Blender

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Re: Blender

Příspěvekod tom » 10. únor 2019 14:19

PandaWild píše:tome: ...ale to by bylo asi dost pracné, s chabým výsledkem, si myslím.

souhlasím, nicméně jsme se trochu odklonili od původní myšlenky, ale to nevadí, vracet se mi nechce :)

Painter: internal render umí také dost a na různý jednodužší animace pro microstock je v pohodě. Ale stejně bych asi raději věnoval úsilí eevee.

https://www.youtube.com/watch?v=PMG79u6RnHY

https://www.youtube.com/watch?v=ov7o4YcrjfY
Hodnocení: 0
tom

IP: 93.91.49.1xx

Reputace: 0

Příspěvekod Bananaboy » 10. únor 2019 14:58

To EEVEE vyzerá dosť dobre. Bežné materiály renderuje pekne. To by mohlo fotobankám stačiť. Akurát to sklo za moc nestojí.
Tu nejaký chlapík ponúka zadarmo na stiahnutie Glass shader pre EEVEE, pomocou ktorého sa dá dosiahnuť realistickejšie sklo. Zatiaľ som ho neskúšal.
https://gumroad.com/l/cwGlass
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +773

Příspěvekod Painter » 11. únor 2019 12:58

tom píše:
PandaWild píše:tome: ...ale to by bylo asi dost pracné, s chabým výsledkem, si myslím.

souhlasím, nicméně jsme se trochu odklonili od původní myšlenky, ale to nevadí, vracet se mi nechce :)

Painter: internal render umí také dost a na různý jednodužší animace pro microstock je v pohodě. Ale stejně bych asi raději věnoval úsilí eevee.

https://www.youtube.com/watch?v=PMG79u6RnHY

https://www.youtube.com/watch?v=ov7o4YcrjfY

Tome díky asi se do toho pustím, nedělám nic extra, kdyby to bylo nějak nestabilní a padalo to. Patlat se Blener render asi nemá moc cenu. A určitě bych asi nedělal materiály čísly když je pak za to 0,33. Musím stáhnout instalaci na 2.8 zvlášť nebo se to dá už upgrade. Nechci mít v PC 2 Blendry. Škoda že u toho druhého videa také není rozdíl v čase. Jestli se mi vyplatí EEVEE ale rychlejší to snad bude.
Painter

IP: 188.120.198.2xx

Příspěvekod shalom3 » 11. únor 2019 14:38

Nakonec na počítači mám obě verze - na Linuxu ta starší je nainstalovaná a ta novější funguje jako jakýsi portable. Taky se mi do toho nechtělo, ale tutoriály jsou spíš na starších verzích. Je fakt, že to, co se naučím v tutoriálu na starší verzi, jsem potom schopná objevit i v té nové. No a až budu umět to základní, tak se pustím do novinek.
shalom3

Reputace: +642

Příspěvekod tom » 11. únor 2019 19:43

Musíš mít obě verze, ale nevidím v tom problém. Blender 2.8 se neinstaluje, jen stáhneš a rozbalíš. A nová verze vychází každý den. Kdyby ti to padalo, druhý den stáhni znova. Mě to ze začátku padalo, teď už vůbec. S rychlostí si nedělej starosti. Je to realtime engine, takže s lepší grafikou je scéna v HD rozlišení vykreslená v podstatě okamžitě :) (to není vlastní zkušenost, ale poznatek z internetu - youtube)
tom

Příspěvekod tom » 11. únor 2019 20:16

Tak se ještě musím trochu opravit a omluvit :) Udělal jsem si takový rychlý minitest a nový Blender 2.8 během toho spadnul. Takže ta stabilita ještě není taková jaká by měla být. Jednoduché věci v něm dělám, ale větší projekty dělám stále ve 2.79 a ještě raději budu.

Ale výsledek testu (na druhý pokus) následující. jednoduchá scéna, full HD rozlišení: cycles 1:38,45, eevee 0:01,52. Je to blesk :)
tom

Příspěvekod Bananaboy » 11. únor 2019 20:52

Ja sa do 2.80 tiež moc nehrniem. Užívateľské rozhranie je pekné, ale moc vecí tam ešte stále neviem nájsť. Poskrývali ich teda poriadne. :D Podpora starých add-onov na ktoré som bol zvyknutý je tiež ešte slabá. Hlavne modelovať budem ešte asi dosť dlho v 2.79. Verziu 2.80 budem používať hlavne kvôli EEVEE.

Včera som zase trochu objavoval verziu 2.80 a nahnevala ma tam jedna vec. Prepol som si 3D viewport klávesou 5 do orthografického módu v ktorom sa mi lepšie modeluje. Pri prepnutí do pohľadu zpredu (1), zboku (3), alebo zvrchu (7) ostáva zachovaný orthografický mód, ale pri stlačení kolieska myši a pokuse rotovať pohľadom po scéne sa 3D viewport sám prepne do módu perspektívy a treba ho opäť ručne zmeniť klávesou 5 na orthografický mód. Zdanlivo blbosť, ale vo verzii 2.79 to nerobilo a pri modelovaní v 2.80 by mi to išlo na nervy. Dúfam, že to do finálnej verzie opravia.
Bananaboy

Příspěvekod Bananaboy » 11. únor 2019 21:11

Ha! Už som na to prišiel! Stačilo v nastaveniach odškrtnúť zatržítko "Auto Perspective" a už to fachčí tak, ako má. Hurá! :lol: Tak sa ospravedlňujem vývojárom. Nemusia už túto záležitosť s auto perspektívou opravovať.
Bananaboy

Příspěvekod Painter » 12. únor 2019 07:06

Tak jsem se včera zamiloval do 2.8. Nejdřív děs, ale po jednom tutorialu jsem byl cca na své noob úrovni jako v 2.79. Bohužel když jsem s napětím zapnul EEVEE render tak mi vyskočila hláška že ztratilo spojení s kartou (http://jyxo.info/uploads/DE/de52aeeb970 ... fada02.jpg). Stávalo se mi to i v 2.79 když jsem měl zaplý GPU, myslím. Řeší se to tady - http://blender.org/manual/render/cycles ... lay-driver ale popravdě moc nechápu co s tím mám dělat. Někdy píšou zmenšit Tiles při rendru (to jsem zatím v 2.8 nenašel) a nebo je tam nějaký příkaz přes C++ aby si systém nemyslel že to zamrzlo, ale že je jen grafická karta pomalá :) Nevíte prosím někdo co s tím? Kromě koupě nové graf. karty nebo paměti (mám 4GB)? :) Díky
Painter

IP: 188.120.198.2xx

Příspěvekod tom » 12. únor 2019 07:39

Bananaboy píše:...Užívateľské rozhranie je pekné, ale moc vecí tam ešte stále neviem nájsť. Poskrývali ich teda poriadne. :D

Jo pod to se můžu podepsat a když potřebuju udělat něco rychle, tak jdu rovnou do 2.79 :) někde na fóru jsem četl, že zrušili spoustu klávesových zkratek a funkce nandali "někam" do menu. Což je krok dopředu pro učení pro nováčky, ale já jsem totálně v háji, protože jsem to všechno ovládal jen přes klávesnici a teď půlka věcí nefunguje a musím hledat po všech čertech.

Painter: o tvém problému bohužel vůbec nic nevím. Ale jestli je problém s GPU protože je příliš pomalá, tak bych renderoval přes CPU. Třebas ještě o něco pomaleji, ale s jistotou.
tom

IP: 178.255.168xx

PředchozíDalší

Zpět na O grafice nejen vektorové