Buttonky

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Buttonky

Příspěvekod Vero » 22. prosinec 2017 14:50

Ahoj, jsou nějaká omezení ve tvorbě vektorových tlačítek? Můžu to pojmout jak chci nebo to třeba musí být - já nevím, bez clipping mask a pod? Upřímě vůbec netuším jak se to pak prakticky používá dál, tak abych nespatlala něco, co pak nikdo nebude moc nikam vpracovat... (nevím jak to líp zformulovat, ale snad mě chápete :roll: )
Hodnocení: 0
Vero

Reputace: +43

Re: Buttonky

Příspěvekod shalom3 » 22. prosinec 2017 17:26

Myslím, že si nemusíš dělat starosti ohledně způsobu zpracování, protože veškerá grafika na webových stránkách jsou jenom bitmapy. Takže ten, kdo koupí tlačítka, je nejspíš koupí buď rovnou v bitmapovém formátu nebo si ten vektor bude muset vyexportovat tak, jak potřebuje - např. jedno tlačítko ze sady apod.
shalom3

Reputace: +602

Příspěvekod Vero » 22. prosinec 2017 18:00

Tak to mě třeba vůbec nenapadlo :lol: Děkuju
Vero

Reputace: +43

Příspěvekod Navstevnik_3 » 22. prosinec 2017 20:22

Ahoj, to ze se pouziva vse jen rastrovane neni tak docela pravda.
Naopak u jednodussich grafik co lze prezentovat ve vektoru, je to dost vyhodne.
Pouziva se format svg, kteremu prohlizece rozumi - zvlast v dnesni dobe responzu a hodne rozdilnych rozliseni napric zarizenimi je to super vec a usnadni to praci. Proto za sebe predpokladam, ze by odbyt po vektorech minimalne v tomto odvetvi nemusel upadat :) na druhou stranu toho jsou uz vsude mraky.
Navstevnik_3

IP: 188.122.208.1xx

Reputace: 0

Příspěvekod shalom3 » 22. prosinec 2017 21:42

Nechtěla jsem tím říci, že se vektorová tlačítka neprodávají. Jde spíš o to, že ten, kdo si to koupí jako vektor, tak by si měl soubor umět do jisté míry i upravovat. Samozřejmě, do jaké míry to umí, to už je jeho věc. Proto není potřeba se v této oblasti zabývat nějakými omezeními, co se týká technik použitých při vytvoření vektoru.
shalom3

Příspěvekod PandaWild » 22. prosinec 2017 22:22

Moc nechápu používání svg vektorů na webu. Vždy když to vidím tak mi to připadá amatérština. Vygenerování takového obrázku je časově dost náročné a neumožňuje jemnou grafiku. Rastrový obrázek v dostatečně velké velikosti se dá dnes už také rychle interpolovat na různá rozlišení s dobrou kvalitou (i s podporou hw akcelerace).
+shalom3 Hodnocení: +1
PandaWild

Reputace: +1519

Příspěvekod shalom3 » 22. prosinec 2017 22:53

Pando, já toho taky hodně nechápu. Jako třeba videa na stránkách firem přes celý display a pak někde dole se snad dorolujeme k nějakému textu (u některých stránek mám na první pohled určité pochybnosti, jestli už fungují nebo jestli je tam jen to video, aby tam něco bylo). Nebo menu, které se vynoří, když někam došmrdláme kurzor. Nebo něco, co se vynoří nežádaně, když někde přejedu myší.
+PandaWild Hodnocení: +1
shalom3

Příspěvekod PandaWild » 22. prosinec 2017 23:08

Jo pravda, proti některým hrůzám jsou svg tlačítka veselá drobnost.
PandaWild

Reputace: +1519

Zpět na O grafice nejen vektorové