EPS z Inkscape

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Re: EPS z Inkscape

Příspěvekod shalom3 » 2. prosinec 2019 08:35

Domnívám se, že by snad ani nemuselo jít o ty adobí obezličky (zřejmě zcela nejasné funkce), jako o to, aby skript korektně převáděl barevné přechody a případně i průhlednost. Kdysi jsem zkusila poslat nějaký exportovaný eps z jiného programu (nevím už, zda to byl Corel, Affinity designer nebo Inkscape) a ten soubor prošel normálně. Samozřejmě neobsahoval zmíněné dvě techniky.
Hodnocení: 0
shalom3

Reputace: +676

Příspěvekod PandaWild » 2. prosinec 2019 09:29

Berunin píše:Hii ano už sem se koukal na ten madaruv export a za ten
Tvůj bych byl vděčný ,jestli najdeš.Čím víc zdrojů tím lépe.
Pardon, zjistil jsem že ten můj program jen hledá stringy (%%Creator: atd.), tak to nijak nepomůže. :( Myslel jsem že jsem strukturu rozpitvával víc, tak asi ne (nebo to bylo někde jinde).
PandaWild

Reputace: +1536

Příspěvekod ivusakzkrabice » 2. prosinec 2019 13:29

Zrovna si hraju s Affinity a tohle jsem našla na šutru, tak třeba by se někomu mohlo hodit jak to exportovat do EPS, asi čtvrtý příspěvek je totéž, co jsem našla na více zdrojích jako způsob, který je OK. Na inscape jsem nenašla v tomto směru nic pro totální lamy jako já, takže se učím Affinity desgner radši.. 8-)
https://forums.submit.shutterstock.com/ ... ner-users/
+Vero Hodnocení: +1
ivusakzkrabice

Reputace: +325

Příspěvekod Vero » 2. prosinec 2019 13:50

ivusakzkrabice píše:Zrovna si hraju s Affinity a tohle jsem našla na šutru, tak třeba by se někomu mohlo hodit jak to exportovat do EPS, asi čtvrtý příspěvek je totéž, co jsem našla na více zdrojích jako způsob, který je OK. Na inscape jsem nenašla v tomto směru nic pro totální lamy jako já, takže se učím Affinity desgner radši.. 8-)
https://forums.submit.shutterstock.com/ ... ner-users/

Jestli to fakt půjde, tak je to velká paráda. Asi znova opráším Affinity. Děkuju.
Vero

Reputace: +55

Příspěvekod Egeris » 2. prosinec 2019 14:39

Bohužel složitější věci jako gradienty, stíny apod. do EPS exportovat nejdou. Bude z toho nakonec bitmapa.
Egeris

Reputace: +53

Příspěvekod shalom3 » 2. prosinec 2019 14:56

Ano, je to tak, i ten přispěvatel v uvedeném odkazu píše I can not say about gradients and transparency because I use only flat colors - and all works fine. Z toho jsou bitmapy v epsu. Nicméně, jinak Affinity může být dobrá dobrá volba pro toho, kdo používá jen plochou kresbu a vyhne se průhlednosti. Vybavuji si, že jsem na fotobanky zpočátku poslala nějaké epsy přímo z Affinity designeru a problém tam nebyl.
shalom3

Reputace: +676

Předchozí

Zpět na O grafice nejen vektorové