Affinity Designer (Win) - Licence

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Affinity Designer (Win) - Licence

Příspěvekod sentio » 24. listopad 2016 10:38

Hoy lidi,
mám vešekrý software legal, nebo používám open source a tak ještě jednou téma Affinity Designer... zakoupil jsem jednu licenci
v podmínkách je toto:
(ii) if you are a commercial enterprise, to download, install, use and run one (1) copy of the Serif Software for use either: (a) by one specific individual on each of the Windows Computer(s) that they use that you own or control, or (b) by multiple individuals on a single shared Windows Computer that you own or control; For example, a single employee may use the Serif Software on both their desktop and laptop Windows Computer, or multiple employees may serially use the Serif Software on a single Windows Computer used as a shared resource.

(i) if you are a private individual, to download, install, use and run for personal use, one (1) copy of the Serif Software directly on each computer running Microsoft Windows (“Windows Computer”) that you personally own or control. Commercial use is permitted but only use by you and not by any other users of any Windows Computers that you own or control. For example, other members of your household that use your Windows Computers may make personal use of the Serif Software whereas, if anyone other than yourself needs to make commercial use of the Serif Software, the other user will need to make a separate purchase.

Nerad bych se kroutil jako had a hledal kličky, na druhou stranu peníze doma nepřehazujeme vidlema. Dotaz zní: můžu používat program na mém počítači a zároveň má manželka na svém počítači - kdy já budu používat program pro podnikání (web a fotobanky) a má manželka mi občas něco vyprodukuje též pro fotobanky (samozřejmě na jeden můj účet). Není můj zaměstnanec. Navíc některeé konečné úpravy, klíčování a samotný upload provádím já.
Bude stačit jedna licence, nebo musíme mít dvě? :?:
Hodnocení: 0
sentio

Reputace: +34

Re: Affinity Designer (Win) - Licence

Příspěvekod PandaWild » 24. listopad 2016 11:29

Popisují, že tohle je zakázané. Buď to pro komerční použití používá 1 osoba na více počítačích (stolní + notebook), nebo komerčně více osob na 1 počítači, nebo soukromě 1 osoba na 1 počítači. Tvůj případ do žádné varianty nezapadá, tedy musely by být 2 licence (komerční + privátní).

Ale ... copak to někdo zjistí, že to nepoužíváš jen Ty na více počítačích, na svém i na jejím? :oops: Důležité je mít licenci pro použití na prodej.
PandaWild

Reputace: +1521

Příspěvekod shalom3 » 24. listopad 2016 11:56

Jiný výklad - v dobrém manželství muž a žena jedno jsou - proto se taky říká "polovička". Takže není co řešit, ne ;) ?
+Marsan, +PandaWild, +Ravennka, +admin, +joska, +sentio Hodnocení: +6
shalom3

Reputace: +604

Příspěvekod sentio » 24. listopad 2016 12:07

Dobré spaní je základ a čisté svědomí = nejlepší polštář ;)
Takže mi jde o to, jak je to správně, ne na co by se přišlo a nepřišlo...

Já jsem pochopil z odstavce (i)
Commercial use is permitted but only use by you and not by any other users of any Windows Computers that you own or control. For example, other members of your household that use your Windows Computers may make personal use of the Serif Software whereas,

že toto ukazuje, že já mohu použít pro komerční účely (nikdo jiný)
a zároveň jiný člen domácnosti může na počítačích použít pro osobní účely ... a takový obrázek bych obdržel (bez placení) pro své komerční účely, navíc jak jsem psal v 1.příspěvku většinou ještě s obrázkem sám něco dělám...

spojuji si to i s informací, že blízký příbuzný (z jedné domácnosti) může vypomoci pro podnikání a přesto jeho činnost(výpomoc) není brán jako zaměstnanecký poměr...

ale možná jsem vedle jak ta jedle

@shalom3 jo tak naše manželství je jak víno - čím starší tím kvalitnější....
sentio

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 24. listopad 2016 12:30

Manželka ovšem není pouze člen domácnosti, dle českého práva máte SJM, to znamená, že co je tvoje je i její a naopak. Klidně ti za příslušný poplatek zpracuji dva právní rozbory situace na 5 stran. V jednom bude prokázáno, že to smíš udělat a v druhém to bude zcela jasně vyloučeno. A to nejsem právník, právník specializující se na obchodní právo by to zvládl určitě mnohem kvalifikovaněji a na 10 stran.
Nebo máš druhou možnost, přestat řešit p.čoviny.
+Bananaboy Hodnocení: +1
hypotekyfidler.cz

Reputace: +241

Příspěvekod sentio2 » 24. listopad 2016 12:47

@Honzo pro někoho jsou to p.čoviny pro někoho ne.
Ale nedivím se Tvé větě, je odrazem vod v kterých také působíš - to neber osobně.
I tak díky za Tvůj erudovaný tragikomický příspěvek.
sentio2

IP: 37.48.41.1xx

Reputace: 0

Příspěvekod Ravennka » 24. listopad 2016 13:05

Mám pro Tebe nejlepší řešení - napiš jim dotaz ;) Nikdo Ti lépe neporadí. Předpokládám, že se přikloní k variantě, že Ti stačí 1 licence.
Ravennka

Reputace: +882

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 24. listopad 2016 13:37

Hele, my se známe, že víš, že jsem Honza?
Jakmile se pouštíš do takovýchto úvah:
sentio píše:že toto ukazuje, že já mohu použít pro komerční účely (nikdo jiný)
a zároveň jiný člen domácnosti může na počítačích použít pro osobní účely ... a takový obrázek bych obdržel (bez placení) pro své komerční účely, navíc jak jsem psal v 1.příspěvku většinou ještě s obrázkem sám něco dělám...

tak se dostáváš na úroveň, kde lze úspěšně zpochybnit jakýkoliv závěr, k jakému se dostaneš.
Pokud řešíš svědomí, tak se prostě zeptej sám sebe, co je správné - to člověk většinou ví i bez právního rozboru.
Ravennčino řešení je ošem geniálně jednoduché.
hypotekyfidler.cz

Reputace: +241

Příspěvekod sentio » 25. listopad 2016 19:31

Tak jsem v údivu, jak rychle mi odpověděli ze supportu... Chtěl jsem to hlavně vědět do doby než vyprší sleva (myslím zítra?).
Resume: Budeme používat 1 licenci (neb manželka nebude provozovat vlastní business) prý spadáme někde mezi ... borec to přirovnal k iTunes účtu - což nepoužívám, tak jestli myslel Family Sharing, nevím.
Zajímavý závěr, v podstatě to nechal na mě. Takže musím dát za pravdu Honzovi - když už i developer je na pochybách, tak to se pak pravda špatně hledá ... s pravdou se šetří, možná proto aby zbyla... flekatá je jako dalmatin (nebo taky pruhovaná zebra) černobíláááá :mrgreen:
Váňa

ps: Honzo, neznám Tě, hypotéku už nepotřebuji, ale zná Tě můj strýc ... Google se jmenuje
ps2: kdybyste někdy něco potřebovali tak mail na Affinity support@seriflabs.com samozřejmě též fórum
sentio

Příspěvekod shalom3 » 25. listopad 2016 21:17

Sentio, hypotekyfidler má pravdu. Ve světě je nekonečný bordel a ke každému prd... milion výkladů. Myslím, že než to řešit, tak té firmě víc prospěješ, když o tom jejich programu popovídáš svým známým, kteří ho pak také třeba koupí. Podle našeho zákona může manželka a jiný člen pomáhat coby osoba spolupracující a pak si dělit třeba daně, možná ale ne podle zákona v jiné zemi. Takže asi tak. Spi tedy klidně a užívej si Affinity. Jestli Tvá anglina jakž takž no problem, piš jim návrhy na zlepšení do fóra. Když budeš mít čas a chuť, tak jukni na toto vlákno, které jsem tam nahodila (týká se to štětců) a pak napiš k čemu jsi dospěl.
https://affinity.serif.com/forum/index. ... h-brushes/
Za sebe mám radost, pokud budeš ochoten se podělit o své zkušenosti.
+sentio Hodnocení: +1
shalom3

Reputace: +604

Další

Zpět na O grafice nejen vektorové