Blender

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Re: Blender

Příspěvekod shalom3 » 12. srpen 2019 15:49

Tak u mne zatím bída. Nedalo mi to, stáhla jsem, nainstalovala, trochu se porozhlédla a celkem pohoda. Pak jsem chtěla zkusit render, a bouchlo to jak bomba, ani ahoj to neřeklo. Myslela jsem si , že stará verze zůstane, ale přemazala se. Nyní jsem ji chtěla znovu nainstalovat do jiného adresáře a instalátor ohlásil, že už mám novou verzi a poté Stop.
Toliko zkušenosti pod Win7, přešťouchnu kabely do linuxového noťasu. Jsem zvědavá.
Hodnocení: 0
shalom3

Reputace: +664

Příspěvekod Bananaboy » 12. srpen 2019 16:36

Blender 2.80 si si mala stiahnuť ako portable verziu v zip archíve. To je verzia ktorá sa neinštaluje a teda neprepíše starú verziu 2.79. Ja mám 2.80 ako portable a nechal som si pre istotu aj nainštalovanú 2.79.

Inak čo je myslené tým "bouchlo to jak bomba"? Ako že to nerenderuje? Ani Cycles a ani EEVEE? U mňa 2.80 zatiaľ v pohode. Pomaly si zvykám.
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +784

Příspěvekod shalom3 » 12. srpen 2019 18:28

Bananaboy píše:Inak čo je myslené tým "bouchlo to jak bomba"? Ako že to nerenderuje? Ani Cycles a ani EEVEE? U mňa 2.80 zatiaľ v pohode. Pomaly si zvykám.

Tím jsem myslela, že práce programu byla ukončená tak rychle, že jsem ani nepostřehla, jak okno zmizlo z monitoru, prostě žádné chybové hlášení, nic. Nemáš nějakou zkušenost s tím, jestli se dají vývojářům odeslat nějaké logy? Jsem přesvědčená, že na Linuxu to bude v pohodě, protože jsem tam trochu testovala tu jakousi alfa nebo beta verzi a nespadlo to ani jednou. Pokud si dobře vzpomínám, byl to taky flatpack balíček bez instalace.
Dík za tip, zkusím tedy ještě na Woknousech tu verzi portable, i když mám takovou zkušenost, že řada portablovek právě tohle dělá - zaklapnou se a konec. To byl třeba případ staršího Gimpu, ten to dělal často a rád.
shalom3

Příspěvekod Bananaboy » 12. srpen 2019 18:46

Chyby by sa mali v Blenderi 2.80 dať poslať cez horné menu "Help ---> Report a Bug", ale nikdy som im žiadny bug neposielal, takže neviem ako presne to prebieha.

Mne už tiež táto portable verzia spadla pri pokuse vyrenderovať 4K Quicktime mov s kodekom PNG. Našťastie s kodekom H.264 funguje a to mi zatiaľ stačí. Ono by to síce mala byť stabilná verzia, ale malé mušky budú ešte vychytávať dlho, dokým bude Blender 2.80 skutočne stabilný.
Bananaboy

Příspěvekod shalom3 » 12. srpen 2019 21:29

Takže jsem si stáhla pro Windows tu portable verzi a ta padá ještě víc. Jen jsem zkusila nastavit materiál a bum.
Přepnula jsem kabely do linuxového noťasu, stáhla linuxovou verzi a pohoda. Při renderu to nespadlo, tak jsem ještě udělala pár pokusů - např. nastavit materiál a dalších pár jednoduchostí. Zatím koukám jak jelen, kam se co přestěhovalo, ale snad to časem všechno dohledám. Vypadá to celkem slibně a možná to bude i snadnější na obsluhu, až si člověk zvykne na to nové prostředí.
shalom3

Příspěvekod shalom3 » 7. říjen 2019 13:41

Tak jsem pokračovala trochu s testováním Blender 2.80 portable pod Windows 7. Možná je to i mým již poněkud zastaralým počítačem, ale padá to i při úplně primitivních úkonech, jako je nastavování materiálu. Komunikovala jsem i s jejich podporou (Report a bug), první zjištěný důvod padání programu byl render v eevee. Reagují překvapivě rychle, téměř okamžitě mi přišla odpověď, že příčinou jsou zastaralé ovladače grafiky. Po přeinstalování ovladačů tento problém zmizel, ale bohužel následovalo mnoho jiných pádů - program se prostě zavřel a konec.
Tak se zatím budu držet verze 2,79, která funguje jak pod W7 tak pod Linux Mint naprosto spolehlivě.
shalom3

Příspěvekod Painter » 7. říjen 2019 14:04

shalom3 píše:Tak jsem pokračovala trochu s testováním Blender 2.80 portable pod Windows 7. Možná je to i mým již poněkud zastaralým počítačem, ale padá to i při úplně primitivních úkonech, jako je nastavování materiálu. Komunikovala jsem i s jejich podporou (Report a bug), první zjištěný důvod padání programu byl render v eevee. Reagují překvapivě rychle, téměř okamžitě mi přišla odpověď, že příčinou jsou zastaralé ovladače grafiky. Po přeinstalování ovladačů tento problém zmizel, ale bohužel následovalo mnoho jiných pádů - program se prostě zavřel a konec.
Tak se zatím budu držet verze 2,79, která funguje jak pod W7 tak pod Linux Mint naprosto spolehlivě.

Prosím jakou tam máš grafiku mě to padalo kvůli nějaké chybě a dodnes se mi to nepodařilo odstranit. Přeinstalace ovladačů jsem nezkoušel a moc se mi do toho nechce, ale pokud by pomohlo..
Painter

IP: 31.30.174.2xx

Reputace: 0

Příspěvekod shalom3 » 7. říjen 2019 14:21

Mám jen integrovanou grafiku - výpis pomocí dxdiag:

Card name: Intel(R) HD Graphics
Manufacturer: Intel Corporation
Chip type: Intel(R) HD Graphics
DAC type: Internal
Device Key: Enum\PCI\VEN_8086&DEV_0F31&SUBSYS_20558086&REV_0C
Display Memory: 1696 MB
Dedicated Memory: 64 MB
Shared Memory: 1632 MB
Current Mode: 1280 x 960 (32 bit) (60Hz)
shalom3

Příspěvekod Bananaboy » 8. říjen 2019 17:46

Keď si tak uvedomím, tak ja som vlastne už prešiel cez leto nenápadne na Blender 2.80. Verziu 2.79 som nemal spustenú už hodne dávno. Modelovať by som v 2.80 ešte asi moc nevedel, ale na jednoduché, abstraktné animácie s EEVEE je super. Mne 2.80 vôbec nepadá, ale klop klop, musím zaklopať na drevo, aby som to neuriekol. ;)

Ak si budete kupovať nové počítače, tak môžem doporučiť jedine s nVidia kartou. NVidia karty sú najlepšie na prácu s grafikou, či už s 3D programami (Blender, Cinema 4D, Maya, 3D Studio Max, Houdini a pod.), ale aj s akýmkoľvek softwarom od Adobe na úpravu fotografií, vektorovú grafiku, alebo strih videa a tvorbu motion grafiky (Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe Premiere Pro, Adobe After Effects, Adobe Animate).
Bananaboy

Příspěvekod Painter » 8. říjen 2019 18:43

Bananaboy píše:... s nVidia kartou. NVidia karty sú najlepšie na prácu s grafikou, ...

NNo právě že mám NVidii a padá mi to kvůli ztrátě zpojení. Už jsme to tu řešili (https://docs.blender.org/manual/en/late ... lay-driver). Takže nevím jestli bych jí doporučil ale možná u nových to bude v pohodě.
Painter

IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na O grafice nejen vektorové