Blender

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Re: Blender

Příspěvekod Bananaboy » 11. listopad 2015 18:03

Chcel by som požiadať všetkých blenderistov ktorí majú najnovšiu verziu Blenderu 2.76b o pomoc!

Včera som aktualizoval Blender zo staršej verzie 2.70 na novú 2.76b a mám taký menší problém. Keď si rozdelím 3D okno na Quad View cez klávesovú skratku "Ctrl+Alt+Q" na štyri malé okienka, tak by sa malo dať spätne maximalizovať okno nad ktorým sa nachádza kurzor, lenže v novej verzii mi to nefunguje. Vždy sa zmaximalizuje iba to prvé, pôvodné okno z ktorého som išiel do Quad View. Ostatné tri okná sú úplne neaktívne a nedá sa v nich nič robiť. Je to hodne frustrujúce, pretože Quad View používam dosť často. Aby ste vedeli čo presne myslím, tak tu to vo videu vysvetľuje slovenský blenderista Jozef Zajac. Je to nastavené presne na tej minúte kde to spomína, takže nemusíte pozerať celé video. ;)
https://youtu.be/QRWAXsbFAWY?t=10m10s

Dočasne sa mi to podarilo vyriešiť tak, že som si do nového Blenderu nahral Startup File zo starého Blenderu, takže momentálne mi to funguje správne. Len sa obávam, že ukladaním rozpracovanej práce sa mi to môže v novom Blenderi opäť pokaziť a preto by som chcel zistiť, či je to celková chyba novej verzie, alebo som niečo pokazil ja pri inštalácii.

Takže od vás potrebujem vedieť len to, či vám to Quad View funguje v novej verzii správne a či sa vám dá pohľad maximalizovať z ktoréhokoľvek zo štyroch okien, alebo to máte pokazené ako ja a máte tri okná zo štyroch neaktívne.

Ďakujem.
Hodnocení: 0
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +597

Příspěvekod vikinek » 11. listopad 2015 22:56

Taky mám tu samou verzi a zatím všechno v pohodě pokud ti to blbne můžeš udělat to že si zkopíruješ uloženou práci program smažeš a nainstaluješ znova záleží kam sis to uložil. Mě osobně se zdá byt úplně v pořádku.

PS. někde v nastaveni se dá přepnout do původního modu ale nevím už kde.
vikinek

Reputace: 0

Příspěvekod Bananaboy » 11. listopad 2015 23:05

A funguje ti správne aj ten Quad View ktorý popisujem v predchádzajúcom príspevku? Skúsil som si stiahnuť ešte aj portable verziu, ktorá sa nemusí inštalovať a tam je to samé, takže nejakou zbabranou inštaláciou to zrejme nie je zapríčinené. Budem musieť asi počkať kým vydajú novú verziu 2.80 a uvidím, či to bude aj tam robiť.
Bananaboy

Příspěvekod vikinek » 11. listopad 2015 23:26

Tak sem to teď zkusil a nejde mi to taky koukal sem že má předešlou verzi na které to zjevně funguje. Já to ale nepoužívám rozdělím si okna ručně a mam to samé a nebo to můžeš naházet do vrstev máš jich tam 20 kde si nastavíš co potřebuješ čím získáš takových oken 20.
vikinek

Příspěvekod Bananaboy » 11. listopad 2015 23:42

Tak už som Blender kompletne odinštaloval a budem čakať na novú verziu. Takže ak to robí aj tebe, tak je to chyba v Blenderi. Rozdelené okná ručne majú každé dolu lištu. V Quad View to bolo bez lišty a teda viac miesta a hlavne rýchle prepínanie medzi štyrmi malými oknami a jedným veľkým. Vrstvy som sa nikdy nenaučil používať. Keď som videl ako to niekto používa v nejakom tutoriáli, tak som bol celý nesvoj a nevedel som ako tie vrstvy použiť. Ale asi sa to budem musieť časom naučiť. :(
Bananaboy

Příspěvekod vikinek » 12. listopad 2015 01:15

Tak sem pro tebe trochu zapátral a toho nastaveni se už asi nedočkáš v žádné další verzi. V té nové verzi se to dělá úplně jinak. V levém rohu toho okna máš takoví malí trojuhelníček na ten klikneš levou myší a držíš a potáhneš tím rozdělíš okno na dvě záleží kam taháš buď nahoru nebo kolmo tak si rozdělíš oken kolik chceš a na které klikneš je aktivní a nebo si ho můžeš přepnout třeba na editor proste co potřebuješ a taky samozřejmě hodit třeba na celou obrazovku. Vždy je aktivní to na které klikneš myší. Zpátky to dáš tím samým způsobem že klikneš na ten trojuhelník a nato okno a ukáže se ti šipka a tím to okno zmizí. Asi to už nepovažovali za nutné tak to odstranili s toho programu. Vyzkoušel sem a opravdu to funguje v té nové verzi.
vikinek

Příspěvekod thor83 » 21. listopad 2015 02:08

takovej hokus pokus snad se vám nezatoči hlova :-p
https://www.youtube.com/watch?v=f1LzZGbmGag
thor83

Reputace: +47

Příspěvekod vikinek » 21. listopad 2015 03:57

Neboj nezatočí máš to dobrý taky sem si vtom hrál ale moc mě to nebere sem tam si tam pohraju pak to smažu a kašlu na to sem nato asi blbej. :lol:
vikinek

Příspěvekod Rastislav13 » 21. listopad 2015 07:26

Super to je, ako je to s právami na hudbu, ktorú tam používaš?
Rastislav13

Příspěvekod PandaWild » 21. listopad 2015 09:26

Hudba k videu by nešla dát do fotobank (myslím že ani vlastní tvorba, to by se kombinovaly odlišné licence), to má thor83 jistě jen pro youtube.
PandaWild

Reputace: +1100

PředchozíDalší

Zpět na O grafice nejen vektorové