Creative Market

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Re: Creative Market

Příspěvekod Bananaboy » 18. červenec 2014 12:45

hannah píše:Zdravím, chtěla bych se zeptat nahráváte někdo exklusivne psdečka na graphicriver? Nahrávám zatím vectory neexklusivne a nedari se mi najit kam nahrat ty psd..Díky moc pokud někdo poradí...

PSD-éčka nenahrávam, ale nahrávajú sa tak isto ako vektory, len nevyberieš kategóriu "Vectors" ale niektorú inú z ponúknutých v rolovacom menu. A dolu na nahrávacej stránke samozrejme nezabudni označiť v "Graphics Files Included" súbory "Photoshop PSD".

Každopádne na exkluzívne nahrávanie si budeš musieť zriadiť nový účet. Pokiaľ viem, tak sa nedá na jednom účte predávať exkluzívne aj neexkluzívne.
Hodnocení: 0
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +767

Příspěvekod Petr » 18. červenec 2014 14:50

hannah píše:...Nahrávám zatím vectory neexklusivne...

Jaké tam máš prodeje vektorů ve srovnání s jinými fotobankami? Má smysl tam nahrávat?
Petr

IP: 213.220.238.xx

Reputace: 0

Příspěvekod hannah » 18. červenec 2014 19:51

Bananaboy píše:
hannah píše:Zdravím, chtěla bych se zeptat nahráváte někdo exklusivne psdečka na graphicriver? Nahrávám zatím vectory neexklusivne a nedari se mi najit kam nahrat ty psd..Díky moc pokud někdo poradí...

PSD-éčka nenahrávam, ale nahrávajú sa tak isto ako vektory, len nevyberieš kategóriu "Vectors" ale niektorú inú z ponúknutých v rolovacom menu. A dolu na nahrávacej stránke samozrejme nezabudni označiť v "Graphics Files Included" súbory "Photoshop PSD".

Každopádne na exkluzívne nahrávanie si budeš musieť zriadiť nový účet. Pokiaľ viem, tak sa nedá na jednom účte predávať exkluzívne aj neexkluzívne.

Nový účet na stejné jméno? No zkusím to, uvidím co to udělá :)... Děkuju za info
hannah

Reputace: +7

Příspěvekod hannah » 18. červenec 2014 19:56

Petr píše:
hannah píše:...Nahrávám zatím vectory neexklusivne...

Jaké tam máš prodeje vektorů ve srovnání s jinými fotobankami? Má smysl tam nahrávat?

Já myslím, že má, sem tam teda chvilku, takže těžko soudit po asi dvou měsících a 60vektorech... mega vopruz nahrávání..ale vypada to slibně..i kdyz nevím jestli to není jen počáteční euforie :) zeptej se tak za tri mesice a budu vedet víc :)
hannah

Reputace: +7

Příspěvekod Bananaboy » 19. červenec 2014 07:55

hannah píše:
Petr píše:Jaké tam máš prodeje vektorů ve srovnání s jinými fotobankami? Má smysl tam nahrávat?

Já myslím, že má, sem tam teda chvilku, takže těžko soudit po asi dvou měsících a 60vektorech... mega vopruz nahrávání..ale vypada to slibně..i kdyz nevím jestli to není jen počáteční euforie :) zeptej se tak za tri mesice a budu vedet víc :)

Tak ja som na GraphicRiver neexkluzívne 17 mesiacov, takže u mňa sa už myslím o počiatočnej eufórii nedá hovoriť, no aj napriek tomu môžem GraphicRiver odporučiť. Čo sa týka zárobkov, tak určite má zmysel nahrávať. Pre porovnanie... Na ostatných fotobankách mám zhruba 850 kusové portfóliá. Na GR mám portfólio iba so 108 vektormi (čiže cca jedna osmina z portfólia z iných fotobánk), no aj napriek tomu čo sa týka zárobkov, tak drží krok s niektorými strednými fotobankami s 850 kusovým portfóliom. Vidím to tak, že keby som dorovnal na GR portfólio na 850 kusov, tak by to bola po Shutterstocku druhá najlepšia fotobanka ale...

...aby to neznelo až príliš ružovo, nesmiem zabudnúť spomenúť príšerné nahrávanie, ktoré spoľahlivo odradí takmer každého fotobankéra. Druhou nepríjemnosťou je vysoké percento neprijatých obrázkov. Zo začiatku mi tam brali ilustrácie celkom dobre ale postupne sa množstvo zamietnutých obrázkov začalo nebezpečne šplhať na hodnotu 60% a to už bolo na mňa moc, tak som tam dočasne prestal nahrávať a radšej sa teraz viac sústredím na Shutterstock.

Ak to mám nejako zhrnúť, tak GraphicRiver je vynikajúca fotobanka, vhodná pre fajnšmekrov ktorí si vymazlia pár desiatok naozaj kvalitných grafík a ponúknu ich EXKLUZÍVNE. Pre bežného fotobankéra, ktorý seká veľké množstvá jednoduchých z väčšej časti na x-krát recyklovaných vektorov nie je GR úplne to pravé orechové.
Bananaboy

Příspěvekod Bananaboy » 30. září 2015 18:09

Prosím vás za ako dlho vám na Creative Markete otvorili obchod? Čo som pozeral u niektorých členov tak mali otvorený obchod tak za 6 hodín od zaregistrovania a podania žiadosti a ja čakám už nejakých zhruba 35 hodín a stále nič. Ak ma nechcú, tak mi to mohli napísať, aby som zbytočne nečakal ako magor a nerobil si ilúzie. Poslal som im link na Shutterstock portfólio. Myslím, že nerobím až tak hroznú grafiku aby ma nezobrali. :?
Bananaboy

Příspěvekod Bananaboy » 30. září 2015 20:01

Tak už mi prišla odpoveď, že ma neberú. Vraj mám expandovať portfólio. Takmer 2000 kusov im asi nestačí. No nič, skúsim to za pár mesiacov znovu.
Ako by povedal klasik Bohumil Stejskal: "Dělají machry a hajzly mají na chodbě" :lol: :lol:
Bananaboy

Příspěvekod PandaWild » 30. září 2015 20:09

Prý některé fotobanky povolují jen jeden pokus o přijetí, není to tenhle případ?
PandaWild

Reputace: +1435

Příspěvekod Bananaboy » 30. září 2015 20:20

PandaWild píše:Prý některé fotobanky povolují jen jeden pokus o přijetí, není to tenhle případ?

Nie. Vyslovene píšu, že keď budem pripravený, tak môžem znovu vyplniť formulár so žiadosťou o odchod. Pre istotu prikladám celé znenie e-mailu, ktorý mi prišiel.

Hi Peter,
Thank you for your patience and for letting us know what a great shop owner you'd make. Unfortunately, we're not ready for your shop just yet. We have reviewed your application and we've decided to add you to our waitlist. Please take some time to expand your portfolio substantially before asking for a second review.

When you're ready please resubmit your shop request by filling out the request form again here. In the meantime here are some general guidelines about what we look for:

Excitement and wow factor. We have lots of great stuff already and you think you have this kind of potential too.
Uniqueness. We review many shop requests each day and we're looking for designers that don't play it safe, can better what's already out there, and have work that stands by itself.
Quality. Everything you make gets better and better. You're aware it's the tiny details, the small style choices and finishing touches that turn an okay design into something beautiful. Your visual elements are just as smooth as your technical skills.
Solid portfolio. We like to see at least 10 to 20 new examples of your work to evaluate you in a more complete manner. Seeing more from you here shows us the consistency and progress of your work.

Sincerely,
Creative Market Team
Bananaboy

Příspěvekod Magda » 1. říjen 2015 07:21

Bananaboy: Já jsem jim posílala odkaz na microstock portfolio na Fotolii, ale tam mám všechno možné a v Creative Market jsem chtěla prodávat hlavně vektory, které jsem se učila letos v létě v kurzech Design Garden, tak jsem připravila ještě zvláštní stránku na webu, kde jsem to vysvětlila a dala tam ukázky mých prací z kurzu. K mé žádosti se dostali asi za 2 dny a obchod mi otevřeli. Připadá mi, že mají zájem o trochu jiné věci než jsou běžné microstock fotky a vektory.
Magda

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na O grafice nejen vektorové