Affinity Designer pro Win final

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Affinity Designer pro Win final

Příspěvekod sentio » 17. listopad 2016 21:14

Tož Affinity designer pro Windows je vypuštěn a nabízen ve slušné limitované!slevě 40dolarů. To je info.
A otázka zní, vyjma samotné práce zvládne i bezproblémivý export pro fotobanky a to včetně přechodů a trandparentnosti apod. Má někdo reálnou zkušenost s AD?
Váňa
Hodnocení: 0
sentio

Reputace: +34

Re: Affinity Designer pro Win final

Příspěvekod admin » 17. listopad 2016 21:22

Není to asi odpověď na tvou otázku, ale právě jsem nainstaloval Affinity Photo (náhrada za Photoshop) na Windows. Je to Beta, zdarma, tak jsem zvědav :)
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Reputace: +396

Příspěvekod sentio » 17. listopad 2016 21:42

Betu mám také staženo (oboje), ale zatím nestihavka, ani nevím v čem je ta Beta Free limitována. Ale hlavně by mě zajímal ten Designer - samotná práce jestli je bez bugů a pak hlavně EXPORT do EPS 8/10 :?:
sentio

Reputace: +34

Příspěvekod shalom3 » 17. listopad 2016 22:20

Affinity Designer testuji od začátku, co byla vydána beta pro Windows. Dělá se s tím dobře, na jejich fóru se najde odkaz na videotutoriály. Podle mého úsudku je program jednoduchý na ovládání. Zatím ale nemá různé vychytávky, jako například objektové přechody, síťovou výplň (v AI myslím mesh fill), chybí uživatelské vektorové štětce apod. Dá se jim ale na fórum napsat návrh, vypadá to, že časem na tom zapracují.
Co se týká exportů do eps, bohužel rasterizují jak gradienty tak i tak i průhlednost (transparency). Přišla jsem na to, že se to dá zpacifikovat tak, že exportuji do SVG, ten pak otevřu ve starším AI a uložím jako eps10, pak je to v pohodě. Pak lze bez problému použít jak gradient (s výjimkou kónického) tak i opacity, existuje však ještě nástroj transparency, který rasterizuje i tak.
Bohužel není snadné ani přebarvování, tam také dochází k rasterizaci.
Exporty do SVG jsou velmi rychlé, stejně tak do JPG, PNG.
Zvláštní na programu je, že je to tak trochu hybrid mezi vektorovým a bitmapovým editorem. S bitmapami jsem v AD ale nic nezkoušela, takže k tomu nemohu nic bližšího říci.
Za sebe do toho při této ceně jdu.
shalom3

Reputace: +576

Příspěvekod admin » 18. listopad 2016 20:35

admin píše:Není to asi odpověď na tvou otázku, ale právě jsem nainstaloval Affinity Photo (náhrada za Photoshop) na Windows. Je to Beta, zdarma, tak jsem zvědav :)

Mno, tak mám asi smůlu. Po instalaci mi program zahlásí jen: Windows Aero is not enabled. Please select Aero desktop theme...

No a protože nic takového na notebooku není (asi slabší grafická karta), tak se dál nedostanu :(
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Příspěvekod shalom3 » 18. listopad 2016 20:50

Počkej, to se mi nějak nezdá. Také nemám špičkovou grafickou kartu a aero vyžaduje i Aff designer. Zkus na ploše kliknout pravým tlačíkem myši, na místní nabídce by měl být příkaz Přizpůsobit. Ten otevře okno, kde se zvolí nějaký motiv s funkcí aero a po jeho zvolení by to mělo být zapnuté. Poznáš to mj. tak, že když stiskneš klávesu Winkey + tab, tak všechna otevřená okna budou rotovat po displeji jako když se hrají karty. Tak je to ve Win 7, desítky neznám, ale pravděpodobně je to +- podobné.
shalom3

Příspěvekod admin » 18. listopad 2016 21:33

shalom3 píše:Počkej, to se mi nějak nezdá. Také nemám špičkovou grafickou kartu a aero vyžaduje i Aff designer. Zkus na ploše kliknout pravým tlačíkem myši, na místní nabídce by měl být příkaz Přizpůsobit. Ten otevře okno, kde se zvolí nějaký motiv s funkcí aero a po jeho zvolení by to mělo být zapnuté. Poznáš to mj. tak, že když stiskneš klávesu Winkey + tab, tak všechna otevřená okna budou rotovat po displeji jako když se hrají karty. Tak je to ve Win 7, desítky neznám, ale pravděpodobně je to +- podobné.

Super, díky za na kopnutí - já strávil 2 hodiny procházením fór a návodů, jak zapnout aero a pořád mi to nešlo.... a ono stačilo vybrat motiv :) Tak už mi to jede, až se rozkoukám, budu informovat.
admin
Site Admin

Příspěvekod shalom3 » 18. listopad 2016 21:41

Je to tak, ono se to éro dá vypínat/zapínat ještě celou řadou krkolomných způsobů, ale škoda času. Jo, to bude fajn, když dáš pak vědět, případně ukaž, co jsi v tom spáchal ;). A kdyby ses nudil, můžeš taky napsat článeček.
shalom3

Příspěvekod sentio2 » 19. listopad 2016 08:10

Mno tak pro mne zůstává viset :?: jestli ten Designer má pro tvorbu na FB smysl...

na fóru AD jsem našel stejný výsledek jako Shalom
cituji

microstock illustrators is normal export to EPS format, especially EPS10, that all microstocks approve
but Affinity Designer have only postscript level 2-3 (I think level 3 = EPS8) maybe I will try to use this option but

When exporting to level 3 EPS-8, you will most certainly get bitmapping if you use these effects and techniques:
1. Transparency 2. Opacity Masks 3. Radial Gradient 4. Linear Gradient, sometimes, not always, depends on opacity masks used, or if output Transparency setting is not 100% Vectors on the Raster/Vector Balance (in the EPS Options window, see below) 5. Drop Shadow 6. Gaussian or Radial Blur.

A jelikož nemám a asi těžko seženu AIlustrator pro převod, tak to myslím nemá smysl... v rozdílu s Inkscapem to nemá žádnou přidanou hodnotu, nebo?
sentio2

IP: 37.48.33.1xx

Reputace: 0

Příspěvekod admin » 19. listopad 2016 11:33

sentio2 píše:Mno tak pro mne zůstává viset :?: jestli ten Designer má pro tvorbu na FB smysl...

na fóru AD jsem našel stejný výsledek jako Shalom
cituji

microstock illustrators is normal export to EPS format, especially EPS10, that all microstocks approve
but Affinity Designer have only postscript level 2-3 (I think level 3 = EPS8) maybe I will try to use this option but

When exporting to level 3 EPS-8, you will most certainly get bitmapping if you use these effects and techniques:
1. Transparency 2. Opacity Masks 3. Radial Gradient 4. Linear Gradient, sometimes, not always, depends on opacity masks used, or if output Transparency setting is not 100% Vectors on the Raster/Vector Balance (in the EPS Options window, see below) 5. Drop Shadow 6. Gaussian or Radial Blur.

A jelikož nemám a asi těžko seženu AIlustrator pro převod, tak to myslím nemá smysl... v rozdílu s Inkscapem to nemá žádnou přidanou hodnotu, nebo?

Obávám se, že pro fotobanky i do budoucna bude jediná možnost Adobe. Ovšem pro velké množství ostatních grafických oborů je to bomba hodně srovnatelná s aplikacemi od Adobe, takže já jim držím palce a manželce s největší pravděpodobností Affinity koupím. Potřebuje grafický editor na občasné úpravy fotek a tvorbu koláží, jednoduchých letáků a obrázků pro sociální sítě. Doposud jsem nic použitelného nenašel a to už jsem vyzkoušel spoustu programů.
admin
Site Admin

Další

Zpět na O grafice nejen vektorové