Fonty - tvorba, úpravy, editace

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Re: Fonty - tvorba, úpravy, editace

Příspěvekod Janis » 2. březen 2018 17:47

Studuji podmínky na Shutterstocku a je tam jen toto:

Pro jakýkoli snímek, záznam, text, audio nebo jiný obsah, který nahrajete nebo zveřejníte na stránku („Váš obsah“), prohlašujete a zaručujete, že: (i) máte veškerá nezbytná oprávnění k nahrání Vašeho obsahu na Stránky a poskytujete povolení zde stanovené; (ii) Shutterstock nebude potřebovat povolení od třetí strany nebo nebude platit autorské poplatky žádné třetí straně s ohledem na Váš obsah; (iii) Váš obsah neporušuje žádná práva třetích stran, včetně práv duševního vlastnictví a práv na ochranu soukromí; a (iv) Váš obsah vyhovuje všem Podmínkám použití a všem platným zákonům.

viz https://www.shutterstock.com/cs/terms#a ... ur_content

COž by ta rozšiřená licence u fontů měla splňovat. Každopádně jsem neslyšel o žádném případu problémů kvůli použitým fontům. Minimálně z toho důvodu, že ty fonty tam jsou rozkřivkované a pokud kupec chce tam mít nápis v daném dontu, tak si ho musí beztak koupit.
+Vero, +ivusakzkrabice Hodnocení: +2
Janis

Reputace: +2

Příspěvekod Vero » 16. srpen 2018 13:21

admin píše:
ivusakzkrabice píše:Díky, ale koukám na tu premium licenci za 4 USD.. a je tam nějak omezené komerční použití.. asi tomu úplně nerozumím.. je to skutečně cajk v použití pro fotobankéře jak píšeš?

https://fontbundles.net/license

Aha, tak dříve měli tu premium licenci trochu jinou, jestli jsem to pochopil správně, tak teď na to potřebuješ Corporate Licenci (dá se to nastavit až když to máš v košíku) a vyjde tě tento balík na 32 dolarů:

Commercial use no limit examples include: Using products downloaded/purchased from us in your favourite software such as Cricut Design Space, Silhouette Studio, and Adobe Illustrator to make an ‘end product’ for sale.

Ale zároveň nesmíš prodávat moc jednoduché věci založené jen na tom fontu (ale to je normální):

Non-acceptable Use: Creating a digital product to sell/distribute which only consists of the letters/numbers of a font, or a design which closely resembles the design element downloaded/purchased from us.

AHOJ AHOJ! Včera mi to nedalo (protože na fontbundles mívají super akce, ale korporátní licence nejsou cenově moc super ani v akci...), psala jsem na support FONTBUNDLES, kterou licenci mám použít pro prodej na fotobankách. Vyžádali si ukázky prací (posílala jsem linky na illustrovaná přání s nápisy Happy birthday, Merry Christmas, která prodávám na šutru a pod.) a pak mi napsali, že buď PREMIUM pokud s těmi fonty pracuju já sama osobně a nebo KORPORÁTNÍ licenci, pokud s nimi pracuje ještě někdo jiný (ale musí být vrámci stejné firmy).

(Jako podle popisu přímo u licencí, bych to na premium neviděla, ale tohle byl kdosi z oddělení právě pro licence, takže mu asi budu věřit :))
+ivusakzkrabice Hodnocení: +1
Vero

Reputace: +43

Příspěvekod ivusakzkrabice » 16. srpen 2018 14:08

Vero píše:AHOJ AHOJ! Včera mi to nedalo (protože na fontbundles mívají super akce, ale korporátní licence nejsou cenově moc super ani v akci...), psala jsem na support FONTBUNDLES, kterou licenci mám použít pro prodej na fotobankách. Vyžádali si ukázky prací (posílala jsem linky na illustrovaná přání s nápisy Happy birthday, Merry Christmas, která prodávám na šutru a pod.) a pak mi napsali, že buď PREMIUM pokud s těmi fonty pracuju já sama osobně a nebo KORPORÁTNÍ licenci, pokud s nimi pracuje ještě někdo jiný (ale musí být vrámci stejné firmy).

(Jako podle popisu přímo u licencí, bych to na premium neviděla, ale tohle byl kdosi z oddělení právě pro licence, takže mu asi budu věřit :))

SUPER. jen sem nenašla nic moc zajímavého, ale dobré vědět, díky za ověření :)
Hodnocení: 0
ivusakzkrabice

Reputace: +229

Příspěvekod Vero » 18. srpen 2018 10:38

Hele a vůbec, teď koukám, že jsou tam (fontbundle resp. designbundle) i grafiky a fotky... neprodáváte tam někdo? Víte o tom něco?
Hodnocení: 0
Vero

Reputace: +43

Předchozí

Zpět na O grafice nejen vektorové