Efekty Illustratoru a jejich převod do ESP10

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Efekty Illustratoru a jejich převod do ESP10

Příspěvekod stroblr » 7. březen 2019 18:50

Zdravím,
už nějakou chvíli řeším tento problém a na internetu nemohu najít řešení. Vytvořil jsem v Illustratoru CC tlačítka s použitím neonového efektu přes Gausovo rozostření, zkusil jsem to samé i přes efekt vnější záře. Problém nastává, když soubor ukládám do formátu ESP 10, který fotobanky jako třeba Shutterstock vyžadují. Jenže při uložení do tohoto formátu se efekty převedou na rastrový obraz a kromě toho že pak výsledný soubor zabírá moc místa, tak soubory s rastrem Shutterstock nebere.
Nezná někdo řešení jak převést soubor aby byly zachovány vektorové atributy? Nebo jak vytvořit tento efekt za použití akceptovatelné formy pro fotobanky?
Hodnocení: 0
stroblr

Reputace: 0

Re: Efekty Illustratoru a jejich převod do ESP10

Příspěvekod PandaWild » 7. březen 2019 19:08

Formát EPS10 nezná rastrové efekty Photoshopu a proto se efekt exportuje jako bitmapa. Pro fotobanky se nedá použít, musí se simulovat jinak (např. mřížka + meshtormentor).
PandaWild

Reputace: +1497

Příspěvekod stroblr » 7. březen 2019 19:33

Použití mřížky mi přijde v tomto případě dost krkolomné. Chtěl jsem vytvořit kresbu v tomto stylu Obrázek a použítí efektu gausova rozostření mi přišlo jako nejlepší řešení. Nelze to udělat nějak jednodušeji? Kresby tohoto typu, co se na shutterstocku objevují a všechno to vypadá jako stejný efekt a jedná se o vektory. Vrtá mi hlavou jak to udělat jinak pomocí nějakého jednoduššího triku.
stroblr

Příspěvekod Bananaboy » 7. březen 2019 19:43

Tento efekt sa dá veľmi jednoducho dosiahnúť pomocou nástroja Blend. Najskôr si ten efekt vytvoríš na jednom objekte a uložíš do paletky grafických štýlov ako grafický štýl, ktorý potom jednoducho aplikuješ na ľubovoľné iné objekty.
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +773

Příspěvekod MIchal H. » 7. březen 2019 22:51

Buď můžeš ten Gaus potom vytrasovat, ale to je trochu prasárna, nebo elegantnější je ten Blend no ;)
MIchal H.

IP: 91.225.86xx

Příspěvekod Anika » 8. březen 2019 11:15

U těch písmen by to šlo nafingovat i poskládáním několika kruhových gradientů, kdyby se to udělalo šikovně, tak by to ani nemuselo být poznat.
Anika

Reputace: +268

Příspěvekod stroblr » 9. březen 2019 12:53

Vytvořil jsem si blend z různě barevných čar a teď nejsem schopný přijít na to, jak to dostat do grafických stylů... asi dělám něco špatně...
stroblr

Příspěvekod stroblr » 9. březen 2019 12:53

Vytvořil jsem si blend z různě barevných čar a teď nejsem schopný přijít na to, jak to dostat do grafických stylů... asi dělám něco špatně...
stroblr

Příspěvekod stroblr » 9. březen 2019 17:34

Nakonec jsem našel celkem elegantní řešení a to:
přidat objektům 20 tahů od 1 do 20 pt stejné barvy s krytím 5%... krytí se postupně násobí a vypadá to vcelku identicky s Gaussovým rozostřením. Pravda výsledný soubor má téměř 50MB ale fotobanky to vezmou. Stále by mě ale zajímalo, jak se to dá udělat s tím nástroje Blend...
stroblr

Příspěvekod Anika » 9. březen 2019 21:37

stroblr píše:Nakonec jsem našel celkem elegantní řešení a to:
přidat objektům 20 tahů od 1 do 20 pt stejné barvy s krytím 5%... krytí se postupně násobí a vypadá to vcelku identicky s Gaussovým rozostřením. Pravda výsledný soubor má téměř 50MB ale fotobanky to vezmou. Stále by mě ale zajímalo, jak se to dá udělat s tím nástroje Blend...

Tak že z těch tahů necháš jen ten nejtenčí a nejsilnější, ty mezi nimi vymažeš, a oba zbylé spojíš blendem (v české verzi prolnutí). V nastavení si určíš počet mezikroků. V podstatě jsi vytvořil blend ručně :) Tenkému nastavíš krytí třeba 50%, silnému 0.
Anika

Reputace: +268

Další

Zpět na O grafice nejen vektorové