuji shalom3 za erudované odpovědi na mé všetečné otázky

včera jsem v Beta verzi dělal celé odpoledne a musím říci, že se mi program líbí čím dál víc...
Rychlý, pamatuje si milion kroků, které lze vrátit zpět, pravda spadl mi při práci s vrstvami, ale šlo o import z jiného porgramu, kdoví jak se to tam při importu poskládalo a hlavně soubor se dokázal recoverovat do verze těsně před pádem - takže za mě zatím super.
Na stránkách mají dobré tutoriály a já dnes posílám první dva vektory na FB právě z AD. Co já s těma prachama budu dělat :lol:
sentio

Reputace: +34

Příspěvekod shalom3 » 21. listopad 2016 11:55

Tak fajn, doufám, že si tady bude možné vyměňovat zkušenosti ohledně AD i nadále. :) Myslím, že ta cena je fajnová, mnohdy i jednoúčelové shareware se pohybují kolem těchto cen. Přiznávám, že jsem původně očekávala od toho programu méně, ale věřím jeho budoucnosti.
shalom3

Příspěvekod Vero » 7. listopad 2017 11:49

Rok se s rokem sešel... :D Došla mi první výplata, tak jsem investovala do legálního sw - nebudeme to rozmazávat :geek: :D Affinity se mi líbí moc. Nevíte někdo jestli se už nějak jednodušeji vyřešil ten export vektorů nebo stále platí ta cesta SVG a inkscape?
Vero

Reputace: +39

Příspěvekod shalom3 » 7. listopad 2017 12:44

Vítej mezi Affinitisty ;) . Obávám se, že s tím exportem se nic nemění. Už v době, kdy jsem testovala betaverzi, tak jsem si s nimi dopisovala na fóru právě ohledně této problematiky. Je to škoda, ale dobře, že to je aspoň tak, jak to je.
shalom3

Příspěvekod Vero » 8. listopad 2017 09:38

No každopádně velké díky za tenhle typ. Já kreslím mezi kojením a utíráním zadků - abych se nezbláznila, takže na nějaké/ jakékoli přemýšlení/ nemám momentálně sílu ani kapacitu :P
Vero

Reputace: +39

PředchozíDalší

Zpět na O grafice nejen vektorové