Capsules Book - Pictoria Volume.3

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Capsules Book - Pictoria Volume.3

Příspěvekod Bananaboy » 14. únor 2019 18:17

Práve mi prišiel e-mail od nejakej vydavateľky kníh z Austrálie. Údajne ich vydavateľstvo zaujalo moje portfólio na Behance a chceli by moje ilustrácie zaradiť do nejakej pripravovanej knižky Pictoria vol.3 o najlepších, svetových, súčasných ilustrátoroch. Údajne majú napojenie na firmy ako Universal, Warner Bros, Sony Music, takže by sa moje ilustrácie dostali do povedomia ľudí hodne vysoko až vo filmovom priemysle. Nejako sa mi to nezdá. Prvý apríl ešte nebol. Prišlo to mailom ešte niekomu z vás? Ak to posielajú hromadne hocikomu, tak na to nebudem reagovať, ale ak sa im moje práce tak skutočne páčia, tak by z toho mohlo niečo byť. Nebolo by zlé byť v knihe medzi najlepšími, svetovými ilustrátormi. Ten e-mail vyzeral byť písaný ručne priamo pre mňa a nie ako nejaká, automaticky generovaná, hromadná správa.
Tu je link na ich stránku, ktorú mi poslali e-mailom, aby som si o nich prečítal viac informácií, kým sa rozhodnem. Tie ich knihy vyzerajú kvalitne.
https://capsulesbook.com
Hodnocení: 0
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +773

Re: Capsules Book - Pictoria Volume.3

Příspěvekod PandaWild » 14. únor 2019 18:54

Je to reálné že na Tě získali přes Benance? Podle toho co od Tebe budou chtít. Předpokládám že finanční příspěvek na vydání té knihy? (v tom případě bych se s nimi rozloučil, jestli nejde jen o souhlas k publikování)
PandaWild

Reputace: +1503

Příspěvekod Bananaboy » 14. únor 2019 19:39

Áno, kontakt na mňa získali cez Behance. Píšu mi to v tom e-maile vrátane linku na moje portfólio, takže moje portfólio určite videli. Poplatok bude za každú umiestnenú ilustráciu. Najviac môžem poslať tri najlepšie ilustrácie. Zatiaľ neviem o aký poplatok sa jedná. O bližšie info o poplatkoch si mám napísať spätný e-mail na tú pani, ktorá mi ten e-mail napísala.

Oni ponúkajú:

- priestor v knihe na tri ilustrácie, plus profesnú biografiu (Nemám šajnu čo by som tam napísal. Žiadne školy na ilustrácie a design nemám. Mohol by som tam napísať snáď len to, že už 8 rokov šmidlám tuctové ilustrácie pre fotobanky, čo asi nikoho na vyšších miestach neoslní).

- portfólio u nich na stránke s 8 najlepšími ilustráciami.

- jednu knihu "hardback" papierovú v ktorej budú tie moje práce. To mi pošlú domov.

- e-book verziu tej knihy

- zabezpečia distribúciu tej knihy do grafických štúdií, reklamných agentúr, dizajnérskych ateliérov a podobne.

a ešte pár drobností, ktorým moc nerozumiem.

Ak by ten poplatok za ilustráciu nebol veľký a mal by som istotu, že ma do tej knihy dajú a potom to pošlú do tých známych spoločností, tak by mi nevadilo nejaký poplatok zaplatiť.
Preto sa tu pýtam, či má niekto s nimi nejaké skúsenosti. Či sú to poctiví vydavatelia, alebo nie. Ale keď zháňajú ilustrátorov na prestížnom webe ako je Behance a nie na kdejakých pofidérnych stránkach, tak by to mohlo byť O.K. Skúsim sa o nich ešte niečo dozvedieť a budem rád ak má už niekto s nimi nejaké skúsenosti, keby ste mi to sem prosím napísali. Ďakujem.
Bananaboy

Příspěvekod PandaWild » 14. únor 2019 20:05

Asi bude problém najít nějaké opravdu reálné zkušenosti. Když zkouším hledat, tak jsou to hlavně:
- pár reklam na ty knihy (ale ne moc, nějak se toho moc v knihkupectví neobjevuje)
- reklamy od autorů, kteří už tam jsou, tak upozorňují na sebe že tam mají obrázky (a samozřejmě ti nenapíšou negativní zkušenost, ale ani pozitivní slova od nich nevidím, jen ty reklamy)
- pár příspěvků od těch, co dostali nabídku a pochybují o smysluplnosti.
Pochybovači se domnívají, že ti co hledají talenty, tak používají jiné cesty než aby si kupovali nějakou knihu. Spíš se zdá, že poplatky za zveřejnění nejsou malé, jsou zřejmě jejich hlavním příjmem. Hlavní příjem by měli mít z prodeje knih, ne vyzývat autory k platbě. Připadá mi, že ty knihy se moc nekupují, je to spíš prostředek k vytáhnutí peněz od autorů, takže to asi ztrácí ten očekávaný efekt. Proč by v dnešní době internetu bylo třeba dělat si reklamu drahou tištěnou knihou, když to samé mohou hledači talentů najít na internetu? (samozřejmě se mohu mýlit, jen můj dojem) Např. pár názorů: https://www.reddit.com/r/IndustrialDesi ... ok_a_scam/
+Bananaboy Hodnocení: +1
PandaWild

Příspěvekod Bananaboy » 14. únor 2019 20:29

Díky moc krát, Pando. Tiež som už našiel pár odkazov na Googli. Možno to aj sú celkom normálni vydavatelia a nie podvodníci, ale asi sa im tam do tej knihy nik nehrnie, keďže oslovili aj mňa s mojim zúfalým portfóliom. Bolo mi to trochu podozrivé. Ale bolo príjemné si na tých pár okamžikov myslieť, že patrím medzi najlepších ilustrátorov sveta. :lol: :D :lol:

Tak sa zase ten Spielberg o mne nedozvie. :cry:
Bananaboy

Příspěvekod PandaWild » 14. únor 2019 20:37

Jo knihu asi vydají, ale - kdoví v jakém nákladu a kolik se toho reálně prodá, to asi nezjistíme. Ale třeba budou chtít jen 10 USD za obrázek a vyplatí se to. :-)
PandaWild

Příspěvekod Ravennka » 14. únor 2019 20:51

Nech si říct cenu, třeba to bude pár drobných, které budou stát za to si koupit tu knížku a moct ji hrdě všude ukazovat ;)
Ravennka

Reputace: +816

Příspěvekod shalom3 » 14. únor 2019 21:27

Mně to připomíná jednu osobní zkušenost, nikoli se zmíněným nakladatelstvím, ale ryze tuzemskou. Někdo se ke mně vetřel na obchodní schůzku a nabízel mi propagaci mé maličkosti v nějakém almanachu osobností za lidovku asi 7000 Kč. Taky že jednu tu knihu dostanu, abych tím potěšila rodinu apod. Podrobnosti si už moc nevybavuji, je to pěkných pár let zpátky. Ale snadno jsem si dopočítala, že když najdou cca 100 lidí, kteří mají potřebu být v almanachu, tak jim to hodí slušný peníz i poté, co těch 100 knih, které těm osobnostem rozdají, nechají vytisknout. Pak jsem o tom někde našla článek, že to skutečně tak nějak zafungovalo.
Ohledně prodeje těch knih se ztotožňuji s Pandou - kdybych dneska někoho hledala ke spolupráci, tak přes internet, rovnou oslovit e-mailem a jede se.
+Bananaboy, +GreatWhite, +PandaWild Hodnocení: +3
shalom3

Reputace: +642

Příspěvekod Ravennka » 15. únor 2019 01:12

Jééé... v tom Almanachu "měl být" i můj táta :mrgreen: Taky je poslal někam, ale byli byste v dobré společnosti ;)
Ravennka

Reputace: +816

Příspěvekod Egeris » 15. únor 2019 07:36

S tímhle jsem se už setkal, i když v trochu jiné formě, ale funguje to tak i u nás. Nabízejí zveřejnění tvé firmy v jakémsi atlasu firem (tak nějak se to jmenovalo) a slibují, jak se díky tomu tvoje firma dostane do popředí a všichni, kdo si "atlas" koupí tě tam najdou. V reálu to tak fakt je, skutečně vyjde "atlas", kde bude za poplatek zveřejněna tvoje firma. Problém je v tom, že ten "atlas" si koupí za rok tak 3 lidi :D
+Bananaboy, +PandaWild, +shalom3 Hodnocení: +3
Egeris

Reputace: +37

Zpět na O grafice nejen vektorové